Przejdź do treści

Polska modelka uległa groźnemu wypadkowi. „Niezbędny przeszczep skóry”. W zbiórkę na jej leczenie zaangażowały się polskie gwiazdy

Marysia Potoczny uległa groźnemu wypadkowi w czeskich górach
Marysia Potoczny doznała rozległych oparzeń w wyniku wybuchu kuchenki turystycznej / Zdjęcie: zrzutka.pl
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Polska modelka Maria Potoczny uległa poważnemu wypadkowi podczas wycieczki w czeskie góry. 25-latka trafiła do szpitala z rozległymi oparzeniami na twarzy i rękach. „Czekają ją kolejne operacje, przeszczepy skóry i rehabilitacja” – informują bliscy poszkodowanej, podkreślając, że powrót do zdrowia jest kosztowny. Apel o wsparcie zbiórki na leczenie Marysi wystosowały rodzime gwiazdy, m.in. Julia Wieniawa.

„Potrzeba transplantacji skóry w kilku miejscach”

Marysia Potoczny to jedna z obiecujących polskich modelek młodego pokolenia. 25-latka ma na swoim koncie kampanie dla największych marek modowych i okładkę rosyjskiego „Vogue’a”. Realizowała kontrakty m.in. w Seulu i Istambule. Niestety 7 października br. jej karierę przerwał koszmarny wypadek. Kobieta podczas biwakowania w czeskich górach w wyniku wybuchu kuchenki turystycznej doznała rozległych oparzeń drugiego i trzeciego stopnia (w czterostopniowej skali) na twarzy i rękach.

„Z gór w Czechach została przetransportowana helikopterem do szpitala w Pradze specjalizującego się w leczeniu ofiar ognia. Tam przeszła pierwszą operację i została poddana hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii” – opisują bliscy modelki na stronie zbiórki.

„Analiza lekarzy wykazała (…) potrzebę transplantacji skóry w kilku miejscach. Została przetransportowana karetką do specjalistycznego szpitala w Polsce, gdzie czekają ją kolejne operacje, przeszczepy skóry i rehabilitacja” – czytamy.

Joanna Jędrzejczyk / fot. getty images

Zbiórka pieniędzy na leczenie Marysi Potoczny

Rodzina i bliscy poszkodowanej modelki podkreślają, że Marysię czeka kosztowne leczenie. Pełny powrót do zdrowia oznacza nie tylko przeszczep, rehabilitację, odpowiednie leki, ale również operacje plastyczne, opiekę psychologiczną, zabiegi kosmetyczne i pokrycie czesnego na uczelni. „Chcemy otoczyć ją miłością, którą ona obdarza nas od zawsze” – podkreślają jej najbliżsi. W tym celu utworzyli zbiórkę pieniędzy, prosząc o wpłaty.

Do wpłacania pieniędzy na rzecz Marysi Potoczny zachęcają polskie gwiazdy. Informację o zbiórce na swoim intagramowym profilu opublikowała m.in. Julia Wieniawa.

„Ta przepiękna dziewczyna potrzebuje naszego wsparcia. Jej twarz i ręce uległy całkowitemu poparzeniu na skutek wypadku. Strasznie mi przykro. Mam nadzieję, że wrócisz do zdrowia Marysiu” – napisała aktorka.

Julia Wieniawa apeluje o pomoc dla Marysi Potoczny

Julia Wieniawa apeluje o pomoc dla Marysi Potoczny / Zdjęcie: screen z InstaStories @juliawieniawa

Z podobnym apelem zwrócił się do swoich fanów Jan Rapowanie, kolega 25-letniej modelki.

„Zuchy! Będę bardzo wdzięczny za pomoc dla mojej koleżanki z klasy! To piękna, dobra i mądra osoba. Nie robię tego często, ale tym razem bardzo proszę. Marysia jest modelką i uległa wypadkowi, tym samym tracąc możliwość pracy i rozwoju. Będę bardzo wdzięczny za każdą złotówkę. (…) Zbierzmy proszę jak najwięcej. Ogarnijmy to. Jest to dla mnie bardzo osobista sprawa. Marysia pożyczała mi długopisy, przypominała o sprawdzianach, dawała odpisywać zadania” – wyznał nieco żartobliwie raper.

Udało się uzbierać już 2/3 potrzebnej do leczenia kwoty.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: