Przejdź do treści

Loren Schauers, który stracił połowę ciała w wypadku, ma dość tych samych pytań. „Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks”

Loren Schauers i Sabia Reiche
Loren Schauers, który stracił połowę ciała w wypadku, mówi o swoim życiu seksualnym. „Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks"/ Instagram @loren.schauers
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

„To, że nasze życie wygląda inaczej niż większości par, nie daje ludziom prawa do pytania o tak intymne sprawy” – powiedziała w opublikowanym wideo Sabia Reiche, żona Lorena Schauersa, u którego lekarze przeprowadzili hemikorporektomię. W wyniku wypadku mężczyzna stracił dolną połowę ciała i część ręki. Teraz pokazuje, jak żyje na co dzień. 

Przez wypadek stracił połowę ciała

19-letni Loren Schauers z Montany w Stanach Zjednoczonych doznał poważnego wypadku w trakcie pracy we wrześniu 2019 roku. Kiedy obsługiwał wózek widłowy na moście, konstrukcja budowli zawaliła się.  Mężczyzna spadł z ponad 15 metrów, a wózek zmiażdżył mu dolną połowę ciała i odciął część jednej ręki. Jedyną szansą na uratowanie mu życia było przeprowadzenie hemikorporektomi, na którą mężczyzna wyraził zgodę.

Operacja ta polega na amputacji dolnej połowy ciała poprzez poprzeczne rozcięcie ciała na wysokości lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Pacjentowi usuwa się kończyny dolne, narządy płciowe wewnętrzne i zewnętrzne, kości miednicy oraz narządy miednicy mniejszej, czyli moczowody, odbytnicę i odbyt. Zabiegi hemikorporektomi przeprowadzane są bardzo rzadko. Do tej pory wykonano ich zaledwie kilkadziesiąt.

„To nie był trudny wybór odnośnie tego, czy amputować połowę mojego ciała. Zasadniczo był to wybór pomiędzy życiem a śmiercią” – mówił Loren.

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł

„Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks”

Schauers przeżył operację, a swoje codzienne zmagania dokumentuje w mediach społecznościowych. Pomaga mu w tym jego żona Sabia Reiche, z którą Loren zaczął spotykać się jeszcze przed wypadkiem. Teraz, prawie trzy lata po operacji, Schauers otworzył się na temat tego, jak udaje mu się pozostać optymistą mimo przewlekłego bólu, jaki odczuwa.

 „Moją najlepszą radą dla każdego, kto przechodzi przez coś takiego, jest to, że nie można skupić się na rzeczach, których nie można mieć. Trzeba żyć pełnią życia dzięki temu, co się ma” – mówi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Loren Schauers (@loren.schauers)


Para wspólnie prowadzi również kanał w serwisie YouTube, na którym dzieli się wieloma aspektami ze swojego wspólnego życia. Ze względu na problemy z poruszaniem się Schauersa, Reiche regularnie go obmywa i zmienia worek kolostomijny, o czym śmiało opowiada. Małżonkowie – choć często poruszają problemy, z którymi się borykają – nie chcą jednak odpowiadać na bardziej intymne pytania. Jak wspomnieli w ostatnim wideo, wciąż pytani są o to, jak wygląda ich życie seksualne. Odpowiadając na pytanie o seks w Q&A, żona Lorena powiedziała, że ​​takie pytanie jest dla niej „brakiem szacunku”.

„To bardzo osobiste pytanie, na które nigdy nie odpowiemy ani nie nawiążemy do niego” – stwierdziła Sabia i dodała: – „Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks. To, że nasze życie wygląda inaczej niż większości par, nie daje ludziom prawa do pytania o tak intymne sprawy”

Operacja Lorena doprowadziła do usunięcia jego genitaliów, ponieważ jego miednica w wyniku wypadku została całkowicie zmiażdżona. Lekarze próbowali uratować część jego plemników, niestety zabieg nie przebiegł pomyślnie. Jak jednak wyjaśnił Schauers, choć nie będzie mógł mieć własnych biologicznych dzieci, nadal chce zostać tatą.

„Chcemy najpierw podróżować po świecie, a potem mieć dzieci i uczyć je, jak być lepszymi ludźmi niż my” – oświadczył.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

„Życie z protezą to supermoc!” – mówi Anna Klecha, Dziewczyna z Fioletową Nogą

Modelka po amputacji nóg próbuje się odnaleźć w nowej rzeczywistości

Amerykańska modelka straciła nogi przez koronawirusa. Swój powrót do codzienności pokazuje na Instagramie

„Rodzice są przerażeni tym, że ich dzieci oglądają ‘Wednesday’, ale nie pytają, dlaczego to je tak interesuje” – zauważa psychoterapeuta Marcin Łazarski

Jak Polacy oceniają szpitale?

Pacjenci i pacjentki ocenili polskie szpitale. Najczęściej narzekali na brak poszanowania prawa do intymności i kiepskie jedzenie

Bieg po zdrowie. Rodzaje biegów i dlaczego warto je wypróbować /fot. Adobe Stock

Bieg po zdrowie. Rodzaje biegów, dlaczego warto znaleźć najlepszy dla siebie

Kobieta

5 błędów, które popełniasz przed 10 rano

Kobieta stoi na ulicy

Ty czy twój mózg. Kto podejmie decyzję o tym, co dziś obejrzysz na Netfliksie?

Kobieta trenuje jogę

„Odpuść sobie”. Ale jak to zrobić? Kasia Bem zapewnia, że joga może w tym pomóc

Nie generalizuj!

„Zawsze się spóźniasz” i „Nigdy po sobie nie sprzątasz”! O tym, dlaczego nie warto generalizować

Czym jest trening push pull legs i dlaczego powinnaś go wykonać? 

Kobieta z lampą w ręce

10 niezdrowych wieczornych nawyków

Polub zasadę „to również minie”. Przyda się nie tylko, kiedy masz zły humor i wszystko idzie nie tak

10 pytań, które warto zadać lekarzowi, zanim od niego wyjdziesz. Zanotuj i wykorzystaj!

Kuba Sienkiewicz otwarcie o eutanazji: „Sam bym chciał mieć w takiej sytuacji przedawkowaną morfinę”

Adam Pabiś

Onet demaskuje oszustwa „doktora” Adama Pabisia. Telewizyjny ekspert latami oszukiwał pacjentów

Polska psychiatra dziecięca w coraz gorszym stanie. Wszystkie miejsca na oddziałach są zajęte, obłożenie sięga nawet 150 proc.

Polska psychiatria dziecięca w coraz gorszym stanie. Wszystkie miejsca na oddziałach są zajęte, obłożenie sięga nawet 150 proc.

Dorota Pomykała

Dorota Pomykała o nagiej scenie: „Nie musimy podporządkowywać się wymaganiom kultury i upiększać się czy poprawiać”

"Jestem ofiarą stealthingu. Zabił we mnie zaufanie i podczas każdego kolejnego stosunku boję się, że znów zdarzy się ta sama sytuacja" - wyznaje Rienka Kasperowicz

„Jestem ofiarą stealthingu. Zabił we mnie zaufanie i podczas każdego kolejnego stosunku boję się, że znów zdarzy się ta sama sytuacja” – wyznaje Rienka Kasperowicz

Na Uniwersytecie Waszyngtońskim stanął automat z pigułkami „dzień po”. „Brzmi nierealnie, obyśmy się doczeały”

Na Uniwersytecie Waszyngtońskim stanął automat z pigułkami „dzień po”. Polki: „Brzmi nierealnie, obyśmy się doczekały”

Kamila Głowacka, mama 10-letniego Bartka z niepełnosprawnością: „Czuję się jak niewolnik systemu. To jest dla mnie upokarzające, bo chciałabym poprawić swój byt, ale nie mogę”

Fatalne skutki biurokracji w medycynie. Lekarze muszą zwracać po kilkadziesiąt tysięcy złotych za mleko dla chorych dzieci

Fatalne skutki biurokracji w medycynie. Lekarze muszą zwracać po kilkadziesiąt tysięcy złotych za mleko dla chorych dzieci

Scyzoryki. Wytnij niezłą formę i zbuduj sześciopak, dzięki jednemu ćwiczeniu /fot. Adobe Stock

Scyzoryki. Wytnij niezłą formę i zbuduj sześciopak dzięki jednemu ćwiczeniu

Maja Bohosiewicz

Maja Bohosiewicz sprzeciwia się alkoholowi w przestrzeni publicznej: „To normalizowanie picia w tym chorym kraju”

RPO reaguje na odmówienie aborcji zgwałconej 14-latce

RPO reaguje na odmowę aborcji zgwałconej dziewczynce. MZ podkreśla: „Jesteśmy zbulwersowani tą sprawą”

×