Przejdź do treści

Ze wszystkich sił trzymały łóżeczka z noworodkami, kiedy trzęsła się ziemia. „To naturalny instynkt personelu położniczego”

Kadr z nagrania ze szpitala w Tajwanie, kiedy położne trzymają łóżeczka
Położne mimo strachu najpierw zatroszczyły się o noworodki źródło" screen z nagrania Twitter Reuters
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Spokój, opanowanie i zimna krew pielęgniarek ze szpitala w Tajpej ocaliły noworodki. Kiedy Tajwan nawiedziło trzęsienie ziemi, pielęgniarki – mimo dramatycznych warunków – zrobiły wszystko, żeby zadbać o maluchy znajdujące się na sali. Do sieci trafiło poruszające nagranie.

„Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze”

Na sali noworodkowej szpitala w Tajpej, w specjalnych łóżeczkach na kółkach, spały noworodki. Kiedy zatrzęsła się ziemia, łóżeczka zaczęły rozjeżdżać się po sali i chybotać. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja pielęgniarek, mogłoby dojść do tragedii. Ale one zachowały zimną krew, zbliżyły łóżeczka do siebie i nakrywały je własnym ciałem.

Poruszający moment uchwyciła kamera. Na nagraniu widzimy, jak w pewnym momencie do pomieszczenia wbiega jeszcze jedna kobieta z personelu medycznego i rzuca się do pomocy. Jednej z pielęgniarek udało się stopą zablokować koło łóżeczka, żeby się nie przesuwało.

„Oczywiście, byłyśmy przestraszone, nawet bardzo, ale myślę, że to naturalny instynkt personelu położniczego. Dzieci są pacjentami, ich bezpieczeństwo jest najważniejsze” – powiedziała agencji Reutera Chen Ying-chin, kierowniczka ośrodka położniczego Ma Cherie Maternity Centre w Tajpej.

To nagranie obiegło świat. Na portalu X pielęgniarki zostały nazwane „odważnymi”, a materiał filmowy „pięknym”.

Zdjęcie wyróżnione w konkursie Birth Photography Image Competition 2024 w podkategorii "Połóg"

Najsilniejsze trzęsienie od lat

Ostatnie tak silne trzęsienie ziemi było 25 lat temu. W wyniku obecnej katastrowy śmierć poniosło 10 osób, a ponad tysiąc jest rannych. Wstrząsy nadeszły nad ranem w pierwszą środę kwietnia, miały magnitudę 7,4. Odnotowano ponad 300 wstrząsów wtórnych. Epicentrum znajdowało się u wschodniego wybrzeża, około 25 kilometrów na południowy wschód od słabo zaludnionego powiatu Hualian.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

źródło: today.com

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: