Przejdź do treści

Taylor Swift Człowiekiem Roku 2023 tygodnika Time. „Nigdy nie czułam się bardziej dumna i szczęśliwsza”

Taylor Swift
Taylor Swift w rozmowie z magazynem Time wróciła wspomnieniami do afery z Kanye Westem/ fot. Matt Winkelmeyer/ Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Taylor Swift trafiła na okładkę „Time’a” jako Człowiek Roku 2023. Amerykańska gwiazda muzyki jest pierwszą osobą, która otrzymała ten tytuł za osiągnięcia artystyczne. „Zależy jej na nadawaniu wartości marzeniom, uczuciom i doświadczeniom ludzi, zwłaszcza kobiet, które czują się zaniedbywane i regularnie niedoceniane” – wyjaśniał w komunikacie redaktor naczelny pisma Sam Jacobs.

Taylor Swift Człowiekiem Roku 2023

Taylor Swift została Człowiekiem Roku 2023 i trafiła na okładkę „Time’a”.

„Nigdy nie czułam się bardziej dumna i szczęśliwsza, ale też najbardziej twórczo spełniona i wolna” – powiedziała tygodnikowi Taylor Swift.

Magazyn „Time” każdego roku wyróżnia jedną osobę, która miała największy wpływ na nagłówki gazet wydawanych na całym świecie w ciągu minionych 12 miesięcy. W ubiegłym roku tytuł Człowieka Roku otrzymał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Nie zawsze jednak jest to zaszczytna gratyfikacja. Dawniej zdobywcami nagrody byli m.in. Józef Stalin czy Adolf Hitler. W tym roku, oprócz 33-letniej artystki, do tytułu byli nominowani także: prezydenci Rosji Władimir Putin i Chin Xi Jinping, król Karol III, szef OpenAI Sam Altman, strajkujący w Hollywood scenarzyści i aktorzy, prokuratorzy oskarżający byłego prezydenta Donalda Trumpa, szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Jerome Powell, a także film „Barbie”.

Wiele z tego, co (Taylor) Swift osiągnęła w 2023 r., jest niezmierzone… Zależy jej na nadawaniu wartości marzeniom, uczuciom i doświadczeniom ludzi, zwłaszcza kobiet, które czują się zaniedbywane i regularnie niedoceniane” – wyjaśniał w komunikacie redaktor naczelny pisma Sam Jacobs.

Piosenkarka jest pierwszą osobą, która otrzymała tytuł „Time’a” za osiągnięcia artystyczne. Zdobywczyni ma na swoim koncie 12 nagród Grammy oraz sześć nominacji do przyszłorocznych nagród. Jej trasa koncertowa „The Eras Tour” prawdopodobnie zostanie jedną z najbardziej dochodowych w historii – z samych biletów może przynieść nawet miliard dolarów zysku, co nie pozostaje bez wpływu na amerykańską gospodarkę. Ponadto film dokumentalny z zapisem jednego z koncertów już stał się najlepiej zarabiającym filmem koncertowym w historii. W samej przedsprzedaży uzyskano ponad 100 mln dolarów na całym świecie.

Za zbudowanie własnego świata, w którym było miejsce dla tak wielu ludzi, za uczynienie swojej historii światową legendą, za danie radości społeczeństwu, które desperacko tego potrzebowało, Taylor Swift została Człowiekiem Roku 2023” – dodał Sam Jacobs.

5-letnia Valeria, która uciekła przed wojną do Polski, trafiła na okładkę "Time". Zdjęcie powstało w niezwykłych okolicznościach

„To doprowadziło moją psychikę na skraj”

Taylor Swift w rozmowie z magazynem wróciła wspomnieniami do jej konfliktu z Kanye Westem. W 2009 r. gwiazda popu została wyróżniona na ceremonii wręczenia MTV Video Music Award. Kiedy odbierała nagrodę, West wtargnął na scenę i stwierdził, że na zaszczyt ten bardziej zasłużyła Beyoncé.

„Moja kariera została mi odebrana” – skomentowała Swift.

W 2016 r. West wydał piosenkę „Famous”, w której użyto słów „Czuję, że ja i Taylor nadal moglibyśmy uprawiać s**s. Dlaczego? Bo dzięki mnie ta s**a jest sławna”. Podczas rozdania nagród Grammy w 2016 roku Swift nawiązała do tych wydarzeń, zwracają się do kobiet:

„Stojąc tutaj, chcę powiedzieć wszystkim młodym kobietom: będziecie miały do czynienia z ludźmi, którzy będą chcieli umniejszyć wasz sukces lub przypisać sobie wasze zasługi i waszą sławę. Jednak jeżeli skupicie się na pracy i nie dacie się zdominować tym osobom, w końcu zorientujecie się, że to wyłącznie wasza zasługa” – podkreślała.

Jednak, jak wyznała teraz piosenkarka, cała sprawa mocno odbiła się na jej psychice. Również przez fakt, że oszukała ją druga kobieta: Kim Kardashian opublikowała sfabrykowaną rozmowę telefoniczną, mającą być potwierdzeniem wydania zgody na publikację piosenki Westa przez Swift.

„Masz w pełni sfabrykowane nagranie rozmowy telefonicznej, którą Kim Kardashian zmontowała, a następnie opublikowała, aby powiedzieć wszystkim, że kłamię. To doprowadziło moją psychikę na skraj. Nigdy wcześniej nie byłam w takim stanie. Przez rok nie opuszczałam domu i bałam się rozmawiać przez telefon” – mówiła.

Artystka przyznała również, że przez te wydarzenia odsunęła się od przyjaciół i bliskich.

„Przez rok nie wychodziłam z wynajmowanego domu. Bałam się odbierać telefon. Odepchnęłam większość ludzi w moim życiu, ponieważ nikomu nie ufałam” — powiedziała.

Dodała jednak, że ulgę przyniosło jej tworzenie kolejnych utworów.

„Moją reakcją na wszystko, co się dzieje, dobre czy złe, jest ciągłe tworzenie nowych rzeczy” – mówiła.

Dziś Taylor Swift jest prawdopodobnie najlepiej zarabiającą artystką na świecie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez TIME (@time)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: