Przejdź do treści

Emma Corrin pozuje z nienaruszonym owłosieniem pod pachami. I pyta: „Kogo ranię, będąc sobą?”

Emma Corrin pozuje w czarnej kreacji na szerokich ramiączkach z białymi naszywkami imitującymi dłoń i serce
Emma Corrin pozuje na okładce magazynu "Harper's Bazaar" z nieogolonymi pachami / Zdjęcie: Araya Doheny/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Oczy świata znów patrzą w kierunku Emmy Corrin. Gwiazda „The Crown”, która identyfikuje się jako osoba niebinarna, wzięła udział w sesji zdjęciowej do magazynu „Harper’s Bazaar”. Na fotografii okładkowej pozuje z owłosioną pachą, a wywiadzie tłumaczy, czym jest dla niej wolność. „To możliwość robienia tego, co chcesz, uprawiania seksu, z kim chcesz, ubierania się, jak chcesz, mówienia, co chcesz” – przyznaje.

„Emma jest cholernie doskonałe w humanizowaniu”

Emma Corrin identyfikuje się jako osoba niebinarna, posługując się – o czym informuje w swoich mediach społecznościowych – zaimkami they/them. Polszczyzna niestety nie jest tak elastyczna. Jednak, by manifestować niebinarność również w języku, konstruujemy ten materiał w oparciu o rodzaj neutralny i neutratywy (ono, „zrobiłom”, „poszłoś”). Mamy świadomość, że nie wszystkich to rozwiązanie usatysfakcjonuje, ale chcemy, by Hello Zdrowie było bezpieczną przestrzenią dla wszystkich osób.

Corrin zyskało rozgłos dzięki roli w serialu „The Crown”, gdzie wcieliło się w postać młodej księżnej Diany. Całkiem niedawno dołączyło do uniwersum Marvela, by zagrać u boku Ryana Reynoldsa i Hugh Jackmana w filmie „Deadpool 3”. Premiera tej marvelowskiej produkcji zaplanowana jest na 8 listopada 2024 r., ale działania promocyjne ruszyły pełną parą, czego dowodem są wywiady pojawiające się w mediach i prasie. O tym, jak wyglądają kulisy pracy na planie filmu, opowiedzieli aktorzy w nowym wywiadzie dla magazynu „Harper’s Bazaar”.

Emma w filmie „Deadpool 3” wcieli się w głównego antagonistę, przeciwnika Deadpoola i Wolverine’a.

„Czułem się, jakbym pracował z pokrytym skórą szwajcarskim scyzorykiem” – mówi o roli Emmy Rayan Reynolds w wywiadzie dla „Harper’s Bazaar”. Emma wniosło energię Gene’a Wildera do Deadpoola i Wolverine’a . Zło, niebezpieczeństwo, nieprzewidywalność – już od pierwszej sceny rozumiemy złoczyńcę na tyle, by wiedzieć, dlaczego ma motywację do przeciwstawienia się naszym bohaterom. A to dlatego, że Emma jest tak cholernie doskonałe w humanizowaniu nawet najbardziej chaotycznych kwestii. Jedyną rzeczą, którą kochamy bardziej niż nienawiść do złoczyńcy, jest jego miłość. I uwielbiamy Cassandrę Novę z Emmą od samego początku” – dodaje.

„Emma ma zdolność tak subtelnej zmiany, że potrafi całkowicie odwrócić losy wydarzeń” – dopowiada Hugh Jackman.

Świetne recenzje od współpracujących z Corrin aktorów utwierdzają tylko w przekonaniu, że gwiazda „The Crown” poradzi sobie z każdym zawodowym wyzwaniem i świetnie żongluje rolami – od ukochanej przez świat księżnej Diany po czarny charakter, czyli Cassandrę Nova w widowisku Marvela.

Emma Corrin

Emma Corrin z owłosioną pachą na okładce

To, co zwróciło uwagę internautów po publikacji zdjęcia okładkowego nowego numeru „Harper’s Bazaar”, to fakt nienaruszonego owłosienia Corrin. Nie jest to pierwsza tego typu okładka w historii gwiazdy „The Crown”.

W 2020 r. z nieogolonymi pachami zapozowało dla brytyjskiego magazynu „Glamour”. Podkreślając wówczas, że nie ma ochoty się golić i odkąd nie jest w związku, nie usuwa owłosienia na swoim ciele.

„Chciałam je zapuścić już od paru lat, ale jestem singielką dopiero od niedawna. Wcześniej tego nie zrobiłam, ponieważ byłam w związku i chyba byłam zaprogramowana, żeby myśleć, że powinnam się golić dla korzyści obu stron. Ale p…rzyć to. Nie chcę się golić! Dlaczego w ogóle się tym przejmowałam?” – mówiło wtedy.

W nowym wywiadzie dla „Harper’s Bazaar” Corrin wróciło do tematu szukania swojej tożsamości. Przyznało, że kiedy odkryło, kim jest, zaczęło akcentować to na swoim ciele tatuażami. Odniosło się także do fali homofobii i transfobii, z jaką musiało się zmierzyć po tym, jak ujawniło się jako osoba niebinarna.

„Chociaż lubimy myśleć, że żyjemy w społeczeństwie postępowym, wiele z tego, co widzimy, to coraz większy krok w tył” – podsumowało.

Osoba aktorska podkreśliła, że nie czyta komentarzy w mediach społecznościowych na swój temat, ale wie, że takie się pojawiają. Wyjaśniło, że niezrozumiałe jest to, że osoby niebinarne mierzą się z hejtem.

„Kogo ranię, będąc sobą? Dlaczego jestem kontrowersyjne?” – zapytało. „Najbardziej transgresyjnym ludzkim pragnieniem jest autonomia. Możliwość robienia tego, co chcesz, uprawiania seksu, z kim chcesz, ubierania się, jak chcesz, mówienia, co chcesz” – dodaje Emma Corin w nowym wywiadzie.

Corrin po raz pierwszy o tym, że identyfikuje się jako osoba niebinarna, poinformowało w kwietniu 2021 r. Opublikowało wówczas zdjęcie w sukni ślubnej z podpisem „twoja ulubiona queerowa panna młoda”. Później głośno zaczęło mówić, że branżowe nagrody nie są wystarczająco inkluzywne dla osób, które nie czują się ściśle przynależne do żadnej z dwóch płci biologicznych. Apelowało o to, by wyróżnienia były przyznawane w kategoriach neutralnych płciowo.

„Nie sądzę, by te kategorie były w obecnej chwili wystarczające. Chodzi o to, aby każdy mógł czuć się uznany i reprezentowany. Trudno w tej chwili wytłumaczyć, że osoba niebinarna jest nominowana w kategoriach kobiecych” – mówiło.

 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Źródło: harpersbazaar.com

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: