Przejdź do treści

Polskie gwiazdy „dają sobie razy” w popularnym internetowym wyzwaniu.  „Codziennie ktoś staje się ofiarą przemocy”

Julia Wieniawa, Barbara Kurdej-Szatan, Maciej Dowbor
CUC Challenge. Polskie gwiazdy zwracają uwagę na problem przemocy / Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Okładają się patelniami, wymierzają sobie kopniaki, testują uderzenia w twarz… W ten sposób polscy celebryci przyłączają się do internetowego wyzwania „CUC Challenge”. Wykorzystując pierwotny zamysł popularnej w sieci zabawy, rodzime gwiazdy postanowiły zwrócić uwagę na problem przemocy domowej – nie tylko w czasie społecznej izolacji.

„CUC Challenge” w polskim wydaniu

Internetową zabawę „CUC Challenge” zapoczątkowali francuscy studenci Campus Univers Cascades, kształcący się na kaskaderów. Przedłużająca się „narodowa kwaranatanna” zainspirowała ich do stworzenia krótkiego filmu, zmontowanego z krótkich nagrań przedstawiających mniej lub bardziej wymagające kaskaderskie popisy.

Całość tworzy iluzję, że uczestnicy toczą ze sobą zaciętą walkę: mocują się, dają sobie razy, okładają się pięściami i wymierzają kopniaki. W ten sposób – wciąż pozostając w całkowitej izolacji, studenci „rozładowują stres” w czasie pandemii.

Polscy celebryci nie pozostali w tyle i zdecydowali się stworzyć własną odpowiedź na internetowe wyzwanie. Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Maślak, Julia Wieniawa, Adam Zdrójkowski, Maciej Dowbor – to tylko niektóre gwiazdy rodzimego show biznesu, które postanowiły „stanąć w szranki” w „CUC Challenge”.

Ofiary przemocy domowej w czasie pandemii nie są same [MAPA MIEJSC POMOCY]

Stop przemocy domowej – nie bądź obojętny, reaguj!

Rafał Maślak wywija patelnią, którą dostaje Barbara Kurdej-Szatan. Ta oddaje uderzenie, wykorzystując swój ciążowy brzuszek. Raz trafia Anię Markowską, która sięga po książkę i wykonuje zamach. W buzię dostaje Asia Opozda… i tak dalej.

Włączając się do popularnego wyzwania, celebryci znad Wisły postanowili zwrócić uwagę na problem przemocy domowej.

„Nasz film to tylko zabawa. Jednak codziennie ktoś staje się ofiarą przemocy. Jeżeli jesteś jej świadkiem – nie bądź obojętny, REAGUJ!” – w ten sposób opublikowane przez siebie na Instagramie filmy opisały gwiazdy.

Do każdego z wpisów celebryci załączyli listę instytucji, które pomagają walczyć z różnego rodzaju przemocą w Polsce. Są to m.in.:

  • Policja tel. 112 – Policyjny Telefon Zaufania tel. 800 120 226
  • Komitet Ochrony Praw Dziecka www.kopd.pl tel.22 626 94 19
  • Telefon Zaufania „Zatrzymaj Przemoc” tel. 800 120 148
  • Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” www.niebieskalinia.pl tel. 800 120 002
  • Rzecznik Praw Dziecka www.brpd.gov.pl
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka tel. 800 121 212
  • Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów 800 080 222
  • Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie oraz Ośrodki Pomocy Społecznej.

Jak wam się podobają takie akcje?

View this post on Instagram

Dzięki ekipo za wspólną domową zabawę montażem i efektami ! ???? Udział wzięli : @rafalmaslak @annamarkowska_official @asiaopozda @danny.ferreri @maciej_dowbor @klaudiahalejcio @juliawieniawa @kazadi_official @sebastianchlodnicki @gruszka3 @jurasmma @marcelina_zawadzka @olakot_ @victorborsuk @wierzbicki_andrzej_ @emilian_gankowski @kvcperkrol @adam_zdrojkowski Nasz film to tylko zabawa. Jednak codziennie ktoś staje się ofiarą przemocy. Jeżeli jesteś jej świadkiem – nie bądź obojętny, REAGUJ! Poniżej lista instytucji, które pomagają walczyć z różnego rodzaju przemocą: – Policja tel. 112 – Policyjny Telefon Zaufania tel. 800 120 226 – Komitet Ochrony Praw Dziecka www.kopd.pl tel.22 626 94 19 – Telefon Zaufania „Zatrzymaj Przemoc” tel. 800 120 148 – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” www.niebieskalinia.pl tel. 800 120 002 – Rzecznik Praw Dziecka www.brpd.gov.pl – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka tel. 800 121 212 – Całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów 800 080 222 W każdym powiecie funkcjonują Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie oraz Ośrodki Pomocy Społecznej. #reagujnaprzemoc #stopprzemocychallenge

A post shared by Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan) on

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: