Przejdź do treści

Pierwsza transpłciowa modelka w Victoria’s Secret. Kim jest Valentina Sampaio?

Instagram.com
Instagram.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Popularna marka bielizny Victoria’s Secret po raz pierwszy zatrudniła transpłciową modelkę. Valentina Sampaio pochodzi z Brazylii i będzie promować linię PINK.

Victoria’s Secret

Marka Victoria’s Secret znana jest z tego, że zatrudnia najpiękniejsze i najbardziej znane modelki. Co roku odbywa się także kultowy już pokaz mody, podczas którego dziewczyny dumnie prezentują nie tylko bieliznę czy stroje kąpielowe, ale też drogą biżuterię. Charakterystyczne są również duże skrzydła.

Pokazy, chociaż piękne i dopracowane w każdym szczególe, nie podobają się wszystkim. Niektórzy uważają bowiem, że marka promuje zbyt idealne ciała, tym samym wprowadzając inne kobiety w kompleksy. Firma zaczęła reagować. W 2018 roku na wybiegu zobaczyliśmy Winnie Harlow, modelkę cierpiącą na bielactwo. Spotkało się to z dużym, pozytywnym odbiorem.

dziewczyny z bielactwem

Niestety, kilka miesięcy temu Ed Razek, dyrektor marketingu Victoria’s Secret, zniszczył całą tolerancyjną linię marki. W jednym z wywiadów negatywnie odniósł się do zatrudniania modelek transpłciowych oraz takich, które noszą rozmiar większy niż 34. Jego zdaniem ludzie nie chcą też oglądać na wybiegach kobiet plus size. Później jednak przeprosił za swoje słowa.

Polityka firmy szybko się zmieniła. Do „aniołków” Victoria’s Secret dołączyła właśnie Valentina Sampaio. Kampania reklamowa linii PINK rozpocznie się w połowie sierpnia.

Valentina Sampaio

Modelka ma obecnie 22 lata. Sampaio urodziła się jako chłopiec w wiosce rybackiej w Brazylii. Od zawsze czuła, że nim nie jest. Gdy miała 8 lat, psycholog potwierdził, że Valentina jest osobą transpłciową. Po dwóch latach już na zawsze stała się Valentiną. W lutym 2017 r. modelka pojawiła się na okładce Vogue’a.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?