Zwierzęta jak ludzie. Nowa REWELACYJNA kampania PETA uzmysławia, jak powinniśmy traktować zwierzęta
Pies w golfie i dżinsowej kurtce, koń w garniturze, małpa w koszulce polo. W jednej z lepszych kampanii PETA zwierzęta przedstawiono jak ludzi. Twórcy wskazujący na dobro zwierząt mówią nam wprost – traktuj zwierzęta tak, jak sam chciałbyś, żeby ciebie traktowano.
Zwierzęta nas potrzebują
Każdego roku kilkaset tysięcy zwierząt doznaje przemocy ze strony człowieka. Oprawcy często bywają okrutni, zadając niewiarygodny ból i cierpienie przedstawicielom braci mniejszej. Istnieje także wiele osób, które wyrządzają zwierzętom krzywdę, porzucając je, gdy się nimi znudzą. Nieodpowiedzialni opiekunowie zawsze znajdą powód, by oddać swojego (niechcianego) pupila. Pogryzione buty, nietrzymanie czystości w domu, za dużo sierści, zbyt częste szczekanie, wyjazd na wakacje, przeprowadzka, rozstanie z partnerem, alergie – powodów jest mnóstwo.
Schroniska szczególnie latem pękają w szwach. Futrzakom natomiast pękają serca. W naszym kraju wciąż dopuszczalne jest również trzymanie psa na łańcuchu. Tymczasem zwierzęta odczuwają wiele emocji, podobnie jak ludzie.
Na potrzebę zmiany w postrzeganiu tego, jak zwierzęta powinny być traktowane, zwróciła uwagę organizacja PETA (People for the Ethical Treatment of Animals, czyli Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt).
W rewelacyjnej kampanii pokazuje, że zwierzęta potrzebują naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.
Zwierzęta jak ludzie
Traktujesz swojego psa jak człowieka? Dbasz o niego, zapewniasz mu komfort i bezpieczeństwo, a nawet pozwalasz spać na swojej poduszce? O to właśnie chodzi! Twórcy z egipskiej agencji Survival Agency stworzyli specjalną kampanię na zamówienie PETA. Postanowili pokazać w niej zależność zwierząt od człowieka za pomocą antropomorfizacji. Na zdjęciach widzimy więc psa w golfie i dżinsowej kurtce, konia w garniturze i małpę w koszulce polo.
W ten sposób wskazali, by traktować zwierzęta tak, jak byśmy chcieli, żeby i nas traktowano. Zwierzęta czują tak jak ludzie i tak samo należy im się szacunek i godne traktowanie.
Zobacz także
„Głównym problemem w relacjach psio-ludzkich jest to, że mówimy w innych językach”. Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków, behawioryści psów, tłumaczą nam mowę czworonogów
„Nie czekajmy na wigilijną noc, by pies czy kot odezwał się do nas ludzkim głosem” – mówi Zofia Zaniewska- Wojtków, behawiorystka
„Żeby pieniądze nie służyły kupowaniu spokoju sumienia”. Bartek Gardoliński o tym, czy można źle pomagać
Polecamy
ONZ bije na alarm: Liczba aktów przemocy wobec kobiet wzrosła o 50 proc.
Co oznacza żółta wstążka przy smyczy psa? Uważaj, to nie ozdoba
Będą kary za patostreaming? „Nie potrzebujemy tego, aby patocelebryci stawali się idolami naszych dzieci”
Odpowiedź Saoirse Ronan na żart stała się viralem: „Dziewczyny muszą myśleć o tym każdego dnia”
się ten artykuł?