Przejdź do treści

Robert Lewandowski po raz pierwszy o poronieniu żony: „Człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny”

Robert Lewandowski niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym\Fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Anna Lewandowska w ubiegłym roku publicznie opowiedziała o stracie pierwszej ciąży. Jak dotąd Robert Lewandowski milczał na ten temat. Do trudnych wydarzeń piłkarz odniósł się dopiero teraz. Opowiedział, że musiał zachować zimną krew, kiedy dowiedział się o poronieniu żony. 

Robert Lewandowski odniósł się do straty

Robert Lewandowski i jego żona Anna doczekali się dwóch córek: 6-letniej obecnie Klary i 3-letniej Laury. Nigdy nie ukrywali, że stworzenie dużej rodziny jest ich priorytetem. Pierwszą ciążę trenerka poroniła. Po raz pierwszy opowiedziała o tym w listopadzie ubiegłego roku. Umieściła emocjonalny wpis na Instagramie, odnosząc się do skandalicznych słów Jarosława Kaczyńskiego na temat „dających w szyję Polek”. Lewandowscy będąc świeżo po ślubie zapragnęli potomstwa. Trenerce udało się zajść w ciążę, ale radość trwała krótko.

Bycie mamą było moim największym marzeniem. Zanim się spełniło niestety, podobnie jak inne kobiety, doświadczyłam także poronienia” – napisała wtedy.

Więcej na ten temat zdecydowała się opowiedzieć w rozmowie z „Twoim Stylem”.

Gdy wreszcie test wyszedł pozytywny i ledwo zdążyliśmy się ucieszyć, poroniłam. Mój organizm był osłabiony, choroba mogła doprowadzić do marskości wątroby. Umiem walczyć o siebie, ale wtedy byłam bezradna, zamykałam się w sobie” – mówiła w wywiadzie dla „Twojego Stylu”.

Lewandowska chorowała wtedy na wirusowe zapalenie wątroby, a kuracja, jaką musiała stosować, była wyniszczająca dla jej organizmu.

Robert Lewandowski unika zwierzeń i niechętnie dzieli się prywatnymi sprawami w rozmowie z mediami. Wyjątek zrobił dla filmu dokumentalnego „Lewandowski – Nieznany”, który opowiada o jego karierze. W filmie odniósł się również do tej straty i opowiedział o okolicznościach. Odbywało się wtedy Euro 2016, a kapitan reprezentacji Polski musiał dać z siebie wszystko.

„Pamiętam moment mistrzostw Europy we Francji. To był okres, w którym staraliśmy się z Anią o dziecko. Przyleciała do mnie (na zgrupowanie do Francji) parę dni wcześniej. I okazało się, że Ania (kilka dni wcześniej) poroniła. Mimo tego, że prywatnie człowiek jest załamany, rozczarowany, smutny, to musi tak naprawdę stawić czoła temu wszystkiemu, wychodząc na boisko. Spróbować skupić się na tym, co powinien” – wyznał piłkarz w filmie dokumentalnym.

Film wyprodukowany przez Amazon Prime będzie dostępny od 31 marca w jednym z serwisów streamingowych.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń
Anna Lewandowska

Krótka Instrukcja: O poronieniu

Instrukcja została stworzona z myślą, by wspierać kobiety, które doświadczyły poronienia, ich partnerów oraz wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jak wspomagać osoby, które znalazły się w takiej sytuacjiCzy tą osobą jest przyjaciółka, brat, żona, pacjentka czy kolega z pracy.

O Instrukcji myślimy jak o znajomej, która przeszła już drogę, którą masz przed sobą, i chce podzielić się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Daje rzeczowe porady i pomaga oswoić nową, nieznaną sytuację.

Instrukcję stworzyliśmy razem z kobietami, które doświadczyły poronienia, ich partnerami i bliskimi, fundacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się tym tematem w Polsce, oraz specjalistami – lekarzami i lekarkami specjalizującymi się w ginekologii i położnictwie, położnymi, prawniczkami, psychologami i psychoterapeutami.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: