Przejdź do treści

„Powiedz mi bez wahania, że jestem bez porównania”. Manifest z tej kampanii powinna znać każda kobieta

Kobiety
"Powiedz mi bez wahania, że jestem bez porównania". Manifest z najnowszej kampanii PUMA „SHE MOVES US" powinna znać każda kobieta/ Printscreen @puma
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Tak nas zaprogramowano, by patrzeć, oceniać, mierzyć, porównywać i mniej w siebie wierzyć. Dużo nam to odbiera, a przecież umiemy się wspierać” – mówią Manuela Gretkowska i Ofelia w najnowszym spocie marki PUMA. I apelują, by zacząć doceniać swoją wyjątkowość. Film z kampanii powinna zobaczyć każda z nas!

„Porównuję cię, porównuję się…”

Przyznaj, ile razy porównywałaś się z innymi, myśląc, że jesteś gorsza? Nowa odsłona kampanii marki PUMA SHE MOVES US z Manuelą Gretkowską, ikoną polskiego pisarstwa, i Ofelią, artystką sceny pop, stara się to zmienić i wskazuje na międzypokoleniową potrzebę solidarności kobiet. Artystkom towarzyszą również ambasadorki marki: Sara James, Marta Kruk oraz Siostry ADiHD.

„Porównuję cię, porównuję się, porównuję do, porównuję to. Nogi, brzuch, dzieci, ręce, słowa, gesty, myśli, więcej… więcej luzu, więcej taktu, lepsze flow, cycki, praca, większa siła, wiedza, klasa” – słyszymy w krótkim wideo.

Kobiety często porównują się z innymi, nie dostrzegając własnego potencjału i indywidualności. „Jestem bez porównania” – to nowe hasło kampanii, które powinna powtarzać sobie codziennie każda z nas.

„Kiedy patrzysz na mnie, czasem nie czuję się ładnie, ani mądrze, ani zgrabnie, bo tworzę porównanie. Stawiam sobie pytanie i odpowiadam na nie: Czy jestem taka jak ty? Równie dobra, lepsza, taka sama, gorsza?” – pytają artystki i odpowiadają – „Nikt nie jest taki jak ty”

Kobieta w białej koszuli przegląda się w lustrze. Ręce trzyma na górze, poprawia sobie coś we włosach

Powiedz sobie: Jestem bez porównania!

Kampania PUMY skłania nas do zwrócenia uwagi na własną wyjątkowość i wzmacniania jej. Każda z nas jest inna, niepowtarzalna i równie wartościowa. Zamiast patrząc na innych wyliczać sobie to, czego nie mamy, należy celebrować własną wyjątkowość. Przez ciągłe porównywanie się tracimy jedynie czas i pewność siebie. W szczególności mając przed oczami obrazy z mediów społecznościowych, które często są źródłem kompleksów związanych z wyglądem. Czas z tym skończyć! Niech indywidualizm stanie się naszą supermocą.

„To jest twoje ciało, to są twoje łzy. Ale to się dzieje samo, tak nas zaprogramowano, by patrzeć, oceniać, mierzyć, porównywać i mniej w siebie wierzyć. Dużo nam to odbiera, a przecież umiemy się wspierać. Dlatego powiedz mi bez wahania, że jestem bez porównania” – podsumowują artystki.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: