Przejdź do treści

„Tu chemia, tu kłują”. Viralowe wideo czteroletniej Klaudii podbija internet. Nie da się nie uronić łzy!

Klaudia, podopieczna fundacji Cancer Fighters
Czteroletnia Klaudia podbiła serca internautów przewodnikiem po wrocławskiej klinice onkologicznej/ fot. printscreen Instagram Cancer Fighters
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Gdy masz 4 lata i łamiesz miliony zatwardziałych serc”, „Nie da się oglądać i nie płakać” – piszą internauci o viralowym nagraniu, którego bohaterką jest Klaudia, podopieczna fundacji Cancer Fighters. Wideo udostępnione przez organizację wywołało falę emocji. Czterolatka w różowych klapkach poruszyła całą Polskę swoim przewodnikiem po wrocławskiej klinice onkologicznej dla dzieci.

Jak dziewczynka w różowych klapkach poruszyła Polskę

W ostatnich dniach, kiedy w polskich mediach społecznościowych królował niemal do znudzenia popularny trend, nikt nie spodziewał się, że zadzieje się w nim jeszcze coś ciekawego, co poruszy miliony. Wtedy pojawiła się ona – czteroletnia Klaudia, chora na raka dziewczynka, która w różowych klapkach oprowadza po oddziale onkologicznym. Jej nagranie udostępnione przez organizację Cancer Fighters chwyciło za serca i rozczuliło nawet największych twardzieli.

Wideo, które stało się viralem, na pierwszy rzut oka mogło wydawać się kolejną odsłoną trendu dominującego w ostatnich dniach w mediach społecznościowych. Większości osób znany jest on z reklamy polskiego hotelu ze Świeradowa-Zdroju, choć nie są oni jego pomysłodawcami. Format ten stał się zabawny, ponieważ pokazuje, jak pracownicy z dozą zniechęcenia, bez emocji reklamują potencjalnym klientom swoje usługi. Internauci jednak z coraz mniejszym zainteresowaniem oglądali kolejne przeróbki. Wtedy na ekranach pojawiła się Klaudia, jedna z podopiecznych fundacji Cancer Fighters. Nagle z pozoru banalny trend zyskał nową głębię i sens.

W opublikowanym nagraniu chora na raka dziewczynka przedstawia miejsce, w którym przebywa. Wideo jest utrzymane w popularnej konwencji i pokazuje wnętrza Przylądka Nadziei we Wrocławiu. To Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej w stolicy Dolnego Śląska, w którym każdego roku leczy się ponad 2 tys. dzieci z całej Polski.

LEGO wpadło na pomysł, żeby zachęcić dzieci do badań. Ma im w tym pomóc specjalny zestaw klocków

„Tu leki, tu chemia, tu kłują”

„Zapraszamy na krótki przewodnik po wrocławskiej klinice według Klaudii” – brzmi podpis pod viralowym filmem fundacji.

Na wideo Klaudia przedstawia kolejne sale wrocławskiego Przylądka Nadziei. Dziewczynka rozpoczyna od prezentacji wejścia i recepcji do budynku.

 „Tu klinika, tu wchodzimy, tu recepcja, tu fundacja, tu pomagają” – słyszymy na filmiku.

Następnie Klaudia przechodzi na plac zabaw, z pewnością ulubionej części małych pacjentów. Widzimy, jak się huśta, kręci na karuzeli i wspina po drabinkach. Z wesołego miejsca zabaw przenosi się jednak do poważniejszych miejsc ośrodka. Ten kontrast chyba najbardziej poruszył internautów, którzy zobaczyli, w jaki sposób choroba odbiera najmłodszym ich dzieciństwo.

„Tu badania, tu mój oddział, tu ciocie pielęgniarki, tu kłują, tu leki, tu mój pokój, tu chemia, tu moje łóżko” – wymienia Klaudia.

Cancer Fighters od lat działa na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi i oferuje wsparcie zarówno materialne, jak i emocjonalne. Nagranie Klaudii to jeden z przykładów działań, które mają na celu nie tylko pomoc, lecz również budowanie nadziei i pozytywnych emocji, tak potrzebnych w procesie leczenia.

„Ze wszystkich stron docierają do nas pozytywne opinie i dzięki waszemu wsparciu zebraliśmy kolejne ważne środki na leczenie podopiecznych” – napisała fundacja pod filmem.

Wideo małej Klaudii zaledwie w parę dni zostało wyświetlone 1,5 mln razy. Licznie je także skomentowano.

„Kiedy już masz dosyć tego trendu, pojawia się najlepsza wersja!”,

„Najsłodszy reels jaki dzisiaj zobaczyłem”.

„Od kilku dni mamy przesyt tego viralowego reelsa. Ale ten konkretny reels rozwalił system. Nie da się obok niego przejść obojętnie, bo porusza ważne sprawy zdrowotne dzieci. Życzę wszystkim chorym maluchom szybkiego powrotu do zdrowia. A lekarzom i pielęgniarkom gratuluję wspaniałego podejścia do dzieci”,

„Nie da się oglądać i nie płakać”,

„Tu mnie rozsypało”,

„Gdy masz 4 lata i łamiesz miliony zatwardziałych serc” – czytamy w komentarzach.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Uroniłaś/eś łezkę?

TAK
NIE
Zobacz wyniki ankiety

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?