Przejdź do treści

Dziewczynki z radością reagują na ciemnoskórą Ariel. „Mamo, ona wygląda jak ja” – krzyczą z zachwytu

Syrenka Ariel
Dziewczynki z radością reagują na ciemnoskórą Ariel. „Mamo, ona wygląda jak ja” - krzyczą z zachwytu/ Printscreen Youtube @DisneyStudio
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Reakcje dziewczynek na widok nowej Arielki roztopią serca nawet największych twardzieli. „Mamo, ona wygląda jak ja”, „Ojej, ona jest brązowa” – krzyczą podekscytowane po obejrzeniu zwiastuna „Małej Syrenki”. Weźcie chusteczki i prześlijcie wideo tym, którzy hejtują Halle Bailey grającą główną rolę w remake’u słynnego musicalu z 1989 roku.

#NotMyAriel

Zwiastun filmowej adaptacji „Małej Syrenki” wywołał skrajne emocje na całym świecie. Powodem negatywnego odbioru produkcji jest główna bohaterka, której wygląd nieco odbiega od bajkowej propozycji. Najmłodsza z siedmiu córek Trytona, króla mórz i oceanów, w animacji z 1989 r. miała czerwone włosy i białą skórę. W rolę nowej Arielki wcieliła się ciemnoskóra aktorka i piosenkarka Halle Bailey, co oburzyło niektórych fanów kultowej postaci Disneya. W mediach społecznościowych powstał nawet hasztag #NotMyAriel, pod którym internauci publikują rasistowskie komentarze. Nie szczędzą przykrych słów zarówno Bailey, jak i twórcom filmu.

„To jest zwykła poprawność polityczna”,

„Przecież ona była biała”,

„Jest brzydka i ma zły kolor skóry oraz włosów” – czytamy.

Aktorka przyznała, że trudno jest jej poradzić sobie z tak dużym hejtem. Cieszy się jednak, że ma duże oparcie wśród bliskich. W szczególności wspierają ją dziadkowie, którzy wiedzą, jak ważna jest reprezentacja ciemnoskórych osób na ekranie.

„Ważne jest, aby mieć przy sobie wspierające osoby. Trudno jest samemu unieść ciężar świata. To było piękne, gdy usłyszałam słowa zachęty od dziadków, którzy powiedzieli mi: nie rozumiesz, czym twoja rola jest dla nas, dla naszej czarnoskórej społeczności i dla wszystkich małych dziewczynek, które będą mogły zobaczyć siebie w tobie” — wyznała aktorka na łamach „Variety”.

Reakcja ciemnoskórych dziewczynek na nową Ariel

Bailey wyjaśniła, że w zdominowanym przez postaci o białym kolorze skóry bajkowym świecie chce być inspiracją dla małych dziewczynek, które wyglądają tak jak ona.

„Chcę, aby mała dziewczynka we mnie i inne małe dziewczynki, które patrzą na mnie, wiedziały, że są wyjątkowe. (…) Nie ma powodu, dla którego nie powinny się tak czuć” – mówiła.

Marzenie aktorki spełniło się, czego dowodem jest wzruszające wideo, które pokazuje reakcje ciemnoskórych dzieci na nową Arielkę. Kilkulatki na filmie są przeszczęśliwe i zachwycone tym, że główna bohaterka remake’u słynnego musicalu wygląda tak jak one.

„Mamo, ona wygląda tak jak ja”,

„Ojej, ona jest brązowa” – piszczą z zachwytu dziewczynki.

I to jest najlepszy komentarz na zarzuty o wygląd nowej syrenki, która przez lata skradła serca milionom dzieci.

@its.me.casey33

For those of you who have a problem with brown Ariel, she’s not for you. She’s for THEM. And they deserve this!!!🤎 #representationmatters #thelittlemermaid

♬ Part of That World – LivingWithLilac

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: