Przejdź do treści

Błyskawiczna akcja internautów i policji. Okradziony najsłynniejszy wolontariusz WOŚP odzyskał przystawkę do wózka

Łukasz Berezak
Błyskawiczna akcja internautów i policji. Okradziony najsłynniejszy wolontariusz WOŚP odzyskał przystawkę do wózka/ East News, fot Adam Jankowski
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

To była niezwykle szybka akcja, przez którą niejednej osobie zakręci się łza w oku. Okradzionemu wolontariuszowi WOŚP Łukaszowi Berezakowi ruszyli na pomoc oburzeni jego dramatem internauci. Wystarczyły niecałe dwa dni, by zebrać odpowiednią sumę na nowe urządzenie do wózka. Gratulacje należą się także policji, która złapała złodzieja.

Słynny wolontariusz WOŚP okradziony

Łukasza Berezaka zna już chyba cała Polska. Słynny wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku kwestuje dla potrzebujących pomimo własnych problemów ze zdrowiem. 19-latek zmaga się między innymi z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz wrodzonym niedoborem odporności. Tym razem to on potrzebował pomocy. Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku, został okradziony. Nastolatek na co dzień porusza się na wózku, jednak z jego urządzenia zniknęła elektryczna przystawka, bez której nie może samodzielnie się przemieszczać.

„Ukradli mi ją z klatki schodowej w miejscu zamieszkania. Jestem bardzo przygnębiony, zwłaszcza że ten sprzęt kosztował 9,5 tysiąca i kupiony był w zeszłym roku. Bez niej nie mogę wyjść z domu. Nie wiem, komu to się przyda, bardzo proszę o udostępnianie. Może akurat się uda ją znaleźć” – napisał.

Mieszkający w Szczecinie Łukasz zaapelował do internautów o pomoc w odnalezieniu skradzionej części. Dodał również, że sprawa została zgłoszona na policję.

Zostało ukradzione coś, dzięki czemu chociaż trochę mogłem samodzielnie funkcjonować” – tłumaczył także w relacji na Instagramie.

Mama Łukasza w rozmowie z TVN24 wyjaśniła, że złodziej raczej nie mógł cieszyć się swoim łupem. Przystawka to kierownica z kołem z silnikiem oraz miejscem na baterię, którą doczepia się do wózka. Dzięki temu osoba poruszająca się na nim może sama kierować wózkiem. „Ktoś ukradł dostawkę, ale bez akumulatora. Bez niego jest bezużyteczna” – mówiła Berezak. Dodała także, że dopinka została zakupiona z dofinansowania z PFRON, którego dzielny wolontariusz nie otrzyma kolejny raz.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Błyskawiczna akcja internautów i policji

Na pomoc nie trzeba było długo czekać. Nastolatek otrzymał błyskawiczne wsparcie od oburzonych całą sprawą internautów, którzy założyli wirtualną zbiórkę pieniężną na nową przystawkę.

„Łukasz niósł dobro dla innych, mimo że sam potrzebuje pomocy. Razem możemy mu pokazać, że dobro wraca. W tej przykrej sytuacji, Łukasza można wesprzeć, wpłacając pieniądze bezpośrednio na zbiórkę na portalu Pomagam.pl” – poinformował organizator całej akcji Dawid Zieliński.

Wystarczyły dwa dni, by zebrana kwota przekroczyła oczekiwaną sumę. W niecałe 48 godzin Łukasza wsparło ponad 300 osób, dzięki którym udało się zebrać niemal 13 tys. zł.

Gratulacje za szybką akcję należą się również funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o dokonanie rabunku. To 36-latek, który był poszukiwany do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności w związku z przestępstwami przeciw mieniu. Jak poinformowała oficerka prasowa Anna Gembala, została odnaleziona również skradziona przystawka.

„Teraz z mężczyzną będą wykonywane czynności pod nadzorem prokuratury i wyjaśniane wszelkie okoliczności tej kradzieży” – dodała.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Aktywistka wyśmiała reklamę z kobietą na wózku. Wzburzona Christina Applegate grzmi: „To jest cholernie obrzydliwe”

„Dla osoby głuchej język polski jest językiem obcym. We własnym kraju czujemy się jak obcokrajowcy” – mówi Zuzanna Szymańska z Akademii Młodych Głuchych

Kamila Głowacka, mama 10-letniego Bartka z niepełnosprawnością: „Czuję się jak niewolnik systemu. To jest dla mnie upokarzające, bo chciałabym poprawić swój byt, ale nie mogę”

Nie przyjęła nagrody, ponieważ państwo zabrałoby jej pieniądze ze świadczenia. "Nie mogę sobie pozwolić, by je stracić. Nie miałybyśmy z czego żyć" / istock

Nie przyjęła nagrody, ponieważ wychowuje córkę z niepełnosprawnością i państwo zabrałoby jej pieniądze ze świadczenia. „Nie mogę sobie pozwolić, by je stracić. Nie miałybyśmy z czego żyć”

Kuriozalna sytuacja. Blogerka z niepełnosprawnością nie mogła obejrzeć filmu… o wykluczeniu

„Szeroko pojmowanemu społeczeństwu pewnie łatwiej byłoby, gdyby seksualność osób z niepełnosprawnościami też była niepełnosprawna. A nie jest” – mówi specjalistka seksuologii Barbara Płaczek

Albo czołganie się, albo pielucha. Pasażerka opublikowała uwłaczające nagranie z samolotu

Studentka psychologii sprząta za darmo mieszkania, które wydawały się nie do odgruzowania. Przyświeca jej ważny cel

Studentka psychologii sprząta za darmo mieszkania, które wydawały się nie do odgruzowania. Przyświeca jej ważny cel

Wystartowały zapisy na IV Konferencję Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową /fot. Unsplash

Wystartowały zapisy na IV Konferencję Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową

Łukasz Krasoń: „Każdy z nas ma jakąś niepełnosprawność, tylko po niektórych bardziej to widać. Bo czy nierealizowanie swoich marzeń to nie jest dysfunkcja?”

Agata Tomaszewska i Wojciech Sawicki

Agata i Wojtek z Life On Wheelz planują dzieci: „Zarzuca nam się lekkomyślność, że skażemy je na chorobę, cierpienie”

Mobilna rehabilitacja, hostel dla niepełnosprawnych, senior living. Sprawdziliśmy, czego potrzebują i jaką pomoc mogą otrzymać opiekunowie osób chorych i niepełnosprawnych

Awaria wózka dla osób z niepełnosprawnościami w galerii handlowej / istock

Wózek osoby z niepełnosprawnością utknął w windzie jednej z galerii handlowych. „My nie mamy doświadczenia w kontakcie z TAKIMI ludźmi”

22 proc. kobiet z niepełnosprawnością nigdy nie było u ginekologa. "Brak otwartości często jest bardziej wykluczający niż bariery architektoniczne"

22 proc. kobiet z niepełnosprawnością nigdy nie było u ginekologa. „Brak otwartości często jest bardziej wykluczający niż bariery architektoniczne”

„Życie z protezą to supermoc!” – mówi Anna Klecha, Dziewczyna z Fioletową Nogą

Zbiera hajs dla matek do przehulania na SPA, paznokcie i koncert. Ludzie wpłacili jej już ponad 80 tysięcy złotych

Barbie

Pierwsza w historii Barbie z aparatem słuchowym. „Jesteśmy zobowiązani odzwierciedlić różnorodność, jaką dzieci widzą w świecie”

Wojna zmieniła ich życie na zawsze. Ołena Zełenska publikuje wstrząsające zdjęcia rannych

„Stawianie mnie w takiej sytuacji jest nieludzkie. Czuję się upokorzony” – Wojtek Sawicki z „Life On Wheelz” gorzko o przeszkodach w znalezieniu asystenta

Agata Tomaszewska i Wojciech Sawicki obalają mity związane z niepełnosprawnością

„W postach o akceptacji ciała nie chodzi o to, aby chwalić czyjeś wnętrze” – stanowczo podkreśla Agata z Life On Wheelz

„Musimy być delikatni, bo dla nich dotyk drugiego człowieka jest często czymś nowym”. Asystentka seksualna osób z niepełnosprawnością mówi o swojej pracy

Sylwia Gajewska-Stankiewicz, chora na artrogrypozę /fot. archwium prywatne

„Wielu nie mieści się w głowie, że osoba na wózku może uprawiać miłość. A ja nie jestem niepełnosprawnością, jestem kobietą” – mówi Sylwia Gajewska-Stankiewicz, chora na artrogrypozę

Hello My Hero. Dorota Kaczmarek: „Depresja to nie jest przeziębienie, które możemy zbagatelizować i napić się soku z cebuli. To choroba, która odbiera ludziom życie”

Wojciech Sawicki, "Life On Wheelz"

„Roztaczanie nierzeczywistej, utopijnej wizji niczego nie zmieni ani nikomu nie pomoże” – odpowiada prezydentowi Wojtek Sawicki z „Life On Wheelz”

×