Przejdź do treści

Selena Gomez szczerze o swojej walce o zdrowie psychiczne. „Jestem wdzięczna, że żyję”

Selena Gomez szczerze o swojej walce o zdrowie psychiczne. „Jestem wdzięczna, że żyję” / gettyimages
Selena Gomez szczerze o swojej walce o zdrowie psychiczne. „Jestem wdzięczna, że żyję” / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Do sieci trafił zwiastun filmu dokumentalnego, w którym Selena Gomez opowiada o walce o swoje zdrowie psychiczne. Klip pojawił się w mediach społecznościowych 10 października, w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Data nie była więc przypadkowa. „Jestem wdzięczna, że żyję” – mówi Selena Gomez w jednym z fragmentów nagrania.

„Jestem wdzięczna, że żyję”

„Selena, po prostu bądź tym, kim jesteś. Nikt nie dba o to, co robisz. Chodzi o to, kim jesteś” – mówi Selena Gomez, piosenkarka i aktorka, w pierwszych sekundach zwiastuna nowego filmu dokumentalnego, który pojawił się w sieci. „Jestem wdzięczna, że żyję” – dodaje 30-latka. Te kilka chwil wystarczy, by zrozumieć, że dokument o Gomez będzie rozliczeniem piosenkarki ze swoim dotychczasowym życiem. 

Przypomnijmy: ostatnie lata Selena Gomez spędziła na leczeniu zdiagnozowanego u niej tocznia rumieniowatego, nieuleczalnej choroby autoimmunologicznej. Piosenkarka dowiedziała się o niej w 2013 roku. Toczeń zaatakował nerki do tego stopnia, że kilka lat później, w 2017 roku, Selena Gomez musiała poddać się operacji przeszczepienia nerki. Piosenkarka już do końca życia będzie musiała przyjmować leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepu. Równocześnie Gomez nieustannie walczy z toczniem, ponieważ choroba może w każdej chwili zaatakować także nowy organ.

Ostatnie lata dla Seleny Gomez to także depresja, zaburzenia lękowe oraz załamanie psychiczne. W 2020 roku zdiagnozowano również u niej chorobę afektywną dwubiegunową.

Piosenkarka jednak wydaje się być pogodzona z przeszłością. W zwiastunie „My Mind and Me” słyszymy słowa Gomez: „Pozwól mi złożyć obietnicę. Zaraz przestanę tak żyć. Tylko jak mam nauczyć się znowu oddychać własnym oddechem?”. 

Selena Gomez / gettyimages

„Pracuję całe życie”

W dokumencie słyszymy także, jak Selena Gomez opowiada, że „pracuje od dziecka, przez całe swoje życie”. Piosenkarka dodaje, że nie chce być sławna, ale wie, że skoro jest już w tym miejscu, to musi wykorzystać tę sławę do czegoś dobrego.

Na końcu zwiastuna Selena opowiada, że jest w takim punkcie w swoim życiu, że nigdy nie była szczęśliwsza. Film dokumentalny o życiu i chorobie Seleny Gomez zadebiutuje już 4 listopada na platformie streamingowej Apple TV+. Fani czekali na ten moment aż sześć lat – tak długo powstawał „My Mind and Me”.

„Nie byłem zainteresowany tworzeniem tradycyjnego popowego dokumentu. Podobnie jak Selena, chciałem pokazać coś autentycznego. Ma w sobie pewien rodzaj surowej wrażliwości i to mnie ujęło. Nie miałem wtedy pojęcia, że przerodzi się to w sześć lat pracy przepełnionej miłością” – mówi Alek Keshishian, reżyser dokumentu.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Historia przedstawiona w filmie obejmuje okres od 2016 roku, kiedy przytłoczona chorobą Selena odwołuje trasę koncertową. „Po latach w centrum uwagi Selena Gomez osiąga niewyobrażalną sławę. Jednak kiedy dociera na szczyt, niespodziewany zwrot wydarzeń wciąga ją w ciemność. Ten wyjątkowo surowy i intymny dokument przedstawia jej sześcioletnią podróż w stronę nowego światła” – czytamy w zapowiedzi.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: