Skrzynka po jabłkach – kilka pomysłów jak ją kreatywnie wykorzystać
Co zrobić ze skrzynką po jabłkach? Taką zwykłą, jak te piętrzące się w warzywniakach. Można oczywiście wyrzucić ją na śmietnik. Ale można też postawić na recykling i wyczarować z niej prawdziwe cuda – ładne, praktyczne, zaskakujące. Podsyłamy Wam trzy designerskie pomysły – nas zachwyciły!
Wieszak na kieliszki
Projekt: Luks Piekut
Do wykonania wieszaka będziecie potrzebować: miarki, piły ręcznej do drewna (cierpliwości przy piłowaniu!), papieru ściernego (do wygładzenia nierówności), 4 wkrętów z kołkami rozporowymi, białej farby, pędzelka, opcjonalnie młotka i małych gwoździków (jeśli przepiłowanie sprawi, że deseczki się poluzują).
Zdjęcie i projekt: Luks Piekut | www.luksemburk.com
Zdjęcie i projekt: Luks Piekut | www.luksemburk.com
Wózek dla dzieciaków
Projekt: Marta Morawska
Drewniana skrzynka po jabłkach po wykorzystaniu materiałów znalezionych u taty w garażu została wyposażona w kółka, uchwyt i dyszel – stała się wózkiem dla dzieciaków, które same mogą być w środku, ale także mogą nim przewozić swoje zabawki.
Zdjęcie i projekt: Marta Morawska | www.martamorawska.pl
Zdjęcie i projekt: Marta Morawska | www.martamorawska.pl
Półka na książki
Projekt: Marta Garbińska
Projekt wynika głównie z samego przedmiotu i jego funkcji, którą jest przechowywanie rzeczy. Dodanie gumowych pasów pozwoliło podzielić przestrzeń w skrzynce. Dzięki temu łatwo sięgnąć po każdą książkę. Gumkę można kupić w każdej pasmanterii, a jej zaplatanie jest nieskomplikowane i daje wiele możliwości zabawy przestrzenią wewnątrz skrzynki.
Zdjęcie i projekt: Marta Garbińska | www.behance.net/martagarbinska
Zdjęcie i projekt: Marta Garbińska | www.behance.net/martagarbinska
Polecamy
Ane Piżl oburzona zmianami Rady Języka Polskiego. „Może 'ciapaty’, zdaniem Rady, to również 'nieoficjalna nazwa etniczna’?”
Reżyserki znów niezauważone przez Akademię Filmową. Organizacja Women In Film domaga się, żeby kobiety w branży filmowej zaczęły być doceniane
Boże Narodzenie bez prezentów, ale za to obowiązkowo z gołąbkami na stole. O ukraińskich świętach opowiada Maryna Kobyłecka
„Wciąż potrzebujemy dotrzeć do symbolicznej mety”. Jak się zmieniają zwyczaje sylwestrowe, mówi kulturoznawczyni
się ten artykuł?