Przejdź do treści

Thruster – rewelacyjne ćwiczenia z odważnikami kettlebells

Kobieta z kettlebalss
Ćwiczenia wszech czasów – thruster Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jest wiele ćwiczeń z odważnikami kettlebells godnych polecenia. Jeśli jednak szukasz czegoś, jeśli szukasz czegoś, co działa absolutnie kompleksowo i rozwija całe ciało, jednocześnie kształtując piękną rzeźbę oraz siłę, postaw na thrustery.

Thruster oburącz, czyli przysiad i wypchnięcie odważnika (lub sztangi) nad głowę, jest ćwiczeniem, które angażuje do pracy mięśnie nóg, korpus, grzbiet oraz całą obręcz barkową. Jeżeli zależy ci na tym, by pracować megakonkretnie, zabierz odważnik kettlebells i do dzieła!

Thruster – korzyści

  • zapewnia trening całego ciała,
  • poprawi twoją siłę funkcjonalną (co zdecydowanie przyda się także w codziennych czynnościach)
  • wzmocni stawy i mięśnie,
  • poprawi zakres ruchomości w stawach,
  • podczas jednej sesji treningowej możesz wykonywać trening mieszany, tzn. kardio i siłowy, przez co jesteś bardziej wytrzymały na kolejnych treningach, poprawia się skład ciała (mniejsze otłuszczenie, lepsza rzeźba).

Thruster – jak go wykonać?

Potrzebujesz odważnik kettlebell. Możesz zastąpić go sztangą lub hantlami.

Teraz uwaga! W większości każdy z nas ma większą siłę w kończynach dolnych, dlatego przysiad z odważnikiem 20 kg może nie być problematyczny, ale już w II fazie ruchu, czyli wyciśnięcia go nad głowę, może stanowić wyzwanie. Dlatego zacznij od mniejszego obciążenia, stawiając na większą liczbę powtórzeń, a z treningu na trening dokładaj sobie trochę więcej kilogramów.

Kasia Bigos kettlebell

Thruster – technika

Faza I
Stań prosto – stopy troszkę szerzej niż biodra. Chwyć wygodnie odważnik i trzymaj go na wysokości klatki piersiowej. Napnij brzuch i pośladki i z wdechem zejdź do pozycji przysiadu.

Faza II
Jednym ruchem (z wydechem) wróć do pozycji wyjściowej i od razu płynnie unieś odważnik nad głowę.

Ważne uwagi: odważnik musi znaleźć się w górze na wyprostowanych ramionach, tak aby ramiona były w jednej linii z uchem. Brzuch i pośladki cały czas pracują – pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Nie dopuszczaj do wygięcia się ciała w odcinku lędźwiowym.

Faza III
Z wydechem lekko odchyl głowę do tyłu, ściągnij odważnik do klatki piersiowej i płynnie przejdź ponownie do przysiadu.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: