Przejdź do treści

„Nigdy w życiu nie doświadczyłam podobnego bólu”. Nathalie Moellhausen zasłabła podczas igrzysk olimpijskich

Nathalie Moellhausen- Hello Zdrowie
Nathalie Moellhausen ma poważne problemy ze zdrowiem źródło: Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?

Udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu miał być spełnieniem marzeń 38-letniej Nathalie Moellhausen. Niestety uznana szpadzistka zasłabła podczas walki i wymagała pilnej operacji. Okazało się, że zaledwie cztery dni przed pojedynkiem poznała dokładną diagnozę.

„Dokończenie pojedynku wydawało się czymś niemożliwym”

Pochodząca z Włoch Nathalie Moellhausen to reprezentantka Brazylii i dwukrotna mistrzyni świata w szermierce. W igrzyskach olimpijskich wzięła udział już czwarty raz. Niestety, podczas pierwszego pojedynku nagle zasłabła i upadła. Natychmiast z pomocą ruszył sztab zawodniczki. Mimo że Moellhausen czuła się bardzo źle, nie chciała zrezygnować z pojedynku. Ostatecznie z Kanadyjką Ruien Xiao przegrała 11:15.

W rozmowie z TV Globo Moellhausen przyznała, że nigdy nie czuła takiego bólu, jak wtedy.

Poczułam, że moje ciało nie może się ruszać, a przysługiwało mi zaledwie 5 minut przerwy. Dokończenie pojedynku wydawało się czymś niemożliwym” — relacjonowała.

Co było powodem jej nagłego zasłabnięcia? Szpadzistka przyznała, że ma guza na kości ogonowej. Mimo że o nowotworze wiedziała już od lutego, dokładną diagnozę otrzymała dopiero na cztery dni przed startem igrzysk.

Swój stan zdrowia postanowiła utrzymać w tajemnicy. Mimo tak poważnych problemów zdrowotnych, zdecydowała się wziąć udział – już po raz czwarty – w igrzyskach.

„To było moje marzenie, oddałam się mu bez reszty, ufając mojemu zespołowi, który pracował ze mną przez cały ten czas” – zaznaczyła w tej samej rozmowie.

Dodała, że „nie może uwierzyć, że to się tak skończyło”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Szpadzistka nie zdecydowała się wcześniej na operację ze względu na to, że nowotwór ten jest niezłośliwy. Jednak 29 lipca poddała się operacji usunięcia guza. Teraz czeka ją przynajmniej miesięczna rekonwalescencja.

Na swój sukces pracowała od dziecka. W sporcie zakochała się jako pięciolatka, a w wieku ośmiu lat wygrała pierwsze zawody. Ma napięty grafik, w którym znajdują się nie tylko treningi szermiercze, ale także boks, taniec, a nawet teatr.

 „Moim zamiarem jest zostać inspiracją dla przyszłego pokolenia kobiet w szermierce” — cytuje ją przegladsportowy.onet.pl

Prof. Marta Mańczuk - Hello Zdrowie

Nowotwór kości ogonowej

Kość ogonowa składa się z 3 do 5 kręgów kostnych. Nowotwór kości ogonowej na występuje bardzo rzadko. Najczęściej mamy do czynienia z łagodnymi, niezłośliwymi guzami i torbielami. Zmiany te są całkowicie wyleczalne.

Jakie objawy powinny zaniepokoić? Są to przede wszystkim silne dolegliwości bólowe:

źródła: zdrowietvn.pl

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?