Przejdź do treści

Maria Bello: „Mam nadzieję, że te posty pomogą każdej osobie i zainspirują ją, aby nie unikała menopauzy, ale przyjęła ją”

Maria Bello
Maria Bello przyznała, że nie potrafiła poradzić sobie z pierwszymi objawami menopauzy/ fot. Amy Sussman/Getty Images
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

„Próbowałam Ozempiku przez tydzień, ale poddałam się po ciągłych nudnościach i wymiotach, pozbyłam się wałeczków na szyi, spróbowałam botoksu, wypełniaczy i laserów, kremów do twarzy, urządzeń zmniejszających cellulit, nici do twarzy, prostowania zębów i nie tylko” – wymieniła Maria Bello. Aktorka po dwóch latach przerwy w mediach społecznościowych wyznała, że jej zniknięcie było spowodowane objawami menopauzy, których nie potrafiła zaakceptować.

„Próbowałam wszystkiego, by powstrzymać ten proces”

Maria Bello, amerykańska aktorka i gwiazda „Agentów NCIS” wróciła na Instagram po dwóch latach. 56-latka w najnowszym wpisie nazwała swoją medialną przerwę  „(meno)PAUZĄ” i szczegółowo opisała, w jaki sposób próbowała walczyć z objawami menopauzalnymi. Jak wyznała, było to dla niej niezwykle trudne, a zmian nie potrafiła początkowo zaakceptować.

„Przechodziłam premenopauzę podczas pandemii COVID-19 i próbowałam wszystkiego, by powstrzymać ten proces” – napisała.

Bello wyjaśniła, że rozpoczęła kurację hormonalną, by złagodzić objawy menopauzy i wciąż ją stosuje. Uciekała się także do drastycznych diet, jednak w konsekwencji przytyła prawie 7 kg.

„Próbowałam Ozempiku przez tydzień, ale poddałam się po ciągłych nudnościach i wymiotach, pozbyłam się wałeczków na szyi, spróbowałam botoksu, wypełniaczy i laserów, kremów do twarzy, urządzeń zmniejszających cellulit, nici do twarzy, prostowania zębów i nie tylko” – wymieniła.

56-latka dodała także, że przez zmiany, jakie zachodziły w jej ciele i psychice, postanowiła wyprowadzić się z Hollywood. Aktorka zamieszkała w Paryżu i zniknęła z mediów społecznościowych.

Gwyneth Paltrow

„Chcę podzielić się moją podróżą”

Maria Bello w dalszej części swojego wpisu przyznała, że w pewnym momencie postanowiła zagłębić się „w PAUZĘ w okresie menopauzy”. Pomogła jej w tym teoria szwajcarskiego psychologa Carla Gustava Junga.

„Jung powiedział, że wiek średni charakteryzuje się rozczarowaniem i depresją” – tłumaczyła.

Zgodnie z teorią Junga, osoby będące w kryzysie w drugiej połowie swojego życia, powinny skupić się na rozwoju osobowości. Dzięki temu ponownie odzyskają sens życia.

„Teraz, kiedy w końcu wyszłam z kokonu autorefleksji, chcę podzielić się moją podróżą, która odbyła się w ciągu ostatnich dwóch lat, aby zaakceptować nowo wyłaniające się 'ja’. Mam nadzieję, że te posty pomogą każdej osobie przejść do 'drugiej połowy życia’ i zainspirują ją, aby nie unikała menopauzy, ale przyjęła ją” – podsumowała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maria Bello (@officialmariabello)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: