Przejdź do treści

Zamień granie w pomaganie. Grając w „2 The Light” wspomagasz chore dzieci

Print Screen z gry 2 The Light
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pomóż kumplowi za pomocą gry. Jeśli przejdziesz do końca, możesz uratować mu życie, zamieniając wirtualne pieniądze na prawdziwe. Gra „2 The Light” uświadamia i jednocześnie pomaga chorym dzieciom.

Możesz stać się prawdziwym bohaterem. Wystarczy zagrać w „2 The Light”, by pomóc chorym dzieciom wygrać w najważniejszej dla nich grze, w której nagrodą jest ich życie i zdrowie. Gra ma trafiać w szczególności do dzieci i młodzieży i uświadamiać, że choroba nie wybiera. To, że dziś jesteśmy zdrowi, nie znaczy, że jutro nie zachorujemy. Gra pokazuje też, jak czują się chore osoby.

„2 The Light” rozgrywa się w 3 miastach, a zadaniem jest dostarczyć paczkę naszemu kumplowi. Głównym celem gry jest uratowanie przyjaciela, znajdującego się na drugim końcu Polski. Zaczynamy więc naszą wirtualną wycieczkę w Krakowie, potem przenosimy się do Warszawy, by zakończyć podróż w Gdańsku.

Print Screen z gry 2 The Light

Gra nawiązuje do gier z lat 80. i 90. i  jest bardzo podobna do popularnej gry Mario Bros. Różni się tym, że skonstruowano ją tak, aby przedstawiała metaforę choroby. Z poziomu na poziom robi się coraz mroczniej i ciemniej, dokładnie tak jak wtedy, kiedy chorujemy. Przez cały czas w grze jesteśmy także popędzani, dostając wiadomości od kumpla o treści: „Jest coraz mniej czasu, pośpiesz się, czuję się słabo”! Dodatkowo towarzyszą nam przeróżne potwory, symbolizujące choroby kardiologiczne, onkologiczne i mukowiscydozę.

Print Screen z gry 2 The Light

Grając w „2 The Light” możemy jednak naprawdę pomóc chorym dzieciom. Zbierając wirtualne pieniądze, z końcem gry możemy wymienić je na prawdziwe złotówki. Wszystko jednak zależy od naszej woli, czy wybierzemy nagrodę, czy przekazanie środków dla kumpla.

Print Screen z gry 2 The Light

„2 The Light” – kto za tym stoi?

Za całą akcję odpowiedzialny jest producent bram garażowych, okien i drzwi. Firma Wiśniowski wraz ze swoimi partnerami handlowymi przekaże 300 tys. zł na ratowanie zdrowia i życia dzieci. Pieniądze przekazane zostaną na konta Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku (mukowiscydoza), Fundacji „Wspieramy Rozwój CZD” (onkologia) oraz Fundacji SCHOLA CORDIS (kardiologia). Warunek jest jeden – gracze muszą uzbierać 300 tys. wirtualnych monet, rezygnując na końcu gry z nagrody, w zamian dokładając swoją wirtualną wygraną do puli. Jedna moneta to 50 gr. Obecnie w puli uzbierana jest połowa potrzebnych pieniędzy. Można także samemu dokonać wpłaty, jednocześnie przekonując się, jaką nagrodę odrzuciliśmy wcześniej.

Zatem do dzieła!

? Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie z Wiśniowski➡Akcja „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie”? to…

Gepostet von Builder Polska am Donnerstag, 31. Januar 2019

W akcję zaangażował się także aktor Tomasz Karolak oraz popularny Youtuber gamingowy Kamil (Kaluch) Kamiński. Akcja jest częścią nowoczesnych działań w ramach odpowiedzialności biznesu (CSR), realizowanych w ramach akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie”.

Wpłat można dokonać na stronie https://pomagamy.im/zamiengraniewpomaganie

 

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.