Maria Bello: „Mam nadzieję, że te posty pomogą każdej osobie i zainspirują ją, aby nie unikała menopauzy, ale przyjęła ją”
„Próbowałam Ozempiku przez tydzień, ale poddałam się po ciągłych nudnościach i wymiotach, pozbyłam się wałeczków na szyi, spróbowałam botoksu, wypełniaczy i laserów, kremów do twarzy, urządzeń zmniejszających cellulit, nici do twarzy, prostowania zębów i nie tylko” – wymieniła Maria Bello. Aktorka po dwóch latach przerwy w mediach społecznościowych wyznała, że jej zniknięcie było spowodowane objawami menopauzy, których nie potrafiła zaakceptować.
„Próbowałam wszystkiego, by powstrzymać ten proces”
Maria Bello, amerykańska aktorka i gwiazda „Agentów NCIS” wróciła na Instagram po dwóch latach. 56-latka w najnowszym wpisie nazwała swoją medialną przerwę „(meno)PAUZĄ” i szczegółowo opisała, w jaki sposób próbowała walczyć z objawami menopauzalnymi. Jak wyznała, było to dla niej niezwykle trudne, a zmian nie potrafiła początkowo zaakceptować.
„Przechodziłam premenopauzę podczas pandemii COVID-19 i próbowałam wszystkiego, by powstrzymać ten proces” – napisała.
Bello wyjaśniła, że rozpoczęła kurację hormonalną, by złagodzić objawy menopauzy i wciąż ją stosuje. Uciekała się także do drastycznych diet, jednak w konsekwencji przytyła prawie 7 kg.
„Próbowałam Ozempiku przez tydzień, ale poddałam się po ciągłych nudnościach i wymiotach, pozbyłam się wałeczków na szyi, spróbowałam botoksu, wypełniaczy i laserów, kremów do twarzy, urządzeń zmniejszających cellulit, nici do twarzy, prostowania zębów i nie tylko” – wymieniła.
56-latka dodała także, że przez zmiany, jakie zachodziły w jej ciele i psychice, postanowiła wyprowadzić się z Hollywood. Aktorka zamieszkała w Paryżu i zniknęła z mediów społecznościowych.
„Chcę podzielić się moją podróżą”
Maria Bello w dalszej części swojego wpisu przyznała, że w pewnym momencie postanowiła zagłębić się „w PAUZĘ w okresie menopauzy”. Pomogła jej w tym teoria szwajcarskiego psychologa Carla Gustava Junga.
„Jung powiedział, że wiek średni charakteryzuje się rozczarowaniem i depresją” – tłumaczyła.
Zgodnie z teorią Junga, osoby będące w kryzysie w drugiej połowie swojego życia, powinny skupić się na rozwoju osobowości. Dzięki temu ponownie odzyskają sens życia.
Rozwiń„Teraz, kiedy w końcu wyszłam z kokonu autorefleksji, chcę podzielić się moją podróżą, która odbyła się w ciągu ostatnich dwóch lat, aby zaakceptować nowo wyłaniające się 'ja’. Mam nadzieję, że te posty pomogą każdej osobie przejść do 'drugiej połowy życia’ i zainspirują ją, aby nie unikała menopauzy, ale przyjęła ją” – podsumowała.
KIOM, czyli Krótka Instrukcja. O Menopauzie
KIOM, czyli Krótka Instrukcja. O Menopauzie, powstała, żeby wspierać wszystkie kobiety, które przechodzą menopauzę, i te, które czują, że aktualnie doświadczane przez nie objawy mogą być z nią związane. Powstała także z myślą o osobach, które po prostu chcą się lepiej przygotować do tego etapu: czy dla siebie samych, czy po to, by wiedzieć, jak wspierać bliskie sobie kobiety.
Instrukcja jest po to, aby życzliwie, z troską i w sposób rzeczowy przedstawić Ci zagadnienia związane z menopauzą. Myślimy o niej jak o przyjaciółce, która już przeszła drogę, którą masz przed sobą. Dzieli się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, podpowiada możliwości działania tak, żebyś mogła nawigować przez ten etap jak najlepiej dla siebie.
Instrukcję stworzyłyśmy wspólnie z ekspertkami wielu dziedzin, które w sposób jasny, ciekawy i merytoryczny wyjaśniły wiele aspektów menopauzy, a także wspólnie z kobietami, które podzieliły się doświadczeniem tego okresu.
Krótka Instrukcja. O Menopauzie jest darmowa. Możesz przeczytać ją na stronie krotkainstrukcja.pl lub pobrać ją w formie PDF-a.
Zobacz także
„Nie mogą pracować, spać, jeść, odczuwają przygnębienie”. O rozwoju depresji w czasie menopauzy mówi dr Dorota Chojnowska-Balcerzyk
„Atrofia pochwy to stała towarzyszka menopauzy”. Skąd się bierze suchość pochwy i jak sobie z nią poradzić, mówi prof. Paweł Miotła
„Ktoś wymyślił idiotyczne określenie menopauzy jako 'przekwitania’. Okropne! Nie dziwię się, że młodsze kobiety się tego boją” – mówi Ela Hübner
Polecamy
Kate Winslet: W dojrzałym wieku stajemy się bardziej kobiece, silniejsze i seksowne. Odnajdujemy swój głos
Gorąco, sucho, emocjonalnie. Joanna Kuzdak i Maciej Korzeb o wspólnym przeżywaniu jej menopauzy
„Chcemy powiedzieć kobietom: ‘To nie wasza wina, że w pewnym wieku trafiacie na opór pracodawców’”
Irmina Walczak: „Cykliczność miesiączki przypomina nam, że jesteśmy częścią natury, w której wszystko ma swój czas”
się ten artykuł?