Przejdź do treści

„Zatańcz z Sanną”. Kobiety wspierają premierkę Finlandii i publikują nagrania z imprez

Sanna Marin
„Zatańcz z Sanną”. Kobiety wspierają premierkę Finlandii i publikują nagrania z imprez/ Photo by Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Filmiki z tańczącymi kobietami, które solidaryzują się z Sanną Marin, podbijają media społecznościowe. Kobiety wspierają fińską premierkę i pokazują, że dobrze bawić się może każdy i każda z nas.

Kobiety solidaryzują się z Sanną Marin

Finki, Dunki, Australijki, Polki, Austriaczki, ale nie tylko. Kobiety z całego świata udostępniają filmy, na których tańczą w geście poparcia dla premier Finlandii, a nagrania wideo z hasztagiem #solidaritywithsanna podbijają media społecznościowe.

Sanna Marin trafiła na okładki gazet po tym, jak do sieci wyciekły jej filmy, na których widać, jak bryluje na parkiecie. Na wideo 36-latka śpiewa i tańczy na imprezie z przyjaciółmi oraz bawi się w prywatnym pokoju VIP w klubie nocnym w Helsinkach, za co została szeroko skrytykowana. Krytycy argumentowali swoje niezadowolenie tym, że kobiecie będącej na tak poważnym stanowisku nie wypada bawić się w ten sposób. Broniąc swoich działań, premierka Finlandii powiedziała, że ​​nie robiła nic poza „tańczeniem, śpiewaniem, przytulaniem przyjaciół i piciem alkoholu”. Murem za Marin stanęły również masowo kobiety, które pokazują, że bawić się może każda z nas, niezależnie od tego, jaką pracę wykonuje.

Kobiety

„Zatańcz z Sanną”

Akcję solidarności z Marin rozpoczęły dziennikarki z duńskiego czasopisma dla kobiet „Alt for damerne”, które opublikowały filmy, na których dobrze bawią się w różnych miejscach. Widzimy, jak dziennikarki śmieją się i tańczą m.in. w ogrodzie, klubie, na łodzi czy w domu. Jak napisały, „opróżniły rolkę z aparatu, która nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego”.

„I nie, nie będziesz gorszą premierką, dyrektorką, nauczycielką… Wstaw swój własny film, na którym brylujesz w weekend na parkiecie” – dodały.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ALT for damerne (@altfordamerne)

Do akcji przyłączyło się setki Finek i Dunek, a w ich kroki poszły również kobiety z innych krajów. Swoje nagranie opublikowała również duńska polityczka Pia Olsen Dyhr.


W sieci wciąż pojawiają się nowe nagrania. Do akcji przyłączyła się także Hanna Lis, która napisała pod wideo: „Kiedy jesteś w Skandynawii, imprezuj jak Sanna Marin”.

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: