Przejdź do treści

Wielki sukces Zuzanny Bijoch. Polka otrzymała tytuł najlepszej absolwentki Uniwersytetu Columbia

Zuzanna Bijoch z prestiżowym wyróżnieniem naukowym
Zuzanna Bijoch z prestiżowym wyróżnieniem naukowym / Źródło: MW Media
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Zuzanna Bijoch przebojem wdarła się do czołówki światowych modelek. Z podobnym zapałem i determinacją odnosi sukcesy w świecie nauki na prestiżowym nowojorskim Uniwersytecie Columbia. Polka zdobyła właśnie tytuł „Valedictorian” przyznawany absolwentom, którzy ukończyli studia z najlepszym wynikiem.

Od top modelki do najlepszej studentki

Zuzanna Bijoch dołączyła do elitarnego grona studentów, którzy zakończyli naukę z najlepszym wynikiem, o czym poinformował Uniwersytet Columbia na swojej oficjalnej stronie internetowej. „Co za wspaniałe zakończenie kolejnego rozdziału mojego życia” – napisała modelka na swoim profilu na Instagramie, dołączając jako dowód fragment publikacji ze strony swojej uczelni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Zuzanna Bijoch (@bijochzuzanna)

Polka zdobyła tytuł „Valedictorian”, czyli prestiżowe wyróżnienie naukowe przyznawane jednemu spośród kilku tysięcy studentów nowojorskiego uniwersytetu.

„Jako prawdopodobnie pierwsza w historii Polka otrzymała właśnie tytuł najlepszego absolwenta Columbia University, a więc jednej z najlepszych uczelni na świecie! Tytuł ,,Valedictorian” przyznawany jest absolwentowi, który spośród często tysięcy osób kończy studia z najlepszym wynikiem. To ta osoba ma zaszczyt podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku wejść na scenę w specjalnym stroju i wygłosić mowę pożegnalną w imieniu wszystkich studentów!” – przekazał na swoim profilu na Facebooku dr Maciej Kawecki, dziennikarz technologiczny.

Amerykański Uniwersytet Columbia, z siedzibą w Nowym Jorku, należy do tzw. Ligii Bluszczowej, czyli 8 prywatnych uniwersytetów uznawanych za najlepsze szkoły na świecie. Do szkół z Ligi Bluszczowej na 100 kandydujących osób dostaje się jedynie 6. Modelce udało się dostać w 2018 roku na kierunek ekonomia. Jak przyznała w rozmowie z dziennikarką „Dzień Dobry TVN”, rekrutacja na studia „przypominała grę w szachy”.

„Trzeba było dokładnie wiedzieć, jaki ruch zrobić, w którym momencie, żeby sobie tej szansy nie zaprzepaścić” – wyjaśniła, dodając, że o tym, iż chce studiować na Uniwersytecie Columbia, wiedziała już w liceum i już wtedy podejmowała odpowiednie kroki, by ten cel osiągnąć.

„Dzięki pasji, konsekwencji i wytrwałości można przenosić góry”

Zuzanna Bijoch zapytana przez Macieja Kaweckiego o to, co powie za tydzień ze sceny wszystkim osobom, przyznała: „Dzięki pasji, konsekwencji i wytrwałości można przenosić góry” – czytamy na facebookowym profilu dziennikarza. Z jego wpisu dowiadujemy się również, że Polka całkowicie rezygnuje z modelingu.

„Zaczyna jako absolwentka kierunku finanse i ekonomia karierę w jednej z najbardziej renomowanych firm finansowych w Nowym Jorku. Mówi mi, że czuje się jakby rozpoczynała 'trzecie życie'” – pisze Kawecki.

„Edukacja jest ważna, bo kształtuje to, kim jesteś”

Zuzanna Bijoch pochodzi z Katowic, ale obecnie mieszka w Nowym Jorku. W wieku 14 lat została zauważona przez agencję modelek i rozpoczęła swoją karierę. Pierwszy światowy sukces odniosła w 2011 roku, kiedy to włoska projektantka mody Miuccia Prada, wnuczka założyciela Domu Mody Prada, wybrała ją na twarz swojej najnowszej kampanii, podpisując kontrakt na wyłączność. Od tej pory świat mody stał dla niej otworem. Zuza zaczęła pojawiać się w pokazach największych projektantów i domów mody, jak Gucci, Chanel, Dolce&Gabbana, Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Versace czy Prada. Była twarzą na okładkach czasopism modowych, m.in. „Elle”, „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Glamour”. Jej kariera rozwijała się w zawrotnym tempie, zajęła 13. miejsce w światowym rankingu modelek Top 50 models. Jednocześnie Polka stawiała na edukację – uczyła się w przerwach podczas sesji zdjęciowych, na lotnisku, w samolocie, zdalnie brała udział w zajęciach i zaliczała egzaminy.

Edukacja jest ważna, bo kształtuje to, kim jesteś. Zawsze, od dziecka byłam oceniana przez pryzmat tego, jak wyglądam i miałam niesamowite szczęście, że dzięki temu mogłam zrobić karierę. Ale moim sposobem na to, żeby nie zwariować w tym świecie było, żeby włożyć wszystkie moje ambicje i poczucie własnej wartości w to, co sobą reprezentuję jako osoba. Dlatego matura w Polsce była dla mnie priorytetem” – mówiła w programie śniadaniowym „Dzień Dobry TVN”.

Po szkole średniej odbyła staż w dziale finansów u Toma Forda. „Po tym, jak robiłam kampanię perfum przez chwilę rozmawiałam z Tomem Fordem. Powiedziałam mu, że chcę któregoś dnia pracować na giełdzie. On na to, że skoro tak, to żebym przyszła do niego, do działu finansów. Przez ponad miesiąc rzeczywiście rozliczałam różne transakcje finansowe, siedziałam w biurze od 9 do 18. I [po tym stażu] doszłam do wniosku, że w tej pracy brakuje mi sfery kreatywnej. Kiedy myślę o swojej przyszłości zawodowej, wiem, że będzie to świat biznesu. Wiem, że chcę połączyć świat kreatywny w tym wszystkim, a także to, że jestem z Polski, że mogę być łącznikiem pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi” – mówiła w rozmowie z dziennikarką Agnieszką Jastrzębską.

Bijoch od 2018 roku pracę modelki z powodzeniem łączyła ze studiami na Uniwersytecie Columbia. Dziś modelka jest już absolwentką tej uczelni, zakończyła ją z najlepszym wynikiem. Po studiach swoją karierę będzie rozwijała w jednej z najbardziej renomowanych firm finansowych w Nowym Jorku.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Bateria, którą można będzie po prostu… zjeść. Naukowcy stworzyli innowacyjny produkt

„Nasz mózg się zmienił, więc nie możemy sobie nawet wyobrazić, jakimi kategoriami myśleliśmy jako nastolatkowie” – mówi Mikołaj Marcela

To ona będzie pierwszą kobietą na Księżycu. Kim jest Christina Hammock Koch?

„Miernikiem mojego sukcesu zawodowego nie może być jedynie wysoki wynik maturalny ucznia, któremu przy okazji doszczętnie zohydziłem czytanie” – mówi dr Przemysław Rojek, nauczyciel języka polskiego

Największe naukowe odkrycia 2022 roku. Subiektywne zestawienie biotechnologa Dawida Polaka / AdobeStock

Największe naukowe odkrycia 2022 roku. Subiektywne zestawienie biotechnologa Dawida Polaka

Powstał projekt pierwszej na świecie sztucznej macicy. Dzięki niej na świat może przychodzić rocznie 30 tys. dzieci

Powstał projekt pierwszej na świecie sztucznej macicy. Dzięki niej na świat może przychodzić rocznie 30 tys. dzieci

Ma 23 lata i pokaźny dorobek naukowy. Poznajcie Wojciecha Nazara, najmłodszego doktora w Polsce!

Ma 23 lata i pokaźny dorobek naukowy. Poznajcie Wojciecha Nazara, najmłodszego doktora w Polsce!

Wkurza cię, jak ktoś ciągle rusza nogą albo bez przerwy poprawia włosy? To może być mizokinezja

Drażni cię, gdy ktoś ciągle rusza nogą albo bez przerwy poprawia włosy? To może być mizokinezja

„Poczuć cudzą obecność na odległość i bez zaglądania w telefon”. Wynalazek Brygidy Dzidek sprawia, że możemy poczuć dotyk w wirtualnej rzeczywistości

Dwunastolatek z dyplomem magistra fizyki kwantowej. Chce sprawić, aby ludzie byli nieśmiertelni

Dr Agata Szade / fot. archiwum prywatne

Dr Agata Szade: „Jeśli chodzi o bycie kobietą-naukowcem, to myślę, że w Polsce naprawdę nie jest najgorzej”

Agnieszka Jankowiak-Maik: „Kompletnie nie przemawia do mnie budowanie autorytetu opartego na strachu. Wolę zbudować relację, w której szacunek będzie czymś naturalnym”

Barbie trafiła na orbitę. Astronautka zachęca w ten sposób dziewczynki do kariery w naukach ścisłych

Barbie trafiła na orbitę. Astronautka zachęca w ten sposób dziewczynki do kariery w naukach ścisłych

Acro joga – czym jest i dlaczego warto ją uprawiać?

Zmiany klimatyczne zabierają nam sen. Zaskakujące odkrycie naukowców

Science Zen / mat. pras.

Czas na realne zmiany. Trudna sytuacja młodych doktorantów w Polsce

Świadomy sen

Świadomy sen – jak kontrolować sen, jak świadomie śnić?

Ołowiany pocałunek, czyli szminka z dodatkami

„Mówi się, że akademia to big boys’ club, tymczasem kobiet-doktorantek jest coraz więcej i chcą zostać usłyszane” – mówią twórcy projektu Science Zen

16-latkowie z Polski jako pierwsi na świecie znaleźli sposób na utylizacje plastiku

16-latkowie z Polski jako pierwsi na świecie znaleźli sposób na utylizacje plastiku

Dziecko

Wirtualna rzeczywistość pomaga chorym spełniać marzenia. Film Piotra Łoja podbija internet

„Chłopaki nie płaczą”? Wyjaśniamy, dlaczego już nikt nigdy nie powinien tak mówić

Ciemna strona żarówki Edisona

Monika Tarnowska

Monika Tarnowska: Ekran jest dla dzieci oczywistym wyborem – bywa tam kolorowo, ciekawie, dynamicznie i nie ma pandemii