Zamień granie w pomaganie. Grając w „2 The Light” wspomagasz chore dzieci
Pomóż kumplowi za pomocą gry. Jeśli przejdziesz do końca, możesz uratować mu życie, zamieniając wirtualne pieniądze na prawdziwe. Gra „2 The Light” uświadamia i jednocześnie pomaga chorym dzieciom.
Możesz stać się prawdziwym bohaterem. Wystarczy zagrać w „2 The Light”, by pomóc chorym dzieciom wygrać w najważniejszej dla nich grze, w której nagrodą jest ich życie i zdrowie. Gra ma trafiać w szczególności do dzieci i młodzieży i uświadamiać, że choroba nie wybiera. To, że dziś jesteśmy zdrowi, nie znaczy, że jutro nie zachorujemy. Gra pokazuje też, jak czują się chore osoby.
„2 The Light” rozgrywa się w 3 miastach, a zadaniem jest dostarczyć paczkę naszemu kumplowi. Głównym celem gry jest uratowanie przyjaciela, znajdującego się na drugim końcu Polski. Zaczynamy więc naszą wirtualną wycieczkę w Krakowie, potem przenosimy się do Warszawy, by zakończyć podróż w Gdańsku.
Gra nawiązuje do gier z lat 80. i 90. i jest bardzo podobna do popularnej gry Mario Bros. Różni się tym, że skonstruowano ją tak, aby przedstawiała metaforę choroby. Z poziomu na poziom robi się coraz mroczniej i ciemniej, dokładnie tak jak wtedy, kiedy chorujemy. Przez cały czas w grze jesteśmy także popędzani, dostając wiadomości od kumpla o treści: „Jest coraz mniej czasu, pośpiesz się, czuję się słabo”! Dodatkowo towarzyszą nam przeróżne potwory, symbolizujące choroby kardiologiczne, onkologiczne i mukowiscydozę.
Grając w „2 The Light” możemy jednak naprawdę pomóc chorym dzieciom. Zbierając wirtualne pieniądze, z końcem gry możemy wymienić je na prawdziwe złotówki. Wszystko jednak zależy od naszej woli, czy wybierzemy nagrodę, czy przekazanie środków dla kumpla.
„2 The Light” – kto za tym stoi?
Za całą akcję odpowiedzialny jest producent bram garażowych, okien i drzwi. Firma Wiśniowski wraz ze swoimi partnerami handlowymi przekaże 300 tys. zł na ratowanie zdrowia i życia dzieci. Pieniądze przekazane zostaną na konta Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku (mukowiscydoza), Fundacji „Wspieramy Rozwój CZD” (onkologia) oraz Fundacji SCHOLA CORDIS (kardiologia). Warunek jest jeden – gracze muszą uzbierać 300 tys. wirtualnych monet, rezygnując na końcu gry z nagrody, w zamian dokładając swoją wirtualną wygraną do puli. Jedna moneta to 50 gr. Obecnie w puli uzbierana jest połowa potrzebnych pieniędzy. Można także samemu dokonać wpłaty, jednocześnie przekonując się, jaką nagrodę odrzuciliśmy wcześniej.
Zatem do dzieła!
? Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie z Wiśniowski➡Akcja „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie”? to…
Gepostet von Builder Polska am Donnerstag, 31. Januar 2019
W akcję zaangażował się także aktor Tomasz Karolak oraz popularny Youtuber gamingowy Kamil (Kaluch) Kamiński. Akcja jest częścią nowoczesnych działań w ramach odpowiedzialności biznesu (CSR), realizowanych w ramach akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie”.
Wpłat można dokonać na stronie https://pomagamy.im/zamiengraniewpomaganie
Polecamy
W Ministerstwie ds. Samotności króluje język zdrobnień. Je się tu obiadki i pije kapuczinko. Może to sposób na zmiękczenie nie tylko słów, ale też rzeczywistości
Jakub Ćwiek, pisarz z Głuchołaz, przeznaczy pieniądze ze sprzedaży swojej książki na powodzian. „To był odruch”
Dzieci próbowały przeprawić się przez wezbraną rzekę. Utknęły na drzewie. Strażacy apelują: ”Nie ryzykujcie!”
„To, co mnie w 1997 roku zdumiało, to nieprawdopodobna wręcz solidarność ludzi. Wrocław pokazał całej Polsce, że fali powodziowej można się przeciwstawić”
się ten artykuł?