Przejdź do treści

Sia przyznała, że poddała się liposukcji ze względu na „problemy z pewnością siebie”

Sia
Sia przyznała, że nie mogła zrzucić dodatkowych kilogramów dietą ani ćwiczeniami/ fot. Frazer Harrison/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Kiedy zobaczycie, że znów wyglądam jak lisica, chcę, żebyście wiedzieli, że nie wynika to z diety i ćwiczeń” – napisała Sia na swoim profilu na X. Australijska piosenkarka przyznała, że po przybraniu dodatkowych kilogramów przeszła zabieg liposukcji. W szczerych słowach wyjaśniła, co stało za jej decyzją.

Sia o liposukcji

Australijska wokalista Sia, a właściwie Sia Kate Isobelle Furler, zdobyła się na szczere wyznanie w mediach społecznościowych. Artystka na swoim profilu na platformie X przyznała, że przeszła liposukcję. Zabieg ten polega na usuwaniu nadmiernie rozrośniętej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Głównym tego celem jest poprawa ich konturów i kształtu.

„Musiałam brać leki, przez które przybrałam na wadze tak dużo, że nie mogłam schudnąć za pomocą ćwiczeń ani leków, więc poszłam dzisiaj na liposukcję” – napisała.

Sia nie określiła dokładnie, który fragment ciała postanowiła poprawić. Artystka tłumaczyła jednak, że mówi otwarcie o tym, co robi ze swoim ciałem, by nie utrwalać kultury, w której nieskazitelny wygląd tłumaczy się odpowiednią dietą i trybem życia oraz dobrymi genami.

„Chcę mówić prawdę, aby nie dokładać swojej cegiełki do systemu, który wmawia nam, że nie jesteśmy wystarczająco dobrzy” – podkreśliła.

Danae Mercer

„Czułam się niepewnie”

Sia przez lata unikała blasku fleszów i nie pokazywała publicznie swojej twarzy. Jej znakiem rozpoznawczym była czarno-biała peruka, która zakrywała całą twarz, przez co została nazwana jedną z najbardziej tajemnicznych wokalistek na świecie. Artystka tłumaczyła, że w ten sposób stara się chronić swoją prywatność. Jak teraz wyznała, czuje się w swoim ciele niepewnie, a bycie na świeczniku wywołuje u niej niepokój i lęk.

„Zdecydowałem się zmienić swój wygląd ze względu na własne problemy z pewnością siebie” – wyjaśniła Sia.

Z tego powodu po przybraniu dodatkowych kilogramów Sia zdecydowała się na zabieg liposukcji. Dodała także, że wiele sławnych osób poddaje się różnym operacjom i zabiegom. Wyjaśniła jednak, że sama nie chce okłamywać swoich fanów i kreować nierealnych standardów piękna.

„Mam szczęście, że posiadam środki finansowe, aby zmienić mój wygląd i kiedy zobaczycie, że znów wyglądam jak lisica, chcę, żebyście wiedzieli, że nie wynika to z diety i ćwiczeń” – tłumaczyła.

To nie jedyny zabieg, jakiemu poddała się artystka. W październiku tego roku Sia przeszła także liposukcję twarzy. W jednym z wywiadów w 2021 r. wyznała, że dwukrotnie poddała się liposukcji brody, by pozbyć się podwójnego podbródka. Dodała, że w przeszłości miała również nieudany zabieg liposukcji na brzuchu

„Zrobiłam to sobie, bo czułam się niepewnie” – mówiła.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: