Rusza EkoOkres, czyli akcja edukacyjna rzecz promocji wielorazowych produktów menstruacyjnych. Hello Zdrowie patronem medialnym
W Europie co roku zużyte jednorazowe podpaski i tampony generują 590 tys. ton odpadów. To ogromne obciążenie dla środowiska, które możemy zminimalizować, wybierając wielorazowe alternatywy: kubeczek menstruacyjny, podpaski wielorazowe lub bieliznę menstruacyjną. Chcesz dowiedzieć się więcej o „ekookresie”? Rusza akcja edukacyjna prowadzona przez Sylwię Sikorską, autorkę bloga „W drodze do zero waste”.
Menstruacja zero waste
Dlaczego warto mówić o miesiącze w stylu zero waste i wybierać wielorazowe alternatywy? Do zalet tego rozwiązania należy nie tylko zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, ale również oszczędności finansowe. Wielorazowe produkty menstruacyjne są też rozwiązaniem zdrowszym niż konwencjonalne tampony i podpaski.
Doskonale wie o tym Sylwia Sikorska, autorka bloga „W drodze do zero waste”. Właśnie dlatego ekspertka organizuje akcję edukacyjną EkoOkres, która startuje już 8 marca 2021 roku. Ideą kampanii jest zaproszenie ekspertek związanych z tematem menstruacji zero waste do dzielenia się wiedzą z osobami, które dotąd nie zetknęły się z tym tematem. W ramach kampanii odbędzie się seria live’ów.
„Porozmawiamy o kubeczkach menstruacyjnych, podpaskach wielorazowych i majtkach menstruacyjnych. Razem z ekspertkami podpowiemy, jak z nich korzystać, jak dobrać je do swoich potrzeb oraz jak o nie dbać. Poruszymy także temat zdrowia. Dowiecie się, dlaczego jednorazowe podpaski i tampony nie są najzdrowszym rozwiązaniem.
Poznacie przeciwwskazania do stosowania kubeczka menstruacyjnego, o których rzadko się mówi przy okazji tego tematu. Będzie też okazja do porozmawiania o ubóstwie menstruacyjnym w Polsce i tabu związanym z miesiączką” – mówi Sylwia Sikorska.
Autorka bloga „W drodze do zero waste” ma nadzieję, że dzięki akcji uda się chociaż trochę zredukować ilość generowanych odpadów i odczarować produkty wielorazowe, które są dobre dla zdrowia, środowiska i portfela.
Live’y odbędą się na Instagramie „W drodze do zero waste”. Tam też znajdziecie więcej informacji o ekspertkach.
Hello Zdrowie objęło akcję edukacyjną swoim patronem medialnym.
EkoOkres baner / mat. pras.
Zobacz także
„Dzięki gimnastyce słowiańskiej ćwiczonej regularnie, postawa staje się bardziej sprężysta, PMS, bóle kręgosłupa, jak i bolesne miesiączki mijają, wyrównuje się cykl menstruacyjny” – mówi trenerka Julia Marcinowska
„Jeśli chcemy widzieć potęgę kobiet, musimy znajdować sobie za przewodniczki stare i mądre kobiety” – o menopauzie bez wstydu mówi Voca Ilnicka
Polecamy
Paulina Hojka o noszeniu ubrań po zmarłych: “Myślę, że żaden nieboszczyk się nie obrazi”
Irmina Walczak: „Cykliczność miesiączki przypomina nam, że jesteśmy częścią natury, w której wszystko ma swój czas”
„Mówimy NIE usunięciu wiedzy o cyklu miesiączkowym z podstawy programowej” – grzmi Fundacja Różowa Skrzyneczka
Manuela Gretkowska: „Witaj, menopauzo! Wreszcie jestem syrenką, w każdym basenie popływam”. Posłuchaj premierowego odcinka podcastu „Menopauza to nie pauza”!
się ten artykuł?