Przejdź do treści

Na okładce „Playboya” po raz pierwszy pojawił się homoseksualny mężczyzna. Bretman Rock: To wielka sprawa dla społeczności LGBT

Na okładce "Playboya" po raz pierwszy pojawił się gej
Na okładce "Playboya" po raz pierwszy pojawił się gej / Zdjęcie: Jeff Kravitz/MTV VMAs 2021/Getty Images for MTV/ViacomCBS
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Influencer Bretman Rock został gwiazdą październikowego wydania magazynu „Playboy”. Tym samym przeszedł do historii jako pierwszy gej, który wystąpił na okładce amerykańskiej edycji „Playboya”.

Bretman Rock na okładce „Playboya”

Bretman Rock to beauty influencer pochodzący z Filipin, ale od 7. roku życia mieszkający na Hawajach. Zdobył międzynarodową popularność swoimi tutorialami makijażowymi, publikowanymi na kanale na YouTube. Jego profil na Instagramie obserwuje aż 18 mln osób.

23-letni wyoutowany gej został dostrzeżony i uhonorowany przez słynny magazyn „Playboy”. Stał się gwiazdą październikowego wydania amerykańskiej edycji magazynu. Cyfrowej, bo od 2021 roku czasopismo nie jest już wydawane w wersji drukowanej w Stanach Zjednoczonych.

Rock pozuje w butach na wysokiej platformie od Versace i legendarnym stroju króliczka: uszach, mankietach, rajstopach oraz kokardzie.

„Dla 'Playboya’ mężczyzna na okładce jest ukłonem w stronę społeczności LGBT+, jest wielką sprawą dla mojej społeczności osób o brązowej skórze i to wszystko jest surrealistyczne” – stwierdził Rock, cytowany przez magazyn na oficjalnym profilu.

Historyczna okładka „Playboya”

Październikowa okładka „Playboya” to kolejny krok wydawców w stronę inkluzywności. W poprzednich latach na okładkach pojawiały się już co prawda transpłciowe modelki i influencerki m.in. Giuliana Farfalli, ale dopiero teraz do udziału w sesji okładkowej został zaproszony gej.

Infuencer Bretman Rock jest pierwszym homoseksualnym mężczyzną i jednocześnie trzecim mężczyzną w historii pisma, który pojawił się na okładce solo, bez towarzyszących mu kobiet. Jako pierwszy w historii na okładkę „Playboya” trafił jego założyciel i redaktor Hugh Hefner w 2017 roku, następny w 2020 roku był raper Bad Bunny. Na uwagę zasługuje także fakt, że 23-letni Rock jako pierwszy mężczyzna zapozował w pełnym kostiumie słynnych „króliczków Playboya”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: