Przejdź do treści

Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński. Najstarszy polski youtuber miał 98 lat

Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński. Najstarszy polski youtuber miał 98 lat
Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński. Najstarszy polski youtuber miał 98 lat Youtube
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Najstarszy polski youtuber nie żyje. Antoni Cholewa-Huczyński, znany jako „Dziarski Dziadek”, przez wiele lat propagował na swoim kanale na YouTube zdrowy styl życia. Jego filmy, m.in. ten, w którym zachęca do hartowania się śniegiem, obejrzano setki tysięcy razy. Mężczyzna zmarł w wieku 98 lat. 

„Dziarski Dziadek”

Antoni Cholewa-Huczyński był niezwykłym nauczycielem życia dzielącym się swoją wiedzą o wydarzeniach, w których brał udział. Na YouTube znany był pod pseudonimem „Dziarski Dziadek”, gdzie na kanale „Sposoby dziarskiego dziadka na długowieczność” od 2014 roku promował aktywny styl życia.

Jego filmy, np. „Sposób na długowieczność”, „Dieta jako sposób na długowieczność” czy „Krioterapia, czyli trzeci składnik długowieczności” obejrzano setki tysięcy razy.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Mariola Madej

Antoni Cholewa-Huczyński

Jak czytamy na stronie legionowo.pl, Antoni Cholewa-Huczyński był uczestnikiem konspiracji w plutonie 709, członkiem grupy „Kampinos” – batalion por. „Znicza”. Był także aktywnym uczestnikiem działań wojennych podczas Powstania Warszawskiego na obszarze VII Obwód „Obroża” (powiat warszawski) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej – 1 Rejon „Brzozów” (Legionowo). Mężczyzna odznaczony został również za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za działalność na rzecz środowisk kombatanckich Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Antoni Cholewa-Huczyński był również wieloletnim lekarzem weterynarii. Zmarł w wieku 98 lat.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: