Przejdź do treści

Loren Schauers, który stracił połowę ciała w wypadku, ma dość tych samych pytań. „Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks”

Loren Schauers i Sabia Reiche
Loren Schauers, który stracił połowę ciała w wypadku, mówi o swoim życiu seksualnym. „Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks"/ Instagram @loren.schauers
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„To, że nasze życie wygląda inaczej niż większości par, nie daje ludziom prawa do pytania o tak intymne sprawy” – powiedziała w opublikowanym wideo Sabia Reiche, żona Lorena Schauersa, u którego lekarze przeprowadzili hemikorporektomię. W wyniku wypadku mężczyzna stracił dolną połowę ciała i część ręki. Teraz pokazuje, jak żyje na co dzień. 

Przez wypadek stracił połowę ciała

19-letni Loren Schauers z Montany w Stanach Zjednoczonych doznał poważnego wypadku w trakcie pracy we wrześniu 2019 roku. Kiedy obsługiwał wózek widłowy na moście, konstrukcja budowli zawaliła się.  Mężczyzna spadł z ponad 15 metrów, a wózek zmiażdżył mu dolną połowę ciała i odciął część jednej ręki. Jedyną szansą na uratowanie mu życia było przeprowadzenie hemikorporektomi, na którą mężczyzna wyraził zgodę.

Operacja ta polega na amputacji dolnej połowy ciała poprzez poprzeczne rozcięcie ciała na wysokości lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Pacjentowi usuwa się kończyny dolne, narządy płciowe wewnętrzne i zewnętrzne, kości miednicy oraz narządy miednicy mniejszej, czyli moczowody, odbytnicę i odbyt. Zabiegi hemikorporektomi przeprowadzane są bardzo rzadko. Do tej pory wykonano ich zaledwie kilkadziesiąt.

„To nie był trudny wybór odnośnie tego, czy amputować połowę mojego ciała. Zasadniczo był to wybór pomiędzy życiem a śmiercią” – mówił Loren.

„Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks”

Schauers przeżył operację, a swoje codzienne zmagania dokumentuje w mediach społecznościowych. Pomaga mu w tym jego żona Sabia Reiche, z którą Loren zaczął spotykać się jeszcze przed wypadkiem. Teraz, prawie trzy lata po operacji, Schauers otworzył się na temat tego, jak udaje mu się pozostać optymistą mimo przewlekłego bólu, jaki odczuwa.

 „Moją najlepszą radą dla każdego, kto przechodzi przez coś takiego, jest to, że nie można skupić się na rzeczach, których nie można mieć. Trzeba żyć pełnią życia dzięki temu, co się ma” – mówi.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Para wspólnie prowadzi również kanał w serwisie YouTube, na którym dzieli się wieloma aspektami ze swojego wspólnego życia. Ze względu na problemy z poruszaniem się Schauersa, Reiche regularnie go obmywa i zmienia worek kolostomijny, o czym śmiało opowiada. Małżonkowie – choć często poruszają problemy, z którymi się borykają – nie chcą jednak odpowiadać na bardziej intymne pytania. Jak wspomnieli w ostatnim wideo, wciąż pytani są o to, jak wygląda ich życie seksualne. Odpowiadając na pytanie o seks w Q&A, żona Lorena powiedziała, że ​​takie pytanie jest dla niej „brakiem szacunku”.

„To bardzo osobiste pytanie, na które nigdy nie odpowiemy ani nie nawiążemy do niego” – stwierdziła Sabia i dodała: – „Nie spytałbyś przypadkowej pary na ulicy, jak uprawia seks. To, że nasze życie wygląda inaczej niż większości par, nie daje ludziom prawa do pytania o tak intymne sprawy”

Operacja Lorena doprowadziła do usunięcia jego genitaliów, ponieważ jego miednica w wyniku wypadku została całkowicie zmiażdżona. Lekarze próbowali uratować część jego plemników, niestety zabieg nie przebiegł pomyślnie. Jak jednak wyjaśnił Schauers, choć nie będzie mógł mieć własnych biologicznych dzieci, nadal chce zostać tatą.

„Chcemy najpierw podróżować po świecie, a potem mieć dzieci i uczyć je, jak być lepszymi ludźmi niż my” – oświadczył.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: