Trening z gumą fitness – warto! Wypróbuj te zestawy ćwiczeń
Wykorzystanie gumy fitness w treningu może być tak samo skuteczne w modelowaniu sylwetki, jak praca z obciążeniem. Przy odpowiednim połączeniu z ćwiczeniami kardio dostajemy doskonałe narzędzie do spalania tkanki tłuszczowej. A to nie koniec korzyści.
Po co ci guma fitness?
- W przypadku kontuzji lub bezpośrednio po niej pozwala bezpiecznie wykonać trening, dzięki czemu szybciej odzyskasz sprawność.
- Zwiększa zakresy ruchu lub w bezpieczny sposób je przywraca.
- Daje mięśniom nowy bodziec treningowy.
- Pobudza mięśnie głębokie, co nie zawsze jest możliwe przy użyciu ciężarów.
- Pozwala utrzymać balans mięśniowy.
- Jest tania i mała, można ją więc zabrać wszędzie.
Trening z gumą: wypróbuj te zestawy ćwiczeń
- Ćwiczenie z gumą: przysiady
Stań obunóż na środku gumy w pozycji wyprostowanej, a jej końce złap w dłonie. Następnie wykonaj przysiad. W fazie wyprostu unieś ramiona w górę. Podczas tego ruchu angażujesz do pracy całe ciało: mięśnie nóg, ramion oraz aktywujesz mięśnie głębokie.
- Ćwiczenie z gumą: rozpiętki
Zaczep gumę na stabilnym punkcie dokładnie w połowie. Ustaw się w lekkim wykroku i wykonuj tzw. rozpiętki (naprzemiennie zbliżaj i oddalaj od siebie ramiona). Zwróć uwagę na to, aby łokcie znajdowały się w jednej linii z barkiem, a w odcinku lędźwiowym nie było wygięcia.
- Ćwiczenie z gumą: w półprzysiadzie
Guma zaczepiona jak w ćwiczeniu wyżej. Ustaw się w pozycji półprzysiadu i pochyl do przodu. Wyprostuj ręce, a głowę schowaj między nimi. Wykonując wdech, ściągnij ramiona aż do linii z tułowiem, dodatkowo aktywując do pracy łopatki. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.
- Ćwiczenie z gumą: na leżąco
Leżąc tyłem, załóż gumę na stopy, złap końce w dłonie i przenieś za głowę. Wykonaj wdech, unosząc w górę tułów i wyprostowane nogi w tym samym momencie. Ważne: odcinek lędźwiowy kręgosłupa musi przez cały ruch przylegać do ziemi.
Zobacz także
„Ćwiczmy mięśnie dna miednicy! Zmniejszymy dolegliwości nietrzymania moczu oraz poprawimy jakość naszego życia seksualnego”
„Nie jest prawdą, że dobry trening to taki, po którym człowiek nie może się ruszać na następny dzień”. Fizjoterapeutka tłumaczy, czym jest DOMS
„Potrzebuję treningu, żeby rozsądnie myśleć i wyładować nadmiar energii”. Way of Blonde o sile kobiecej motywacji
Polecamy
„Przekąski ruchowe mają urozmaicić czas spędzony w jednej pozycji i dostarczyć organizmowi różnorodnych bodźców. Mówi się, że jedyna dobra pozycja to pozycja… następna” – mówi terapeuta ruchowy Maciej Borucz
Burpees to jedno z najlepszych ćwiczeń w świecie fitness. Podejmij wyzwanie!
„Bądź bardzo uważna na to, czy idziesz siku przed treningiem, w trakcie i zaraz po. Bo są to niepokojące objawy” – apeluje Pani Fizjotrener
„Mama w formie” Marty Stoberskiej pod matronatem Hello Zdrowie. Lektura obowiązkowa dla wszystkich przyszłych i młodych mam
się ten artykuł?