„Chcesz mieć zgrabną sylwetkę? Zdradzę ci sekret”. Fizjoterapeutka pisze, jakie ćwiczenie warto dodać do treningów
Fizjoterapeutka Magdalena Mikołajczyk, znana w sieci z profilu rehab.fizjo, podkreśla, że starania nad utratą nadprogramowych kilogramów może ułatwić praca nad zakresem ruchomości. Jakie ćwiczenie poleca? Sprawdź i wypróbuj!
Jak zwiększyć zakres ruchomości?
„Chcesz mieć piękną, zgrabną sylwetkę? Zdradzę Ci sekret… Pracuj nad zakresem ruchomości. Jeśli się garbisz, to ćwiczenie powinno być jak mycie zębów! Siedzisz dużo w pracy?! Tym bardziej wykonuj to rozciągnie mięśnia czworogłowego uda i biodrowo- lędźwiowego!” – pisze na swoim profilu na Instagramie Magdalena Mikołajczyk.
Fizjoterapeutka zamieściła też zdjęcia, które demonstrują ćwiczenie pozwalające zwiększyć zakres ruchomości. Krok po kroku wyjaśnia, jak je wykonać.
- Wybierz pozycje najlepszą dla siebie.
- Przyjmij pozycję jak na zdjęciach i pamiętaj o podciągnięciu bioder do pępka (zrób tyłopochylenie miednicy).
- Masz czuć napięcie z przodu uda i z przodu biodra.
- Pamiętaj o prostych plecach.
- Utrzymaj pozycję do uczucia przyjezdnego rozciągania! Pamiętaj: liczy się efekt, nie czas ćwiczenia!
Wypróbuj to ćwiczenie i daj znać, czy widzisz pierwsze efekty!
Magdalena Mikołajczyk – kim jest?
Magdalena Mikołajczyk jest absolwentką fizjoterapii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. „Na co dzień pomagam osobom aktywnym fizycznie ćwiczyć świadomie, bez zbędnych kontuzji” – tak opisuje sama siebie.
Jej profil na Instagramie rehab.fizjo obserwuje ponad 2 tys. osób. Chętnie dzieli się tam wiedzą zdobytą zarówno na studiach, jak i podczas pracy w zawodzie.
RozwińZobacz także
„Fizjoterapeuci wykonują wspaniałą pracę. Ale zarabiają 1800 zł na rękę i żeby zarobić godnie, pracują po 12 godzin przez 7 dni w tygodniu” – mówi fizjoterapeutka Sandra Osipiuk
„Miednica to nasze kobiece centrum dowodzenia”. Mięśnie Kegla potrzebują treningu, fizjoterapeutka wyjaśnia jak to robić i w jaki sposób ciało nam się odwdzięczy
Polecamy
Fizjoterapeuta Tomasz Sobieraj: „Nerw błędny to klucz do zdrowia. Tylko trzeba go lepiej poznać i wiedzieć, co mu służy”
„Po fizjoterapii u kobiet w menopauzie mija nietrzymanie moczu, kołatanie serca, uczucie ciężkości w podbrzuszu” – mówi Joanna Piórek-Wojciechowska, fizjoterapeutka uroginekologiczna
Fala uderzeniowa – zabieg niwelujący ból. Kto może z niego skorzystać?
Kim jest kręgarz i czy warto korzystać z jego usług?
się ten artykuł?