3 min.
Blogerka o chorobie implantów piersi: To twoje ciało. Nie pozwól nikomu sobie wmawiać, że nie wiesz, co się dzieje!

Blogerka o chorobie implantów piersi: To twoje ciało. Nie pozwól nikomu sobie wmawiać, że nie wiesz, co się dzieje!/ Pexels, fot. Juliano Ferreira
Najnowsze
01.03.2021
Czy trzeba będzie podpisywać zgodę na seks? Nowa definicja gwałtu budzi kontrowersje
01.03.2021
Dlaczego warto sikać pod prysznicem? Powodów jest mnóstwo!
28.02.2021
Wiecznie jesteś głodna? Sprawdź, jak łatwo sobie z tym poradzić
28.02.2021
Co decyduje o tym, z kim się wiążemy? Tłumaczy neuropsycholożka dr Olga Kamińska [WIDEO]
28.02.2021
Substancja, która znajduje się w opakowaniach plastikowych, może być szkodliwa dla rozwoju dziecka – tak wynika z badania szwedzkich naukowców
Australijska blogerka Brittany Noonan usunęła implanty po powiększeniu sobie biustu. Powodem było wystąpienie u niej choroby implantów piersi. Teraz pokazuje swoje blizny i apeluje do kobiet, by nie lekceważyły poważnych objawów.
Spis treści
Powikłania po powiększeniu piersi
Brittany Noonan jest znana dzięki prowadzeniu bloga o macierzyństwie, na którym dzieli się także swoją pasją do fitnessu. Australijska blogerka nie tylko pokazuje młodym matkom, jak zdrowo przejść czas ciąży i po porodzie. Stara się także szerzyć wiedzę na temat problemów ze zdrowiem psychicznym, zwłaszcza tych, które dotyczą kobiet i matek. Sama bowiem zmagała się z anoreksją i depresją. Tym razem Brittany postanowiła podzielić się historią choroby, jaka rozwinęła się u niej po powiększeniu biustu. 5 miesięcy temu Brittany poddała się operacji usunięcia implantów piersi, ponieważ jeden z nich pękł. Jak opisuje, długo nie mogła znaleźć odpowiedniego specjalisty, która potwierdziłby jej obawy.
Wiele osób pyta mnie, skąd wiedziałam, że mam chorobę implantu piersi. Po prostu wiedziałam, że coś jest nie tak – pisze blogerka.
Jak wygląda choroba implantu piersi?
Brittany wyjaśnia, że pierwszy raz o chorobie implantu piersi usłyszała 5 lat temu od znajomego, którego żona właśnie to przechodziła. Od tej pory Brittany nie mogła przestać myśleć o tym, że również odczuwa większość objawów choroby.
Wiedziałem, że w moim ciele jest coś nie tak. Zmęczenie, mgła mózgowa, niekończący się ból pleców, ból karku i ramion, fizyczne objawy lęku, niewyjaśniona utrata włosów (łysienie) i wreszcie ból piersi – wspomina.
Brittany szukała przyczyny swojego stanu i znalazła. Okazało się, że rezonans magnetyczny wykazał pęknięcie wewnątrztorebkowe w piersi. To zmusiło ją do usunięcia implantów. Jak zaznacza, od tej pory czuje się znacznie lepiej a większość objawów ustała.
Mniej mgły mózgowej, mniej fizycznych objawów lęku, mniej bólu pleców i ramion, głębszy i wyraźniejszy oddech oraz poczucie wolności i więcej ruchu w ciele – opisuje.
Choroba implantów piersi nie jest oficjalnie uznana za jednostkę chorobową. Wielu lekarzy zwraca jednak uwagę na problemy, jakie mogą wystąpić po powiększeniu piersi. Zmęczenie, ból czy upośledzenie funkcji poznawczych to jedne z nich.
Nie powiększaj piersi dla innych
Brittany apeluje, aby kobiety rezygnowały z implantów dla własnego zdrowia. Jak zaznacza, sama dopiero po 30. zaakceptowała swoje ciało i teraz nie zdecydowałaby się już na operację powiększenia piersi.
Bez implantów czuję się bardziej komfortowo we własnym ciele. Teraz wiem, że nie potrzebuję ich, aby czuć się wartościową kobietą – wyznaje.
Dodaje także, że odkąd zaczęła poruszać ten temat, wiele kobiet dzięki niej zdecydowało się na usunięcie implantów. Brittany ostrzega także, aby nie bagatelizować dręczących nas objawów i szukać ich przyczyny do skutku. W końcu najważniejsze jest nasze zdrowie.
Jeśli martwisz się o swoje implanty, proponuję porozmawiać z innymi kobietami, które dokonały eksplantacji. Znajdź także specjalistę, który jest po twojej stronie. Pod koniec dnia to twoje ciało, więc nie pozwól nikomu sobie wmawiać, że nie wiesz, co się dzieje. Znasz swoje ciało! – apeluje Brittany.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

01.03.2021
„Kobiety chcą czuć się lepiej, chcą mieć orgazmy. I mają do nich prawo!” – mówi dr Rafał Kuźlik o pacjentkach klinik ginekologii estetycznej

27.02.2021
Paulina Porizkova: Muszę powstrzymywać się od myślenia, że jestem po dacie przydatności, bo czuję, że mój czas jest właśnie teraz!

26.02.2021
„Masaż medyczny to nie masaż erotyczny!”. Przedstawicielki zawodów medycznych mówią STOP

21.02.2021