Niezwykła historia Virginii Hislop. Obroniła pracę magisterską w wieku 105 lat!

Virginia Hislop, 105-letnia absolwentka studiów magisterskich, jest żywym dowodem na to, że pasja, determinacja i miłość do nauki nie znają granic wiekowych. Amerykanka po 83 latach od przerwania studiów została absolwentką prestiżowej uczelni. Jej historia może zainspirować zarówno młodych, jak i starszych do kontynuowania edukacji i poszukiwania nowych możliwości rozwoju.
105-latka inspiracją dla innych
Historia Virginii Hislop pokazuje, że na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Jej osiągnięcie jest nie tylko imponujące, ale również stanowi mocne przesłanie dla ludzi w każdym wieku: pasja do nauki i determinacja mogą przezwyciężyć wszelkie bariery.
Virginia Hislop urodziła się w 1919 r. i przez całe swoje życie była związana z edukacją. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka, a później jako bibliotekarka. Kobieta w młodości studiowała na Uniwersytecie Stanforda w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła pedagogikę. Uczęszczała także na studia magisterskie i udało jej się zaliczyć wszystkie przedmioty. Nie podeszła jednak do obrony pracy magisterskiej przez II wojnę światową, do której Stany Zjednoczone przyłączyły się po ataku Japonii w 1941 r. Wtedy jej narzeczony George Hislop został powołany do wojska, a para postanowiła wziąć ślub.
„Nie miałam w tej kwestii wyboru” – mówiła Hislop w rozmowie ze stacją NBC News.
Virginia na rzecz małżeństwa zrezygnowała z dalszej edukacji, co było w tamtych czasach postrzegane jako poświęcenie dla kraju. Zaangażowała się także we wsparcie wojska, a po zakończeniu wojny przeprowadziła się z mężem do innego stanu. Para założyła wspólnie ranczo i wychowywała dwoje dzieci.
„Zdarzało się, że żałowałam, iż nie ukończyłam studiów i nie zdobyłam tytułu magistra. Po części dlatego, że przez wiele lat pracowałam jako dyrektorka koledżu, więc moje formalne wykształcenie różniło się od wykształcenia kolegów na podobnych stanowiskach” – przyznała.
Po 83 latach obroniła tytuł magistra
Marzenie Virginii o uzyskaniu dyplomu magisterskiego jednak nigdy nie zgasło. Dzięki pasji do nauki oraz wsparciu ze strony rodziny i przyjaciół postanowiła po latach je spełnić. Jej zięć dowiedział się, że jeśli kobieta złoży i obroni pracę na uczelni, wciąż ma szansę na uzyskanie tytułu magistra mimo upływu lat.
Virginia w wieku 105 lat, 16 czerwca br. stanęła na scenie, by odebrać dyplom i została wpisana do grona absolwentów prestiżowej uczelni, która w 2023 r. znalazła się na 2. miejscu rankingu Academic Ranking of World Universities.
„Nie mogłam uwierzyć, że ten moment w końcu nadszedł. Czułam, że na to zasłużyłam i byłam zachwycona, że go otrzymałam” – wyznała, kiedy dziekan GSE Daniel Schwartz wręczał jej dyplom.
Jak przyznała, obrona pracy magisterskiej po 83 latach od przerwania studiów była dla niej momentem pełnym emocji i dumy.
„Mój Boże” – powiedziała i dodała: „Długo na to czekałam”.
Historia Virginii Hislop odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie, inspirując miliony ludzi. Jej osiągnięcie przypomina nam, że wiek nie powinien być przeszkodą w realizacji marzeń i dążeniu do samodoskonalenia. W społeczeństwie, które często marginalizuje starsze osoby, Hislop stała się symbolem nadziei i determinacji.
„Przez całe życie babcia nam kibicowała, a teraz my możemy kibicować jej. To naprawdę świetne uczucie. To ukoronowanie jej niesamowitej kariery” – skomentowała wnuczka 105-latki.
Rozwiń
Zobacz także

Bulbulator to nie tylko nieistniejąca usterka, lecz rozgrzewający plaster na samotność. Żartobliwe nagrania z udziałem seniorów podbijają internet

Oto 6 filarów długiego życia według lekarki, która dożyła 104 lat

Starsze osoby o tym, co w życiu liczy się najbardziej. „Popłakałam się, najsłodsza rzecz, jaką zobaczyłam”
Polecamy

Andie MacDowell: „Czasu nie oszukasz. Nie oglądaj się za siebie, chyba że chcesz zobaczyć, jak daleko zaszłaś”

Depresja osób starszych to gigantyczny problem współczesnego świata. Jak ją rozpoznać? Tłumaczą autorzy „Poradnika dobrego starzenia się”

„Po pięćdziesiątce nie oddamy żadnego dnia”. Jak nie bać się starości, złapać dystans i doceniać każdą chwilę

„Nie utożsamiaj starości z upadkiem lub utratą”. Z dr Julie Erickson rozmawiamy o mitach dotyczących zdrowia psychicznego starszych osób
się ten artykuł?