Przejdź do treści

Obroniła pracę dyplomową na… porodówce! „Przez chwilę obawiałam się, że będę musiała przełożyć obronę” – mówi świeżo upieczona mama

Kobieta leży na szpitalnym łóżku i trzyma niemowlę na rękach
Kobieta urodziła w nocy, a kilka godzin później podeszła do obrony pracy dyplomowej/ fot. Adobe Stock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Antonella Capizzi obroniła swoją pracę dyplomową w dość niecodziennym miejscu. Mieszkanka Turynu i studentka architektury krajobrazu stanęła do egzaminu na… porodówce. „W nocy o godzinie 3 urodziłam córkę, a o godzinie 11 obroniłam moją pracę dyplomową z najwyższym wynikiem” – powiedziała.

Obroniła pracę dyplomową na porodówce

Jak podały lokalne media z Piemontu, Antonella Capizzi przyjechała na badania kontrolne do turyńskiego szpitala przed podróżą do Genui. To właśnie tam kobieta miała udać się następnego dnia na obronę pracy dyplomowej. Jej plany jednak nie doszły do skutku, ponieważ Capizzi w placówce medycznej dostała skurczy porodowych.

„Do ostatniej chwili nie wiedziałam, czy będę w stanie uczestniczyć w obronie pracy dyplomowej” – powiedziała Antonella Capizzi serwisowi Torino Today.

Ponadto u kobiety wykryto infekcję bakteryjną, przez co lekarze zdecydowali się na wywołanie wcześniejszego porodu.

„Miałam skurcze, skróconą szyjkę macicy (…) W międzyczasie lekarze zauważyli, że wystąpiła u mnie również infekcja bakteryjna, dlatego byli zmuszeni do nagłego wywołania porodu” – wspomniała na łamach „Vanity Fair”. „Przez chwilę obawiałam się, że będę musiała przełożyć obronę na inny termin” – dodała.

Świeżo upieczona mama postanowiła jednak nie rezygnować z obrony pracy dyplomowej i poprosiła o jej zdalne przeprowadzenie. W ten sposób kilka godzin po porodzie udało jej się podejść do egzaminu.

„W nocy o godzinie 3 urodziłam córkę, a o godzinie 11 obroniłam moją pracę dyplomową z najwyższym wynikiem” – mówiła.

Zdjęcie wyróżnione w konkursie Birth Photography Image Competition 2024 w podkategorii "Połóg"

„Jestem w sali dla noworodków, bo moja mama ma obronę pracy”

Antonella Capizzi podkreśliła, że w trakcie obrony, jak i podczas pisania pracy dyplomowej, otrzymała niezwykłe wsparcie ze strony uczelni oraz swojego promotora.

„Towarzyszył mi w najlepszy możliwy sposób przez cały okres pisania pracy, mogłam się z nim kontaktować także podczas porodu” – mówiła.

I dodała, że kiedy broniła swojej pracy dyplomowej z projektowania terenów zielonych i krajobrazu, wsparli ją także pracownicy szpitala. Medycy zapewnili kobiecie spokój i prywatność. W czasie, kiedy młoda mama rozmawiała z komisją egzaminacyjną, przy łóżeczku jej córki umieszczono specjalny komunikat.

„Jestem Gaia. Jestem w sali dla noworodków, bo moja mama ma obronę pracy” – napisano.

Źródło: „Torino Today”, „Vanity Fair”

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: