Przejdź do treści

Demi Lovato oznajmiła, że jest osobą niebinarną. „Oficjalnie zmienię zaimki określające moją osobę na neutralne płciowo”

Demi Lovato
Demi Lovato oznajmiła, że jest osobą niebinarną. "Oficjalnie zmienię zaimki określające moją osobę na neutralne płciowo"/ (Photo by Rachel Murray/Getty Images for Teen Vogue)
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Piosenkarka Demi Lovato dokonała coming outu. „Z dumą chciałam przekazać, że jestem osobą niebinarną” – poinformowała w mediach społecznościowych artystka. Swym wyznaniem chce – jak twierdzi – pomóc innym osobom niebinarnym, które obawiają się „żyć w swojej prawdzie”. 

Demi Lovato: jestem osobą niebinarną

Piosenkarka Demi Lovato na swoim profilu na Instagramie dokonała coming outu. W opublikowanym nagraniu poinformowała, że jest osobą niebinarną.

„Każdego dnia, kiedy się budzimy, dostajemy kolejną szansę i możliwość bycia tym, kim chcemy być. Z dumą chciałam przekazać, że jestem osobą niebinarną i oficjalnie zmienię zaimki określające moją osobę na neutralne płciowo” – napisała.

Przypomnijmy: „niebinarny/ niebinarna” to terminy używane przez osoby, które nie identyfikują się z żadną płcią. W krajach anglojęzycznych osoby niebinarne, mówiąc o sobie, korzystają z zaimków they/them (oni/im).

„Czuję, że to najlepiej oddaje płynność, którą odczuwam w mojej ekspresji płciowej i pozwala mi czuć się najbardziej autentycznie i prawdziwie zarówno z osobą, którą wiem, że jestem, jak i tą, którą wciąż odkrywam” – mówi Lovato.

Demi Lovato

„Dzielę się tym z wami, aby wkroczyć na kolejny poziom odkrywania swoich słabości”

28-latka powiedziała, że nowy rozdział w jej życiu nadszedł „po wielu uzdrowieniach” i „pracy nad autorefleksją”. Artystka niedawno opowiedziała o swoich trudnych doświadczeniach w poruszającym czteroodcinkowym dokumencie „Dancing With The Devil” , który zadebiutował w marcu. Podzieliła się w nim wstrząsającymi szczegółami, mówiąc o swoich walkach z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, a także z bulimią. Wyznała także, że dwukrotnie stała się ofiarą ataku seksualnego. Teraz chce pomóc innym, którzy obawiają się wyjawić swoim bliskim, kim naprawdę są.

„Dzielę się tym z wami, aby wkroczyć na kolejny poziom odkrywania swoich słabości. Robię to też dla tych, którzy nie byli w stanie podzielić się tym, kim naprawdę są, ze swoimi bliskimi. Proszę, żyjcie w swoich prawdach i wiedzcie, że przesyłam wam wiele miłości” – podsumowała.

Ostatnio w podcaście Joe Rogana artystka otwarcie oznajmiła również, że jest panseksualna, czyli odczuwa pociąg emocjonalny, romantyczny lub seksualny do osób dowolnej płci. Wielu fanów powiedziało, że są „dumni” z ogłoszenia Demi, a niektórzy określają piosenkarkę jako „wzór do naśladowania”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Demi Lovato (@ddlovato)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: