Przejdź do treści

Bebe Rexha o obawach związanych z galą MTV: „Boję się komentarzy na temat swojej wagi”

Bebe Rexha przyznała, że chwilowo nie czuje się dobrze we własnym ciele - na zdjęciu pozuje w skórzanej sukience na ramiączka ze stożkowatym gorsetem, ma wyprostowane, długie blond włosy i długie kolczyki, pozuje na różowej ściance HelloZdrowie
Bebe Rexha w szczerym nagraniu przyznała, że jest pełna lęku i stresu przed wyjściem na czerwony dywan MTV / Zdjęcie: Jeff Kravitz/Getty Images dla MTV
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W przeddzień gali MTV Video Music Awards 2023 Bebe Rexha opowiedziała o swoich niepokojach związanych z tym wydarzeniem. „Jestem pełna lęku i stresu przed wyjściem na czerwony dywan” – przyznała w nagraniu, które zamieściła na swoim profilu na TikToku.

„Niepokój bierze nade mną górę”

Bebe Rexha, a właściwie Bleta Rexha, to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna pochodzenia albańskiego. Swój pierwszy singiel „I Can’t Stop Drinking About You” wydała w 2014 roku. Ma na swoim koncie współpracę między innymi z takimi gwiazdami jak David Guetta czy Rita Ora. W kwietniu tego roku ukazał się trzeci album o tytule „Bebe”. Wokalistka była nominowana w plebiscycie MTV Video Music Awards 2023 w kategorii „Najlepsza współpraca” za utwór „I’m Good (Blue)”, który wykonała razem z Davidem Guettą.

Jednak w przeddzień wydarzenia gwiazda opublikowała na swoim profilu na TikToku dość poruszające nagranie, w którym przyznała, że ma wiele obaw przed tą galą. „Często poznaję ludzi, którzy gratulują mi ciałopozytywności i pewności siebie, ale w tej chwili wcale nie czuję się pewna siebie” – zaczęła. „Jestem pełna lęku i stresu przed jutrzejszym wyjściem na czerwony dywan…” – wyznała.

Bebe poinformowała swoich fanów, że co prawda ma już przygotowaną kreację na ten wieczór, ale nie wie, czy uda jej się przełamać wewnętrzny lęk związany z udziałem w wydarzeniu, które co roku przyciąga największe gwiazdy światowego przemysłu muzycznego.

„Boję się komentarzy na temat swojej wagi! Chciałabym pójść, ale na razie wygrywa lęk” – dodała.

Artystka podkreśliła, że jej obawy mogą wynikać poniekąd z tego, jak sama czuje się ze sobą. „W tej chwili tak naprawdę nie kocham siebie. (…) Chyba każdy ma takie dni i nikt nigdy nie czuje się idealnie na co dzień. I dlatego chciałam nagrać ten film” – powiedziała.

Ostatecznie Bebe zdecydowała się pojawić na czerwonym dywanie MTV Video Music Awards 2023. Tegoroczna gala odbyła się w Prudential Center w New Jersey. Artystka na tę okazję wybrała długą skórzaną sukienkę na cienkich ramiączkach ozdobioną z tyłu końskim ogonem i wycięciami na pośladkach.

„Warto pamiętać, że uśmiechnięte gwiazdy, którym zazdrościmy nierzadko fortun, karier i sukcesów, nie są impregnowane na kompleksy i chwile zwątpienia” – podkreśliła na swoim profilu na Instagramie Julia Oleś, blogerka znana w sieci jako „Fabjulus”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

„Ludzie nie powinni komentować czyjejś wagi”

W talk show Jennifer Hudson wyznała, że na to, jak wygląda wpływ ma poniekąd choroba – zespół policystycznych jajników. Z powodu PCOS przytyła ponad 13 kg.

„Byłam w zeszłym roku u doktora – z moim problemem mierzy się wiele kobiet, a nawet o tym nie wiedzą. Zdiagnozowano u mnie PCOS, czyli zespół policystycznych jajników. Błyskawicznie przytyłam 13 kilogramów, może nawet więcej. Ale muszę myśleć pozytywnie i okazywać ludziom miłość” – mówiła.

Nadwaga, a szczególnie kumulowanie się komórek tłuszczowych w okolicy brzucha (otyłość centralna)  to jeden z charakterystycznych objawów zespołu policystycznych jajników. Odpowiada za nią m.in. zaburzony metabolizm węglowodanów spowodowany występującą przy PCOS insulinoopornością (obniżoną wrażliwością tkanek na insulinę) oraz hiperinsulinemią (zbyt wysokim stężeniem insuliny we krwi).

Wokalistka podczas tej rozmowy z Jennifer Hudson przyznała, że choć dodatkowe kilogramy to objaw jej choroby, wciąż mierzy się z nieprzyjemnymi i obraźliwymi komentarzami na temat swojego wyglądu. Co jest dla niej kompletnie niezrozumiałe, biorąc pod uwagę, że mamy rok 2023.

„Gdy widzisz rzeczy takie jak te, miesza ci to w głowie. Nikt nie wie, przez co naprawdę przechodzisz. Żyjemy w 2023 roku, ludzie nie powinni komentować czyjejś wagi” – stwierdziła.

„Jestem bipolarna i już się tego nie wstydzę”

O tym, jak bezwzględny jest świat showbiznesu, przekonała się w 2019 r. przed galą Grammy, kiedy to kolejni projektanci odmawiali stworzenia dla niej sukni. Jako powód miała usłyszeć, że jest „za gruba”. Bebe przyznała, że to doświadczenie mocno odbiło się na jej pewności siebie.

„To złamało mi serce. Byłam taka smutna, taka przygnębiona. Czułam się, jakbym była śmieciem” – mówiła w opublikowanym nagraniu.

Artystka w mocnych słowach wypowiedziała się o projektantach, którzy przez swoje mocno wyśrubowane standardy wpędzają w kompleksy kobiety, które noszą normalne rozmiary. Wokalistka wyznała, że przez ich oceniającą postawę sama miała depresję.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

W 2019 r. Bebe wyznała, że cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. W serii tweetów napisała, jak wygląda jej codzienność z tym zaburzeniem.

„Przez większość czasu nie rozumiałam, czemu czuję się tak źle. Dlaczego mam doły, które sprawiają, że nie mam ochoty wychodzić z domu lub być otoczona ludźmi i dlaczego czuję haj, który nie pozwala mi spać, który nie daje mi pracować i tworzyć muzyki. Teraz już wiem czemu” – napisała w pierwszym wpisie Rexha. „Jestem bipolarna i już się tego nie wstydzę” – dodała w kolejnym.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: