Przejdź do treści

„Jeśli nie możesz wstać, wyróżnij się!”. Kolorowe nakładki na wózki dla osób z niepełnosprawnością to dzieło dwóch sióstr

Kolorowe nakładki na koła wózków dla osób z niepełnosprawnością
Kolorowe nakładki na koła wózków dla osób z niepełnosprawnością / Zdjęcie: Instagram.com @izzywheels
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jeśli nie możesz wstać, wyróżnij się! – mówią Ailbhe i Izzy, siostry i założycielki marki Izzy Wheels. Irlandki wspólnie projektują kolorowe nakładki na wózki dla osób z niepełnosprawnością. Na swoim koncie mają już współpracę z Disneyem.

Wyjątkowy pomysł irlandzkich sióstr

Wszystko zaczęło się od studenckiego projektu na uczelni The National College of Art and Design w Dublinie, na której studiowała Ailbhe. W ramach końcowego zaliczenia dziewczyna postanowiła stworzyć nakładki na koła wózka swojej siostry Izzy, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa.

Założenie było jedno – projekt ma odzwierciedlać osobowość, kreatywność i poczucie stylu Izzy. Do tej pory siostry dekorowały wózek tylko na święta i inne ważne okazje. Swoim projektem Ailbhe chciała udowodnić, że wózek dla osób z niepełnosprawnościami może być czymś więcej niż wyrobem medycznym. Może być dziełem sztuki. Osłony przygotowane przez nią na zaliczenie nie tylko sprawiły ogromną radość siostrze, zachwyciły wykładowców, ale także stały się pierwszym krokiem na drodze do stworzenia własnej firmy – Izzy Wheels.

Firmy, która dziś za cel bierze sobie dążenie do tego, by wózek dla osób z niepełnosprawnościami był przedłużeniem ich osobistego stylu i formą wyrażania siebie, a nie tylko wyrobem pozwalającym się przemieszczać.

„Gdy tylko Izzy założyła nakładki na koła, natychmiast zmieniło to sposób, w jaki ludzie się z nią kontaktowali” – mówiła Ailbhe w rozmowie z Paper Magazine. „Osłony kół działają jak lodołamacz i prawie każdy, kogo spotkała, witał ją słowami 'Och, kocham twoje koła!'” – dodała.

Hasło duetu irlandzkich sióstr brzmi: „Jeśli nie możesz wstać, wyróżnij się!”. Nakładki przyciągają wzrok żywymi kolorami i wyjątkowymi wzorami.

Oleg Nowak , "Lekarz na kółkach"/ Archiwum prywatne

Pokrowce na wózki z postaciami z bajek Disneya

Od 2016 roku, czyli od początku istnienia marki, siostry współpracowały z ponad 80 znanymi artystami i globalnymi markami, takimi jak Hello Kitty czy Barbie. Ostatnio połączyły swoje siły z Disneyem, aby stworzyć nakładki z ulubionymi postaciami z bajek tj. Kraina Lodu, Toy Story, Króla Lwa, a także wyjątkową serię z kultową Myszką Miki.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Izzy Wheels są wykonywane w Dublinie z lekkiego plastiku o grubości 3 mm. Poza tym są wodoszczelne i odporne na zarysowania. Mocuje się je na rzep, co umożliwia użytkownikom szybką zmianę i dostosowanie wyglądu wózka do aktualnych trendów w modzie.

Przedsiębiorcze siostry w 2018 roku znalazły się na prestiżowej liście Forbes 30 under 30.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?