3 min.
„Nigdy, przenigdy się nie poddawaj”. Kobiety, które przeszły raka, wspierają inne chore

"Nigdy, przenigdy się nie poddawaj". Kobiety, które przeszły raka, wspierają inne chore/ Archiwum prywatne
Najnowsze
22.01.2021
„Sama sobie winna”, bo wysyłała nagie zdjęcia? Sara Tylka: Wciąż żyjemy w kulturze gwałtu. Odpowiedzialność składa się na barki poszkodowanej
21.01.2021
Pierwszy raz w historii wegańska restauracja otrzymała gwiazdkę Michelin!
21.01.2021
Pierwsze biuro turystyczne, które podjęło taką decyzję. Obsłuży tylko zaszczepionych na COVID-19
20.01.2021
Tenisistka zaszczepiła się poza kolejnością. By „odpracować” swój błąd, zgłosiła się do pomocy jako wolontariuszka
18.01.2021
Dlaczego lepiej używać szklanej butelki dla dzieci zamiast plastikowej? Wyjaśnia chemiczka Sylwia Panek
Kobiety, które wygrały z rakiem, postanowiły dodać otuchy i siły tym, które obecnie zmagają się z chorobą. Opublikowały w mediach społecznościowych krótkie filmy, na których mówią o tym, co je spotkało. „Chcemy zebrać całą armię kobiet i wesprzeć walczące dziewczyny, żeby się nie poddawały” – mówi Alicja Czarnecka.
„Nigdy, przenigdy się nie poddawaj” – tak brzmi przekaz, jaki płynie dla kobiet chorych na nowotwór. Pomysłodawczynią tego manifestu rakowego jest Sylwia, autorka profilu na Instagramie @nachemii. Do niej dołączyła Alicja, mówiąca o swoim życiu po raku, na profilu @zycieporaku. Dziewczyny postanowiły za pomocą mediów społecznościowych wesprzeć kobiety, które właśnie zmagają się z tą chorobą. Na opublikowanych przez nie filmikach opowiadają, w jakim wieku zachorowały. Wymieniają także to, co rak im odebrał: włosy, rzęsy, brwi, piersi, jajniki, macicę. Jednak to nie pozwoliło im przestać być silnymi. Teraz głośno mówią innym: Nie poddawaj się! Bądź silna!
Razem z Sylwią chcemy wspierać kobiety, które właśnie zmagają się z chorobą. Chcemy zebrać całą armię i wesprzeć walczące dziewczyny, żeby się nie poddawały. Zapraszamy do udziału w akcji także inne silne kobiety – mówi w rozmowie z nami Alicja Czarnecka.
Do akcji zaczęły dołączać także inne amazonki. Patrycja, która w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi oraz Karolina, u której wykryto siatkówczaka, gdy miała 1,5 roku.
Pragniesz dołączyć do akcji? Nagraj krótki film i opowiedz o tym, co cię spotkało. Publikując wideo w mediach społecznościowych, dodaj hasztag #nigdysieniepoddawajchallenge. Bądź silna!
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi
Temat raka jest nam bardzo bliski, dlatego starając się pomóc chorym kobietom, stworzyliśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi.
Krótka Instrukcja Obsługi Raka Piersi jest darmowym e-bookiem, z którym możesz zapoznać się już dzisiaj. Wystarczy go pobrać z naszej strony.
Zobacz także

Joanna Górska o życiu po raku: Żyję najpiękniej jak umiem. I to jest najważniejsze!

Agnieszka Witkowicz-Matolicz: nie lubię mówić o “walce z rakiem”, ale leczenie to moment, kiedy trzeba zawalczyć o siebie, swoje zdrowie i komfort życia w przyszłości

„Długo unikałam słów, że mam raka piersi. Przecież mam dopiero 24 lata”. Maja Gołębiewska o swojej chorobie
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

22.01.2021
Dr Paula Pustułka: Społeczną przyczyną bezdzietności jest to, że Polki po prostu nie znajdują odpowiednich partnerów, z którymi te dzieci chciałyby mieć

22.01.2021
Joanna Osyda: sztukę pogrubiania siebie opanowałam do perfekcji

21.01.2021
„My, dojrzałe kobiety, zaczynamy budzić się do życia. Nasza siwa rewolucja dopiero nadchodzi!” – mówi Izabela Pajor

20.01.2021