Wkrótce premiera poradnika Akcji Menstruacja stworzonego przy współpracy z Hello Zdrowie. „My również nie lubimy zakazanych tematów”
Akcja Menstruacja startuje ze swoją nową inicjatywą „Hej, dziewczyny”, która ma na celu zapewnienie dostępu do produktów menstruacyjnych w jak największej liczbie szkół w Polsce. Nasza redakcja wspiera ten projekt! Helo Zdrowie jest jego partnerem medialnym i jesteśmy z tego bardzo dumne. Już niedługo premiera poradnika stworzonego przez fundację przy wsparciu Hello Zdrowie. „To dla nas wielki zaszczyt, że niektóre z tekstów powstały specjalnie na potrzeby naszego poradnika” – podkreślają członkinie Akcji Menstruacja.
Razem możemy więcej
Bardzo cieszymy się, że Akcja Menstruacja walczy o to, żeby okres już nigdy nie był powodem do wstydu. Dlatego zdecydowałyśmy się wesprzeć projekt „Hej, dziewczyny!”. A dlaczego jego pomysłodawczynie zaprosiły właśnie nas do współpracy przy nim? O tym piszą w najnowszym poście na Facebooku.
„W manifeście redakcji możemy przeczytać, że dwoma najważniejszymi założeniami portalu jest tworzenie go wspólnie z użytkowniczkami i brak tematów tabu. Jak już wiecie, my również nie lubimy 'zakazanych tematów’ i dlatego tak bardzo podoba się nam podejście tego serwisu do zdrowia, a także menstruacji” – czytamy.
Od samego początku wspieramy projekt „Hej, dziewczyny”, bo uważamy, że jest bardzo ważny i potrzebny. Jednym z najważniejszych obszarów, na którym się skupiamy, jest poradnik, nad którym wspólnie pracujemy.
„W naszym poradniku, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, znajdziecie część edukacyjną, w której umieszczone zostaną linki do artykułów Hello Zdrowie, które uważamy za wartościowe w procesie uświadamiania dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów na temat miesiączki. To dla nas wielki zaszczyt, że niektóre z tekstów powstały specjalnie na potrzeby naszego poradnika” – zaznaczają członkinie Akcji Menstruacja.
Hej, dziewczyny!
Podstawowym założeniem projektu „Hej, dziewczyny” jest edukacja i zapewnienie stałego dostępu do środków menstruacyjnych w jak największej liczbie szkół. Zostaną do nich dostarczone pudełka, do których trafią darmowe podpaski, tampony, wkładki higieniczne i chusteczki antybakteryjne, które każda osoba menstruująca będzie mogła znaleźć w szkolnej toalecie.
„Naszym celem jest regularne zaopatrywanie jak największej ilości placówek w podpaski i tampony, by żadna uczennica nie musiała już zostawać w domu z powodu swojej fizjologii” – podkreślają dziewczyny z Akcji Menstruacja.
Fundacja założyła zbiórkę na potrzeby projektu „Hej, dziewczyny”. Na początku celem dziewczyn było 10 tysięcy złotych. Odzew przekroczył ich najśmielsze oczekiwania. Udało się już uzbierać ponad 125 tysięcy, a zbiórka nadal trwa.
To pokazuje, że jest coraz większa świadomość społeczna w tej kwestii. Dzięki tak dużej sumie Akcja Menstruacja będzie mogła pomóc większej liczbie dziewczyn w całej Polsce, które zmagają się z ubóstwem menstruacyjnym. Jeśli chcesz wesprzeć akcję, wejdź na stronę zbiórki i wpłać tyle, ile możesz. Nawet najmniejsza kwota ma znaczenie!
To początek naszych wspólnych działań z Akcją Menstruacja. Chcemy wspierać dziewczyny w różnych obszarach, więc jeśli też je popierasz, to koniecznie obserwuj nasz portal.
Rozwiń
Polecamy
Kasia Koczułap o urlopie menstruacyjnym: „Powinien być standardem, a nie łaską i przysługą wobec kobiet”
Depresja zwiększa ryzyko bólu menstruacyjnego. „Lepsze zrozumienie tych relacji może przynieść duże korzyści milionom kobiet”
Zbadają ból menstruacyjny u nastolatek. „Mówienie im, by po prostu się z tym pogodziły, nigdy nie będzie pomocne”
„Pogadamy jutro, dostałam okresu”. Ewa Swoboda zwraca uwagę na pomijany aspekt kobiecych zmagań
się ten artykuł?