Przejdź do treści

Billie Eilish: Nagle jesteś hipokrytką, gdy chcesz pokazać swoje ciało i swoją skórę. Jesteś łatwa i jesteś dziwką

Billie Eilish
Billie Eilish na okładce"Vogue`a": wszystko zależy od tego, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze/ Getty Images/ Photo by Jeff Kravitz/FilmMagic
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Ja i wszystkie dziewczyny jesteśmy dziwkami – i chrzanić to! Pokazywanie swojego ciała i pokazywanie skóry – lub nie – nie powinno odbierać nikomu szacunku” – powiedziała piosenkarka Billie Eilish w wywiadzie dla brytyjskiego „Vogue’a”.

Billie Eilish o skomplikowanym związku ze swoim ciałem

Billie Eilish, która uznawana jest za „głos pokolenia Z”,  znana jest nie tylko ze swojego wokalu, ale także charakterystycznego wizerunku. 19-latka na co dzień nie odsłania swojego ciała, ubierając się w obszerne ciuchy, by nie oceniano jej przez pryzmat wyglądu. Autorka „Bad Guy” wybiera więc oversizowe t-shirty i spodnie. Tym razem jednak wielokrotna zdobywczyni nagrody Grammy zaprezentowała się na okładce czerwcowego wydania brytyjskiego „Vogue’a” w beżowym, obcisłym i częściowo przezroczystym gorsecie, jaki nosiły modelki pin-up z lat 40. i 50.

To duża zmiana dla Eilish. Artystka wyznała, że jej ciało jest jej „najgłębszą niepewnością” i było powodem jej depresji, kiedy była młodsza. Jak przyznała, obecnie dobrze czuje się z własnym ciałem i „odzyskuje moc”.

„Chodzi o to, co sprawia, że czujesz się dobrze. Jeśli chcesz zrobić sobie operację, idź i zrób ją. Chcesz założyć sukienkę, o której ktoś myśli, że wyglądasz w niej grubo, pie*rzyć to – jeśli czujesz, że wyglądasz dobrze, to wyglądasz dobrze” – powiedziała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez British Vogue (@britishvogue)

Billie Eilish

„Ja i wszystkie dziewczyny jesteśmy dziwkami – i chrzanić to!”

W szczerym wywiadzie Eilish odparła także zarzuty, jakie według niej z pewnością pojawią się po publikacji zdjęć. Jak mówiła, szacunek nie zależy od tego, czy pokazujesz swoje ciało, czy nie.

„Nagle jesteś hipokrytką, gdy chcesz pokazać swoje ciało i swoją skórę. Jesteś łatwa i jesteś dziwką. Jeśli tak, to jestem z tego dumna. Ja i wszystkie dziewczyny jesteśmy dziwkami – i chrzanić to! Pokazywanie swojego ciała i pokazywanie skóry – lub nie – nie powinno odbierać nikomu szacunku” – mówiła Billie.

W rozmowie z dziennikarką Laurą Snapes artystka wypowiadała się również przeciw systemowym nadużyciom i nierealistycznym oczekiwaniom stawianym młodym kobietom. 19-latka rozmawiała także o swoim nowym singlu „Your Power” – opowiada w nim o sprawcy, który wykorzystuje nieletnią osobę.

„To list otwarty do ludzi, którzy wykorzystują – głównie do mężczyzn” – powiedziała Billie Eilish.

Stwierdziła, że „nie zna ani jednej dziewczyny, ani kobiety, która nie miała dziwnych lub naprawdę złych doświadczeń w tym temacie”. Jak powiedziała, sama kiedyś była molestowana. Zaznaczyła, że według niej „niewłaściwe zachowania seksualne są wszechobecne”. Dodała także, że młodzi mężczyźni również spotykają się z nadużyciami ze strony innych osób.

Instagram oszalał

Eilish opublikowała zdjęcie okładkowe na swoim profilu na Instagramie. W ciągu jednego dnia post zdobył ponad 15 milionów polubień.

– Kocham te zdjęcia. Rób dokładnie to, co chcesz i kiedykolwiek tego chcesz. Piep*yć wszystko inne – napisała artystka, która jest pomysłodawczynią sesji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: