Przejdź do treści

Zabrali swojego kolegę z niepełnosprawnością na górski szlak. Internauci o pięknym geście uczniów: „Empatia na najwyższym poziomie”

Chłopcy ciągną wózek rehabilitacyjny, na którym siedzi ich kolega z niepełnosprawnością- Hello Zdrowie
Chłopcy zabrali swojego kolegę na wyprawę źródło: Facebook @Karkonoski Park Narodowy
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Solidarność, altruizm i prawdziwe koleżeństwo: tego od uczniów z Bogatyni (woj. dolnośląskie) mogą uczyć się inni. Nastolatkowie wypożyczyli specjalny wózek rehabilitacyjny, żeby ich kolega z niepełnosprawnością mógł uczestniczyć z nimi w wycieczce. „Fajnie jest czerpać radość ze sprawiania radości innym” – komentują zachwyceni ich postawą internauci.

„Spisali się na medal”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni podczas szkolnej wycieczki wybierali się do Karkonoskiego Parku Narodowego. Wiedzieli jednak, że na szlaku nie może zabraknąć ich kolegi, który na co dzień siedzi z nimi w szkolnej ławce. Wpadli na pomysł, żeby wypożyczyć specjalistyczny wózek, w którym ich kolega z niepełnosprawnością będzie mógł się wygodnie rozsiąść i tym samym wziąć udział w szkolnej wyprawie. Chłopcy postanowili, że po prostu swojego kolegę będą ciągnąć przez całą drogę. Taki gest wymagał zarówno pomysłowości, jak i dużego wysiłku.

Zdjęcie z wyprawy obiegło internet. Najpierw wrzucili go na swoim profilu na Facebooku przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego, którzy byli pod wrażeniem postawy uczniów.

„Uczniowie z Bogatyni podczas wycieczki do Karkonoskiego Parku Narodowego z naszego Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu wypożyczyli specjalny wózek trekkingowy, dzięki któremu jeden z uczniów z niepełnosprawnością mógł razem ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły uczestniczyć w wycieczce. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni spisała się na medal” — napisali w poście.

„To są przyjaciele. Tak trzymać!”

Zdjęcie uzyskało 1,6 tys. polubień. Pod nim internauci nie kryli zachwytu nad chłopcami, którzy podjęli trud zabrania kolegi na wycieczkę. Gratulowali zarówno samym młodym bohaterom, jak i ich rodzicom oraz przewodnikom wycieczki. Zdaniem komentatorów, uczniowie mogą być przykładem dla innych.

„Świetna postawa młodych ludzi, warta naśladowania. Przecież jak to mawiał Jasiek Mela – 'Każdy chce mieć swoje Klimandżaro'”,

„Empatia na najwyższym poziomie”,

„To są przyjaciele. Tak trzymać!”,

„Niezwykłe ujęcie, niezwykłej sytuacji. Wielkie brawa dla chłopaków, wychowawcy i najlepszych przewodników”,

„Fajnie jest czerpać radość ze sprawiania radości innym”

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: