Kiedy udać się do seksuolożki bądź seksuologa? Eksperci fundacji #SEXEDpl odpowiadają
Czym zajmuje się seksuolog? W czym może pomóc? I czy warto zainwestować w konsultację seksuologiczną? Na wszystkie pytania odpowiadają specjaliści z fundacji #SEXEDpl.
Seksuolog – czym się zajmuje?
Od jakiegoś czasu myślisz o wizycie u seksuolożki bądź seksuologa? Chcesz poprawić jakość życia seksualnego, ale tak naprawdę nie wiesz, z czego wynikają twoje problemy? A może słyszałaś od koleżanki, że od niedawna chodzi na konsultacje do seksuologa i jest zadowolona, a teraz sama zastanawiasz się, czy nie powinnaś zrobić tego samego?
Fundacja #SEXEDpl przychodzi z pomocą. Specjaliści w ostatnim poście na Instagramie odpowiadają na pytania dotyczące pracy seksuologa.
Rozwiń„Seksuolog bądź seksuolożka pomoże zawsze wtedy, gdy jakiekolwiek problemy dotykają waszego życia seksualnego, bez względu na to, czego dokładnie dotyczą. Jeśli coś związanego z seksem cię w jakikolwiek sposób przerasta – taki specjalista bądź taka specjalistka to dobry kierunek.
Szczególnie, że jest to kierunek całkowicie bezpieczny, bez ryzyka oceny i braku zrozumienia. Bardzo polecamy konsultację seksuologiczną także wtedy, gdy większych problemów nie ma, ale chcecie rozwijać wasze życie seksualne. To także ma sens” – piszą specjaliści z #SEXEDpl.
Fundacja #SEXEDpl
Fundacja #SEXEDpl jest platformą, która edukuje społeczeństwo, przełamuje tabu i obala mity. Specjaliści przekazują wiedzę merytoryczną i praktyczną o różnych aspektach edukacji seksualnej – od samoakceptacji, budowy genitaliów, po antykoncepcję, STI, świadomą zgodę i bezpieczeństwo w sieci.
Angażując się w działania edukacyjne, specjaliści wraz z wolontariuszami promują ideę tolerancji, swobodnego poznawania własnej tożsamości, rozwijania osobowości i otwartej rozmowy na temat seksu.
Zobacz także
„365 dni”: gdy kobieta staje się przedmiotem, a gwałt wydaje się romantyczny
„Co miałaś na sobie?”. Wystawa, która prezentuje ubrania, jakie miały na sobie ofiary gwałtu w momencie napaści
„Coraz więcej kobiet wychodzi z cienia”. O społecznym nakazie samopoświęcania rozmawiamy z psycholożką Anną Mochnaczewską-Kałasą
Polecamy
Renata Orłowska: „My, osoby z niepełnosprawnościami, jesteśmy wykluczane nawet przez grupy, które same walczą z wykluczeniem”
Zabawy erotyczne we dwoje, czyli sposoby na to, jak urozmaicić seks
Jak wydłużyć stosunek? Praktyczne porady dla mężczyzn i kobiet
„Mówmy głośno o tym, co czujemy i czego potrzebujemy”. Czyli co robić, kiedy druga połówka jabłka, pasuje do nas wszędzie tylko nie w łóżku
się ten artykuł?