Wokalistka Roxette nie żyje. Marie Fredriksson zmarła z powodu choroby nowotworowej
Marie Fredriksson, wokalistka popularnej grupy „Roxette” nie żyje. 61-letnia zmarła z powodu choroby nowotworowej. W 2002 roku zdiagnozowano u niej guza mózgu.
Marie Fredriksson
W 2002 roku u wokalistki wykryto guza tylnej części mózgu. Wszystko dzięki temu, że przewróciła się w łazience i uderzyła w głowę. To wtedy wykonano u niej specjalistyczne badania. Wcześniej gwiazda nie zaobserwowała u siebie żadnych niepokojących ją objawów.
Fredriksson przeszła intensywne leczenie w Karolinska Hospital w Sztokholmie. Niestety, pomimo operacji oraz długiej kuracji, wokalistka doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Straciła przez to zdolność czytania i liczenia. Częściowo utraciła też wzrok w prawym oku.
W 2004 roku powróciła z płytą „The Change”. Utwory Fredriksson opowiadały o chorobie i jej uczuciach. Tym samym wokalistka oznajmiła swoim fanom, że pokonała raka. Niestety, jakiś czas później stan zdrowia wokalistki znacznie się pogorszył. W 2016 roku lekarze odradzili jej dalszego występowania na scenie.
Wokalistka Roxette nie żyje
Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Miała 61 lat. O jej śmierci poinformowały szwedzkie media:
„Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu” – napisano w komunikacie zarządu Dimberg Jernberg.
Guz mózgu – co to za choroba?
Guz mózgu może manifestować się na wiele sposobów. Wszystko uzależnione jest od stopnia zaawansowania nowotworu oraz od funkcji obszaru, który jest uciskany. Każda część mózgu odpowiedzialna jest bowiem za inne funkcje i czynności organizmu. W początkowych stadiach guz jest zazwyczaj niewielki, dlatego może nie ujawniać się nawet latami.
Neurologiczne objawy guza mózgu dotyczą zwiększenia śródczaszkowego ciśnienia i powstawania obrzęku. Niesie to za sobą występowanie bólu głowy. Takie objawy są często ignorowane przez chorych i „uciszane” tabletkami przeciwbólowymi. Wraz z postępem choroby pojawiają się także nudności, wymioty oraz uczucie ciągłego zmęczenia.
KIORP, czyli Krótka Obsługa Raka Piersi
Temat raka jest nam bardzo bliski. Każda z nas ma kogoś w swoim otoczeniu, kto chorował bądź właśnie walczy z nowotworem.
Czy wiesz, czym jest KIORP? Redakcja Hello Zdrowie długo pracowała nad Krótką Instrukcją Obsługi Raka Piersi, czyli darmowym e-bookiem zawierającym praktyczne wskazówki dla chorych, ich bliskich i znajomych, a także pracodawców.
Krótka Instrukcji Obsługi Raka Piersi to podręczny darmowy przewodnik, który poradzi i podpowie, jak można ułatwić sobie życie, kiedy naszą rzeczywistością jest rak piersi.
Zobacz także
„Najbardziej się boję tego, aby nie było gorszego jutra” – mówi Justyna, która poświęciła wszystko, aby opiekować się ojcem mającym guza mózgu
„Wyprzedzamy nowotwór”. Kampania zwracająca uwagę na wczesne objawy raka u dzieci, które łatwo pomylić
„Zdrowie zaczyna się w głowie”. Neurolożka zachęca kobiety do dbania o zdrowie mózgu
Polecamy
Używały talku, zachorowały na raka jajnika. „Po prostu ufałyśmy temu, co mówiły reklamy” – mówią i pozywają kosmetycznego giganta
Dave Coulier ma raka w trzecim stadium. Wspiera go kolega z „Pełnej chaty”
Rośnie liczba zachorowań na raka głowy i szyi. „Czynniki często idą w parze z niskim statusem materialnym”
Marek Raczkowski ma nowotwór. „Koszty leczenia i operacji, której potrzebuję, są tak wysokie, że przekraczają moje dochody”
się ten artykuł?