4 min.
Ćwiczenia na jędrne uda w ciąży – jak je wykonywać?

ćwiczenia na uda w ciąży/Katarzyna Milewska
Najnowsze
03.03.2021
W minionym roku wykorzystano blisko 33 tys. zarodków. MZ podało dane odnośnie in vitro w Polsce
03.03.2021
Kobiety zakochują się inaczej niż mężczyźni. Odpowiada za to chemia miłości – wyjaśnia prof. dr n. med. Robert Jach
03.03.2021
Maja Staśko: żyjemy w świecie, w którym „nie zgwałciłbym cię” ma być obelgą, a nie podstawową zasadą każdego człowieka, który nie jest gwałcicielem
02.03.2021
„Stereotypowe oczekiwania dotyczące płci ograniczają potencjał dzieci” – alarmuje Magda Korczyńska, autorka bloga „Jak wychowywać dziewczynki”
02.03.2021
Co musisz wiedzieć o zwolnieniu lekarskim od psychiatry? Wyjaśnia lek. Joanna Adamiak
Ćwiczenia na jędrne uda powinny znaleźć stałe miejsce w twoim treningowym repertuarze. Możesz je bezpiecznie wykonywać także w ciąży. Gdy spodziewasz się potomstwa, regularna aktywność fizyczna stanowi jeden z elementów dbania o zdrowie twoje i dziecka. Skonsultuj się z lekarzem – i jeśli nie widzi on żadnych przeciwwskazań – wykonuj zaproponowane przeze mnie ćwiczenia na jędrne uda i pośladki.
Spis treści
Ćwiczenia na jędrne uda i pośladki – dlaczego należy je wykonywać?
Ćwiczenia na jędrne uda mogą być wykonywane przez kobiety w ciąży. Ważne, by były to ćwiczenia zapewniające odpowiednią stabilizację ciała, których wykonywanie jest bezpieczne. Ćwiczenia na brzuch, uda, boczki i pośladki powinny być wykonywane przez każdą kobietę. Ćwiczenia na jędrne uda pozwalają wysmuklić nogi i wygładzić cellulit, z kolei ćwiczenia na brzuch i pośladki bardzo często aktywują także mięśnie grzbietu, pozwalając na wypracowanie prawidłowej postawy ciała. Ciało kobiety potrzebuje podczas ciąży wzmocnienia – przez dziewięć miesięcy zachodzą w nim liczne zmiany, pojawiają się dolegliwości bólowe związane z przyrostem masy ciała. Aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie, ścięgna i więzadła, pozwala zredukować ból stawów i kręgosłupa, przygotowuje do trudów porodu i ułatwia powrót do formy po porodzie. Ćwiczenia na jędrne uda i pośladki w ciąży znajdziesz poniżej – wykonuj każdy ruch powoli i starannie, a szybko zauważysz różnicę – wysmuklisz i wzmocnisz uda.
Przywodzenie nóg w pozycji leżącej
Na początek coś, co mocniej zaktywuje wewnętrzną stronę uda. Połóż się na lewym boku i przenieś prawą nogę przed lewą. Postaw ją stabilnie na podłodze. Trzymając lewą nogę prostą (stopa w pozycji flex), unoś ją możliwie wysoko. Napnij wewnętrzną stronę uda i wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj po 20, a nawet 30 powtórzeń na nogę w 5 seriach. Takie ćwiczenia na jędrne uda możesz wykonywać codziennie.
Unoszenie nogi w pozycji leżącej
Pozostań w tej samej pozycji (na boku) i ugnij w kolanie dolną nogę. Unoś wyprostowaną górną nogę do góry i na dół (stopa flex). Najpierw wykonaj 15-20 powtórzeń na jedną nogę, potem na drugą i całość powtórz trzy razy.
Wyprosty nogi w pozycji leżącej
Pozostając w tej samej pozycji (dolna noga zgięta w kolanie), przyciągnij górną nogę do siebie, a następnie wyprostuj, napinając pośladek. Wykonaj 15-20 powtórzeń na jedną nogę, potem na drugą i wykonaj 3 takie serie.
Ćwiczenia na jędrne uda w podporze
Ustaw się w klęku podpartym na przedramionach. Nogi powinny być ugięte pod kątem prostym. Unieś ugiętą nogę w bok, napinając mięśnie pośladków. Najpierw zrób 10-15 powtórzeń na jedną nogę, potem na drugą i powtórz 3 razy.
Unoszenie prostej nogi w klęku podpartym
Pozostań w tej samej pozycji, tym razem jednak wyprostuj i unieś jedną nogę (stopa flex). Najpierw zrób 10-15 powtórzeń na jedną nogę, potem na drugą i całość wykonaj 3 razy.
Półprzysiad na jednej nodze + lift w tył
Stań na jednej nodze. Drugą przenieś delikatnie w tył i wykonaj mały półprzysiad. Następnie wyprostuj się i unieś tę samą nogę w górę, napinając pośladek. Najpierw wykonaj 10-15 powtórzeń tego ćwiczenia na jędrne uda na jedną nogę, potem na drugą i zrób 3 takie serie.
Poleć artykuł koleżance
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

03.03.2021
Hello My Hero. Katarzyna Dacyszyn: Zło, które się wydarzyło, zaczyna być przekuwane w dobro dla innych. To jest chyba najlepsza rzecz, jaka w tym ataku mogła się zdarzyć

02.03.2021
Magda Mołek: My, polskie kobiety, jesteśmy wychowywane w kulturze oceny, w kulturze „nie popełniam błędów”, „jestem idealna”

01.03.2021
„Kobiety chcą czuć się lepiej, chcą mieć orgazmy. I mają do nich prawo!” – mówi dr Rafał Kuźlik o pacjentkach klinik ginekologii estetycznej

27.02.2021