3 min.
Ćwicz z Kasią Bigos: 5 minut na ABS

Fot. Katarzyna Milewska
29.06.2022
Ciałopozytywna tiktokerka padła ofiarą hejtu. Powód? Wysportowany mąż!
29.06.2022
„W 93,5 proc. byłam osobą nieżyjącą. W jednej chwili straciłam wszystko. Ale po stracie też jest życie” – mówi Aleksandra Cymerman, która pomaga osobom dotkniętym traumą
29.06.2022
„Pozytywne Wibracje na wakacje”. Festiwal Wibracje już po raz szósty!
29.06.2022
Eutanazja dla dzieci poniżej 12. roku życia? Holenderski minister zdrowia przedstawił projekt
28.06.2022
Kamila Kalińczak: „Stygmatyzowanie, poniżanie i obrażanie bezdzietnych kobiet musi się skończyć”
Zrobiłeś trening, ale czegoś jeszcze brakuje ci do pełni szczęścia? Masz niewiele czasu, a chcesz popracować na mięśniami brzucha? Ten zestaw będzie dla ciebie – skorzystaj z propozycji ćwiczeń trenerki Kasi Bigos.
Spis treści
Jak często trenować mięśnie brzucha? Zdecydowanie nie codziennie. Ale taki krótki zestaw możesz robić nawet 5 razy w tygodniu. Polecamy wykonywać go przez 6 tygodni, a następnie zmienić zestaw, żeby mięśnie nie przyzwyczaiły się do tego samego wysiłku.
5 minut na ABS? Bardzo proszę!
Przed wykonaniem zestawu ćwiczeń nie zapomnij o rozgrzewce.
Ćwiczenie 1: Wspinaczka
Ustaw się w podporze przodem. Napnij mocno mięśnie brzucha (biodra nie mogą opadać w dół) i aktywuj do pracy obręcz barkową. Następnie przyciągnij prawe kolano do lewego łokcia i zatrzymaj na 3 sekundy, napinając mięśnie brzucha. Powtarzaj ten ruch raz na jedną, raz na drugą stronę.
Ćwiczenie 2: Sit up z przyciągnięciem kolan
Połóż się na plecach i wyciągnij ręce za siebie. Dociśnij odcinek lędźwiowy do podłoża. Weź wdech i z wydechem pomagając sobie wymachem ramion, przejdź do siadu, jednocześnie uginając nogi i przyciągając kolana do klatki.
Prostszą wersją tego ćwiczenia są wysokie spięcia (polecam dla osób mających dolegliwości związane z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa).
Ćwiczenie 3: Supermanka
Doskonałe ćwiczenie, które wzmacnia mięśnie głębokie, pomaga kontrolować własne ciało i uczy balansu. Ustaw się w podporze przodem. Pilnuj, by mięśnie brzucha oraz pośladków były aktywne. Następnie unieś prawą rękę i lewą nogę, starając się przy tym nie rotować bioder na boki. Ćwiczenie wykonuj powoli, jak najlepiej kontrolując ciało podczas pracy. Łatwiejsza wersja to ta zrobiona na kolanach.
Ćwiczenie 4: Deska bokiem
Ustaw się w podporze bokiem na przedramieniu. Łokieć powinien być w jednej linii z barkiem. Unieś górną nogę starając się utrzymać tułów prosto (biodra nie mogą opadać w dół). Jeśli dasz radę – ugnij górną nogę i przyciągnij kolano do łokcia. Łatwiejszą wersją tego ćwiczenia jest postawienie dolnej nogi na ugiętej w kolanie w kodze (kolano dotyka podłoża).
Ćwiczenie 5: Przenosy nóg bokiem
Połóż się na plecach i dociśnij odcinek lędźwiowy do podłoża. Unieś nogi w górę. Ramiona są ustawione prostopadle względem tułowia. Następnie napinając mocno mięśnie brzucha, przenoś nogi raz w prawą, raz w lewą stronę. Jeśli masz problem z odcinkiem lędźwiowym, ugnij nogi w kolanach i wykonuj to ćwiczenie, tylko w znacznie mniejszym zakresie ruchu, pilnując by kręgosłup jak najbardziej przylegał do maty.
Każde ćwiczenie wykonuj przez 45 sekund z 15-sekundową przerwą i przechodź do kolejnego.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

28.06.2022
„Zawsze noszę w torebce cukierki chili”. O życiu z chorobą schizoafektywną opowiada Dorota Solarska, autorka książki „Artystka przetrwania”

27.06.2022
„Nie zawsze musimy ubrudzić sobie ręce po łokcie, żeby mieć satysfakcję i zysk” – mówi trenerka mocnych stron Malwina Faliszewska

26.06.2022
„Kobiety uczą się zachowań społecznych na zasadzie kopiuj-wklej, aż osiągają biegłość, która czyni ich autyzm niewidzialnym”. O życiu i kobiecości ze spektrum autyzmu mówi psycholożka i nauczycielka jogi Agata Ucińska

25.06.2022