2 min.
Coming out w wieku 95 lat? To możliwe! Maybelle Blair, zawodniczka kobiecej ligi bejsbola, wychodzi z szafy

Maybelle Blair / Photo by Leon Bennett/Getty Images)
„Chcę pokazać innym bejsbolistkom i bejsbolistom, że nie są sami i że nie muszą się ukrywać” – powiedziała 95-letnia Maybelle Blair, zawodniczka pierwszej kobiecej amerykańskiej ligi bejsbola. Tym samym Blair dokonała coming outu. Swoją orientację ukrywała przez całe życie.
Spis treści
Maybelle Blair
Maybelle Blair w młodości grała w pierwszej amerykańskiej kobiecej lidze bejsbola, utworzonej tuż po II wojnie światowej, a historia ligi była dla twórców inspiracją do nakręcenia popularnego filmu „Ich własna liga” z 1992 roku. Jak podaje Stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza” na swoim profilu na Facebooku, obecnie czekamy na premierę serialowej adaptacji tej historii o tym samym tytule, której produkcję Maybelle wspiera swoją wiedzą.
„To właśnie podczas premierowego pokazu serialu Maybelle Blair zdecydowała się na coming out” – czytamy.
Dlaczego Blair się na to zdecydowała u schyłku swojego życia?
„Ukrywałam swoją orientację przez 95 lat… Tamte czasy były ciężkie, można było stracić pracę lub zostać zwolnionym ze służby — nie mogliśmy więc żyć swoim życiem. Obecnie widzę młode bejsbolistki i młodych bejsbolistów próbujących się ukrywać. Chcę im pokazać, że poradzą sobie i że mogą żyć tak, jak chcą — nie muszą się już tym martwić tak, jak ja to robiłam przez ostatnie 85-90 lat” – wyjaśnia kobieta.
I dodała, że ludzie nie zdają sobie sprawy, ilu tak naprawdę homoseksualistów próbuje ukryć swoją seksualność. „A to w zasadzie przestępstwo, że nie możesz żyć swoim życiem” – skomentowała.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł
„Ich własna liga”
Serial „Ich własna liga”, który promuje Maybelle Blair, właśnie dzisiaj, 12 sierpnia, pojawił się na platformie Amazon Prime Video.
„Jak obiecują Will Graham i Abbi Jacobson, współtwórcy serialu, nie zabraknie w nim świeżego spojrzenia na historie osób queerowych i niebiałych, które nie zostały dopowiedziane w filmowej wersji z 1992” – dodają aktywiści ze Stowarzyszenia „Miłość Nie Wyklucza”.
Udostępnij!
Zobacz także

„Pary homoseksualne są rodzicami bardzo odpowiedzialnymi. Ich miłość jest taka sama jak heteroseksualnych rodziców. Ale mają więcej niepokoju” – mówi psychoterapeutka Agnieszka Gudzowaty

„Nadal nie mamy sensownych przepisów do zwalczania przestępstw z nienawiści wobec osób LGBTQIA+” – mówi adwokat Paweł Knut

„Outuję się publicznie, by was wspierać”. Sylwia Chutnik wyznała, że jest lesbijką
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

30.01.2023
Beata Siemaszko, działaczka Grupy Granica: „Nie mamy gwarancji, że któryś sąd nie powie nam: hola, hola, pomaganie wcale nie jest takie legalne, jak się wam wydawało!”

29.01.2023
„Okazało się, że potrzeba mówienia o śmierci jest ogromna, tylko dotychczas nie było na nią przestrzeni”. Czym jest ruch „o śmierci przy kolacji”

27.01.2023
Hela Tokarz z Kolektywu Chemia: Osoby zgłaszające się na SOR po odurzeniu tzw. pigułką gwałtu często nazywane są „naćpanymi” i są ignorowane

26.01.2023