Przejdź do treści

Inspirują, uczą, wywracają życie do góry nogami. I świetnie się przy tym bawią! Dziewczyny z Rails Girls Warsaw zapraszają na warsztaty programowania

Tekst o warsztatach programowania dla kobiet w Warszawie. Na zdjęciu: Grupa kobiet patrzących na laptopa - HelloZdrowie
Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw
Podoba Ci
się ten artykuł?

Doświadczeni mentorzy, ciekawe rozmowy, rodzące się przyjaźnie i świat programowania – tak zapowiadają się siódme już Warsztaty Programowania organizowane przez Rails Girls Warsaw. Dlaczego warto wziąć w nich udział? „Nasze warsztaty zmieniają życie i mamy na to dowody!” – mówi Monika Burdzy, jedna z organizatorek tego wydarzenia. Jeszcze masz czas, by się na nie zapisać! 

Rails Girls Warsaw

„Inspirujemy, uczymy i rozbudzamy pasję, wywracamy życia do góry nogami, a przy tym świetnie się bawimy!” – mówią dziewczyny z „Rails Girls Warsaw”, które organizują darmowe warsztaty programowania dla kobiet. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 19-20 października w Warszawie. To już siódma edycja! 

O co w tym wszystkim chodzi?

W wydarzeniu weźmie udział ok. 45 uczestniczek. W czasie warsztatów dziewczyny zostają pod opieką doświadczonych mentorów, którzy przeprowadzą je przez proces projektowania i tworzenia aplikacji przy użyciu technologii Ruby On Rails. 

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Ale warsztaty to nie tylko programowanie. To także inspirujące rozmowy z osobami, które na co dzień pracują w charakterze developerów i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem oraz udzielają wskazówek dotyczących najlepszej ścieżki do świata IT.

Jest to też szansa na rozmowę z dziewczynami, które na wcześniejszych warsztatach zaczynały swoją przygodę z kodowaniem, a teraz właśnie w ten sposób zarabiają. I z radością wracają, by dzielić się historią i zdobytą wiedzą jako mentorki i organizatorki kolejnych warsztatów.

– Nasze warsztaty zmieniają życie i mamy na to dowody! To brzmi trochę nieskromnie, ale tak jest – mogę tak powiedzieć, bo moje życie zmieniły i znam niejedną dziewczynę, dla której to stwierdzenie jest prawdziwe. Mamy całe mnóstwo przykładów dziewczyn, dla których właśnie warsztaty Rails Girls były pierwszym krokiem na zupełnie nowej ścieżce. Dziewczyny rzucały wszystko i zaczynały programować, a teraz pracują jako developerki, uczą inne kobiety i organizują eventy takie, jak nasz – mówi Monika Burdzy, jedna z organizatorek warsztatów Rails Girls.

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Rails Girls

Rails Girls nie jest polską inicjatywą. Wszystko zaczęło się w 2012 roku w Finlandii. Była to odpowiedź na potrzebę nieformalnej edukacji kobiet w zakresie nowych technologii. Idea szybko rozprzestrzeniła się i dotarła na sześć kontynentów. W tym samym roku warsztaty odbyły się w Krakowie, a następnie w Warszawie. W Polsce to ogólnoświatowe wydarzenie obecne jest już w 12 miastach! 

Warsztaty programowania – kto może zostać uczestniczką?

Warsztaty są dla wszystkich kobiet, które chcą zrobić pierwszy krok w świecie programowania. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń technicznych. Organizatorzy nie wymagają także umiejętności programistycznych. Warsztaty prowadzone są w języku polskim, a jedyny warunek to taki, żeby przyjść z własnym laptopem. 

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Warsztaty programowania / Rails Girls Warsaw

Nie masz z kim zostawić dziecka na czas trwania warsztatów? Nic wielkiego. Organizatorzy zapewniają opiekę dla maluchów. Brak niani nie stanie więc na drodze do programowania!

Rejestracja na VII edycję Rails Girls Warsaw trwa do 4 października. Zainteresowana?

Wypełnij zgłoszenie! Jeszcze można aplikować! 

Kogo szukają organizatorzy? Miejsca przyznawane są na podstawie wypełnionego formularza. „Szukamy kobiet o silnej motywacji, dla których te warsztaty faktycznie mogą być pierwszym krokiem w nowym kierunku. Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego znaczenia, wszystkie aplikacje czytamy uważnie” – czytamy na stronie organizatorów. 

A co po warsztatach? Lokalna, warszawska edycja dodatkowo organizuje warsztaty-kontynuację – „.class”, czyli cykliczne spotkania trwające kilka miesięcy i kładące duży nacisk na samodzielną pracę, jednak nadal pod kontrolą doświadczonego mentora. 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?