3 min.
Robert Lewandowski po raz pierwszy o poronieniu żony: „Człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny”

Robert Lewandowski niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym\Fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images
Anna Lewandowska w ubiegłym roku publicznie opowiedziała o stracie pierwszej ciąży. Jak dotąd Robert Lewandowski milczał na ten temat. Do trudnych wydarzeń piłkarz odniósł się dopiero teraz. Opowiedział, że musiał zachować zimną krew, kiedy dowiedział się o poronieniu żony.
Robert Lewandowski odniósł się do straty
Robert Lewandowski i jego żona Anna doczekali się dwóch córek: 6-letniej obecnie Klary i 3-letniej Laury. Nigdy nie ukrywali, że stworzenie dużej rodziny jest ich priorytetem. Pierwszą ciążę trenerka poroniła. Po raz pierwszy opowiedziała o tym w listopadzie ubiegłego roku. Umieściła emocjonalny wpis na Instagramie, odnosząc się do skandalicznych słów Jarosława Kaczyńskiego na temat „dających w szyję Polek”. Lewandowscy będąc świeżo po ślubie zapragnęli potomstwa. Trenerce udało się zajść w ciążę, ale radość trwała krótko.
„Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia” – napisała wtedy.
Więcej na ten temat zdecydowała się opowiedzieć w rozmowie z „Twoim Stylem”.
„Gdy wreszcie test wyszedł pozytywny i ledwo zdążyliśmy się ucieszyć, poroniłam. Mój organizm był osłabiony, choroba mogła doprowadzić do marskości wątroby. Umiem walczyć o siebie, ale wtedy byłam bezradna, zamykałam się w sobie” – mówiła w wywiadzie dla „Twojego Stylu”.
Lewandowska chorowała wtedy na wirusowe zapalenie wątroby, a kuracja, jaką musiała stosować, była wyniszczająca dla jej organizmu.
Robert Lewandowski unika zwierzeń i niechętnie dzieli się prywatnymi sprawami w rozmowie z mediami. Wyjątek zrobił dla filmu dokumentalnego „Lewandowski – Nieznany”, który opowiada o jego karierze. W filmie odniósł się również do tej straty i opowiedział o okolicznościach. Odbywało się wtedy Euro 2016, a kapitan reprezentacji Polski musiał dać z siebie wszystko.
„Pamiętam moment mistrzostw Europy we Francji. To był okres, w którym staraliśmy się z Anią o dziecko. Przyleciała do mnie (na zgrupowanie do Francji) parę dni wcześniej. I okazało się, że Ania (kilka dni wcześniej) poroniła. Mimo tego, że prywatnie człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny, to musi tak naprawdę stawić czoła temu wszystkiemu, wychodząc na boisko. Spróbować skupić się na tym, co powinien” – wyznał piłkarz w filmie dokumentalnym.
Film wyprodukowany przez Amazon Prime będzie dostępny od 31 marca w jednym z serwisów streamingowych.
Wyświetl ten post na Instagramie
Krótka Instrukcja: O poronieniu
Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które doświadczyły poronienia, ich partnerów oraz wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wspomagać osoby, które znalazły się w takiej sytuacji. Czy tą osobą jest przyjaciółka, brat, żona, pacjentka czy kolega z pracy.
O Instrukcji myślimy jak o znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.
Instrukcję stworzyliśmy razem z kobietami, które doświadczyły poronienia, ich partnerami i bliskimi, fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się tym tematem w Polsce, oraz specjalistami – lekarzami i lekarkami specjalizującymi się w ginekologii i położnictwie, położnymi, prawniczkami, psychologami i psychoterapeutami.
Poleć artykuł znajomej
Zobacz także

„Poronienie jest społecznie ignorowane, bo przecież można mieć następne dziecko, więc po co się nad tym rozwodzić”. Malina Błańska o dwukrotnym poronieniu

„Decyzję powinna podjąć para”. O diagnostyce i leczeniu w przypadku nawracających poronień, pisze ginekolog Michał Strus

„Kiedy planujesz dziecko?”. To pytanie, którego nie należy zadawać!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.06.2023
„Spróbujmy w ratowniku zobaczyć człowieka” – mówi Justyna Dżbik-Kluge, współautorka książki „Ratownik. Nie jestem bogiem”

07.06.2023
Czy warto rzucić wszystko i jechać w Bieszczady? Dlaczego tylko bohaterkom filmów życiowa zmiana przychodzi łatwo, mówi psychoterapeutka Joanna Kot

07.06.2023
Agnieszka i Monika z Damskiego Tandemu Twórczego o Teatrze Lesbijskim: „Świat lesbijski długo pozostawał w ukryciu, wytworzył swoją specyfikę”

06.06.2023