Przejdź do treści

„To są takie kobiety, których nie lubimy”. Jak być albo nie być „Chirurgów” zawisło na włosku przez lożę starszych mężczyzn

Kadr z serilau chirurdzy /fot. abc.com
Kadr z serilau chirurdzy /fot. abc.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Pamiętam, że wezwano mnie do pokoju pełnego starszych mężczyzn, aby powiedzieć mi, że serial ma problem, (…) ponieważ nikt nie chciał oglądać programu o kobiecie, która przespałaby się z mężczyzną w noc przed jej pierwszym dniem pracy” – wspomina Shonda Rhimes, producentka serialu „Chirurdzy”. Serial był pierwszym tego rodzaju w telewizji. Jego premiera odbyła się w 2005 roku.

„Chirurdzy” mogli nie powstać

Shonda Rhimes, scenarzystka i producentka kultowego serialu „Chirurdzy” emitowanego na antenie ABC, który miał premierę w 2005 r., opowiedziała o jego niepewnych początkach. Jak wspominała Rhimes, dyrektorzy stacji początkowo podchodzili sceptycznie do fabuły serialu i otwartości seksualnej głównej bohaterki.

„Teraz wydaje się to oczywiste, ale musimy pamiętać, że w tamtym czasie nie było serialu w telewizji, w którym główna bohaterka posiadała seksualność” – powiedział Rhimes w podcaście „9 to 5ish with theSkimm”

Twórczyni „Chirurgów” przytoczyła sytuację, z jaką spotkała się po pilotażowym odcinku. W pierwszych scenach serii o młodych chirurgach główna bohaterka Meredith Gray uprawia seks z nowo poznanym mężczyzną. Przyszła lekarka następnego dnia spóźnia się do pracy w szpitalu Grey Sloan Memorial Hospital, gdzie rozpoczyna staż. Wtedy okazuje się, że mężczyzna, z którym spędziła upojną noc, to jej przełożony Derek Shepherd.

„Pamiętam, że wezwano mnie do pokoju pełnego starszych mężczyzn, aby powiedzieć mi, że serial ma problem, (…) ponieważ nikt nie chciał oglądać programu o kobiecie, która przespałaby się z mężczyzną w noc przed jej pierwszym dniem pracy. Wszyscy byli przy tym śmiertelnie poważni” – wspominała.

„To są takie kobiety, których nie lubimy”

W trakcie spotkania za dalszą ekranizacją serialu wstawiła się jednak partnerka kreatywna Rhimes, Betsy Beers. Producentka telewizyjna wyjaśniła, że sama ma podobne doświadczenia za sobą.

„Shonda wyglądała, jakby chciała zwymiotować, co było dobrą odpowiedzią, jednak nie mogłam się powstrzymać i powiedziałam: 'Och, to ja. Zrobiłam to. To absolutnie ja’ – wyjaśniła Beers i dodała – „Po prostu to z siebie wyrzuciłam, bo taka była prawda”

Po wypowiedzi Beers mężczyźni w zakłopotaniu zakończyli spotkanie.

„Nie mogli wystarczająco szybko wydostać się z tego pokoju. Nie wiedzieli, co robić. Mówili: 'To są takie kobiety, których nie lubimy'”

Rhimes i Beers nie myliły się co do serialu. Dramat medyczny stał się wielkim hitem wśród telewidzów, a „Chirurdzy” doczekali się już 19 sezonów.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: