Przejdź do treści

„Nie mogę uwierzyć, że przegapiłabym wszystkie te doświadczenia życiowe, gdybym nadal ukrywała swoje ciało” – pisze kanadyjska modelka po amputacji nogi

Allison Lang
"Nie mogę uwierzyć, że mogłabym przegapić wszystkie doświadczenia życiowe, gdybym nadal ukrywała swoje ciało" - pisze kanadyjska modelka po amputacji nogi/ Fit. Instagram Allison E. Lang
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Młodsza ja wymyśliłaby wymówkę, dlaczego nie może dołączyć do przyjaciół na łodzi lub na plaży. Ale nie z powodu tego, co moi przyjaciele pomyśleliby o moim ciele, ale przez to, co obcy ludzie pomyśleliby o mojej niepełnosprawności” – napisała Allison Lang na swoim profilu na Instagramie. Kanadyjska modelka po amputacji nogi zachęca do porzucenia wstydu i bycia dumną z własnego ciała. Jej słowa powinna przeczytać każda (i każdy) z nas!

„Nie ukrywaj swojego ciała”

„Nie ukrywaj swojego ciała – jesteś piękna”

Tymi słowami rozpoczęła wpis na swoim profilu na Instagramie Allison Lang. Kanadyjska modelka, która przeszła amputację nogi, opublikowała również krótkie wideo. Widzimy na nim, jak pływa na łódce w Chorwacji, ubrana w dwuczęściowy kostium kąpielowy i cieszy się obecną chwilą. Bez problemu pokazuje również protezę.

Lang urodziła się bez połowy lewej nogi, przez co musiała przejść amputację poniżej kolana. Jak przyznała, choć na co dzień stara się walczyć z piętnem kojarzącym się ze słowem „niepełnosprawność”, jej droga do samoakceptacji nie była łatwa. W przeszłości często odmawiała sobie przyjemnych chwil i wyjść z przyjaciółmi, ponieważ towarzyszył jej wstyd i obawa.

„Nie mogę uwierzyć we wszystkie swoje doświadczenia życiowe, które mogłabym przegapić, gdybym nadal ukrywała swoje ciało, tak jak robiłam to, gdy byłam młodsza” – napisała.

„Nie przegap życia”

Sportowczyni i mówczyni motywacyjna przyznała, że to nie strach przed opinią bliskich dla niej ludzi powodował to, że wolała ukrywać swoje ciało.

„Młodsza ja wymyśliłaby wymówkę, dlaczego nie może dołączyć do przyjaciół na łodzi lub na plaży. Ale nie z powodu tego, co moi przyjaciele pomyśleliby o moim ciele, ale przez to, co obcy ludzie pomyśleliby o mojej niepełnosprawności” – wyjaśniła.

Lang podkreśla, że wszystkie ciała są piękne. Zachęca również do tego, by porzucić wstyd dotyczący własnego wyglądu i być dumną z własnego ciała.

„Proszę, nie przegap życia. Powiedz tak i rządź w bikini.

Jesteś doskonała taka, jaka jesteś. To tylko różnice, nic więcej” – podsumowała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ALLISON E. LANG (@allisonelang)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: