Przejdź do treści

91-latka brawurowo udaremniła napad na bank. Teraz otrzymała podziękowania od policji

91-latka odbiera podziękowania od policji za udaremnienie napadu na bank / foto KMP Przemyśl
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Policja nagrodziła 91-latkę, która przyczyniła się do powstrzymania i zatrzymania kobiety próbującej napaść na bank. Pani Gizela pierwsza ruszyła na pomoc napadniętej pracownicy banku. Bez chwili zawahania uderzyła napastniczkę kulą ortopedyczną, dzięki czemu udało się ją obezwładnić. Wideo ze zdarzenia stało się hitem w internecie!

91-latka powstrzymała napad na bank

Komendant Miejski Policji w Przemyślu wręczył kwiaty i gratulacje 91-latce, która wykazała się niezwykłą odwagą. Pani Gizela 6 grudnia w zdecydowany sposób powstrzymała kobietę, która próbowała obrabować bank. 26-letnia przestępczyni przyłożyła nóż do gardła jednej z pracownic placówki i zażądała pieniędzy. Jej plan rabunku jednak nie powiódł się dzięki krzepkiej seniorce. Pani Gizela bez chwili zawahania podeszła do napastniczki i zaczęła okładać ja kulą ortopedyczną. Kilkukrotne uderzenia sprawiły, że sprawczyni napadu straciła na chwilę orientację, przez co pozostałym świadkom udało się ją obezwładnić.

„Wielokrotnie w trakcie spotkania padły słowa podziwu i uznania dla jej postawy, zaangażowania oraz natychmiastowej reakcji, co pomogło w ujęciu sprawczyni rozboju” – czytamy w komunikacie Podkarpackiej Policji.

Bohaterka jest bardzo skromną osobą. 91-latka stanowczo stwierdziła, że nie zrobiła nic nadzwyczajnego, jedynie chciała pomóc.

Palnęłam ją laską, bo nie było innego wyjścia, pomogłam jak mogłam” – mówiła w rozmowie z Polsat News.

Jak dodała, prywatnie jest fanką kryminalnych seriali i książek. Lubi również aktywność. Przyznała, że kiedy miała 80 lat, jeździła z wnukami na rolkach po parku.

Krystyna Misióra

Wzór dla wszystkich

Policja w Przemyślu po kilku dniach od udaremnionego napadu zorganizowała uroczystość, podczas której kobiecie podziękował komendant miejski, prezydent miasta oraz dyrektor banku, który próbowano obrabować. Odważna 91-latka otrzymała kwiaty i list dziękczynny.

„Wierzymy, że takie zachowanie w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla nas wszystkich” – podkreślili policjanci.

Zdarzenie z napadu widać doskonale na filmie, który nagrał świadek nieudanego rabunku. Wideo trafiło do sieci, a pani Gizela w błyskawicznym tempie zyskała popularność.

W całej sprawie trwają obecnie przesłuchania świadków. Sprawczyni rabunku usłyszała zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, jakim jest nóż. Decyzją sądu zatrzymana 26-latka dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Jak poinformowano, przyznała się do popełnionego czynu.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: