Przejdź do treści

Rihanna za pokazanie ciążowego brzucha otrzymała komplementy, Maja Hyży – krytykę. Co kraj to obyczaj?

Maja Hyży
Maja Hyży skrytykowana za pokazanie brzucha ciążowego. "Przesada z tym strojem, to zbyt intymne"/ PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 08.02.2022 PREMIERA FILMU PT. MILOSC JEST BLISKO N/Z: MAJA HYZY
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Kreacja Mai Hyży, którą zaprezentowała podczas premiery filmu, wywołała sporo emocji. Piosenkarka pokazała bowiem swój nagi, ciążowy brzuch. Fani nie kryli słów krytyki dla przyszłej mamy. „No lekka przesada z tym strojem, to zbyt intymne” – pisali.

„Strój jak dla mnie nieodpowiedni”

Ruch ciałopozytywności ma za zadanie pokazać, że każda (i każdy) z nas jest piękna (i piękny), niezależnie od kształtów czy rozmiarów. Idealnie rozumie to przesłanie Maja Hyży, która pojawiła się na premierze filmu „Miłość jest blisko” w kreacji z odkrytym brzuchem ciążowym i długą biżuterią.

Maja Hyży, PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

Stylizacja nie spodobała się jednak wielu osobom, które otwarcie dały temu wyraz na profilu na Instagramie Hyży. Fanom nie tylko strój piosenkarki nie przypadł do gustu, ale także widoczne rozstępy na brzuchu, które są naturalnym stanem w ciąży. I choć wydaje się, że w XXI wieku nieobcy nam jest obraz ciała kobiety, to wielu wciąż nie darzy go sympatią.

  • „Strój jak dla mnie nieodpowiedni”,
  • „Przesadziła”,
  • „Ten strój nie był dobrym wyborem na ściankę”,
  • „Coś tu nie poszło z tym strojem, po kiego gwinta tak paradować z brzuchem ciążowym”,
  • „Można odzobaczyć?”,
  • „No lekka przesada z tym strojem, to zbyt intymne”

– czytamy komentarze pod wpisem piosenkarki.

Fani jednak byli podzieleni, a część komentujących broniła strój artystki.

  • „Płaski można wystawiać. Grubszy już nie, w ciąży nie… a dlaczego w ciąży nie? Co się dzieje z nim takiego, że powinno się go ukrywać?”,
  • „Przepięknie! Naturalnie, bez kompleksów. Kobieta w ciąży również może czuć się sexi. I tak wypada, brawo za odwagę i łamanie stereotypów!”

– pisali internauci.

Maja Hyży wyznała, że straciła ciążę

„Nie dogodzisz. Piękny stan”

Niektórzy internauci dopatrzyli się również inspiracji Rihanną, której zdjęcia w podobnej stylizacji pojawiły się niedawno w sieci. Różnice? Barbadoska gwiazda otrzymała 17,7 mln polubień i 235 tys. komentarzy z gratulacjami.

„Rihanna ubrała taki strój, to wszyscy prawie udostępniali, wręcz zachwyceni. Polka ubrała to mało apetyczne, nie pasuje. Nie dogodzisz. Piękny stan. Mi tam się podoba, niech każda kobieta w ciąży eksponuje swój ciążowy brzuszek jak chce, byleby się dobrze w tym czuła” – napisała jedna z internautek.

W pełni się zgadzamy i czekamy na czasy, kiedy kobiety w końcu przestaną być krytykowane za swój wygląd.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maja Hyży (@majahyzy)

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: