Demi Moore gwiazdą podcastu o życiu erotycznym kobiet. „Dirty Diana” to opowieść o seksie i tęsknocie za nim
„Dirty Diana” to tytuł serii podcastów o (nie)spełnieniu seksualnym z aktorką Demi Moore w roli głównej. Cykl słuchowisk porusza kwestie seksu i tęsknoty za nim – historia opowiadana jest z kobiecej perspektywy i stawia w centrum kobiecą przyjemność.
„Dirty Diana”: historia stawiająca w centrum kobiecą przyjemność
Podcast „Dirty Diana” to fabularyzowana opowieść o dyrektorce korporacji, która mierzy się z nieudanymi związkami i niespełnieniem w sferze seksualnej. Bohaterka prowadzi stronę internetową, na której kobiety dzielą się z innymi swoimi fantazjami erotycznymi.
W roli głównej usłyszymy Demi Moore, a obok występują gwiazdy takiego formatu jak Melanie Griffith, Lena Dunham i Lili Taylor. Reżyserką projektu jest Shana Feste, której małżeństwo z producentem filmowym Brianem Kavanaugh-Jonesem było inspiracją do stworzenia słuchowiska. Feste przyznaje, że historia jest inspirowana jej prywatnymi przeżyciami:
„Uważam, że życie seksualne odzwierciedla stan twojego małżeństwa, a mój mąż i ja przeżywaliśmy naprawdę trudne chwile. Nie uprawialiśmy seksu od roku i pamiętam, jak zasypiając obok niego w pewien niedzielny wieczór, pomyślałam sobie: ‘Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli obejrzeć wspólnie jakiś program, który by sprawił, że naprawdę zapragnęlibyśmy uprawiać seks’? Typowe porno mnie nie podnieca. Kocham dobrą fabułę i bohaterów, w których historię można się zaangażować”.
Nie mniej istotnym założeniem „Dirty Diany” – jak zapewniają twórcy – jest przedstawianie zagadnień związanych z życiem seksualnym kobiet z kobiecej perspektywy, traktując kobiecą przyjemność jako osiowy element opowieści.
Demi Moore: jeśli chcemy równości, musimy ją stworzyć
Jak mówi Demi Moore w jednym z wywiadów, na udział w przedsięwzięciu zdecydowała się dlatego, że życie seksualne kobiet to temat, w którym wciąż pełno jest zakłamań i przemilczeń.
„Z naszą seksualnością wiąże się tyle niewypowiedzianego wstydu. Jesteśmy uwarunkowane do myślenia, że pragnienie seksu jest w porządku tylko wtedy, gdy ma na celu prokreację lub odbywa się z kimś, z kim zamierzamy być do końca życia. Mimo że jesteśmy nowoczesnymi kobietami, uważamy, że jesteśmy wyzwolone, te kwestie wciąż są poukrywane”.
Moore twierdzi również, że mówienie o seksie, pożądaniu, fantazjach erotycznych z kobiecej perspektywy jest niezwykle ważne, gdyż w kwestiach tych wciąż istnieje olbrzymia dysproporcja pomiędzy narracją kobiecą a męską.
„Jeśli chcemy równowagi, jeśli chcemy równości, musimy ją stworzyć. Wciąż słyszymy, że ‘mężczyźni są bardziej fizyczni, a kobiety bardziej emocjonalne’, a rzeczywistość jest taka, że wszyscy jesteśmy po części tacy i tacy. (…) Kobieca potrzeba seksu nie ogranicza się do wieku rozrodczego i musimy to wreszcie dostrzec”.
Przygody „Dirty Diany” można śledzić na największych platformach streamingowych, m.in. Apple Podcast, Spotify i Google Podcasts. Będziecie słuchać?
Zobacz także
„Często kobiety są przekonane, że seks trzeba uprawiać, powinny się poświęcić, aby sprawić mężczyźnie przyjemność” – seksuolog dr Daniel Cysarz mówi o poseksualnej depresji
„Do dobrego seksu potrzebna jest akceptacja, nie tylko tego, jak wyglądamy, ale też jak się zachowujemy, jak pachniemy, jak się poruszamy”
„Dobry seks to taki w kontakcie z własnym ciałem, emocjami i drugim człowiekiem. Nawet jeżeli miedzy kochankami nie ma miłości” – mówi Marta Niedźwiecka, psycholożka i sex coach
Polecamy
Tiktokerka opowiedziała o skandalicznym zachowaniu pasażera komunikacji miejskiej. Takie incydenty zdarzają się codziennie. Jak reagować?
WHO alarmuje: Nastolatki uprawiają seks bez zabezpieczenia. „Zbieramy gorzkie owoce zaniedbania edukacji seksualnej”
Renata Orłowska: „My, osoby z niepełnosprawnościami, jesteśmy wykluczane nawet przez grupy, które same walczą z wykluczeniem”
Zabawy erotyczne we dwoje, czyli sposoby na to, jak urozmaicić seks
się ten artykuł?